دسته‌ها
اخبار

کاسا سانتوس در شبه جزیره باجا مکزیک دیوارهای بتنی آجدار دارد


معماران ماریا گومز، جیوو، اوکامپو و هکتور کاس یک خلوتگاه کم ارتفاع با سه خانه را در غرب مکزیک تکمیل کرده‌اند که توانایی بتن را برای کار در “هماهنگی زیبایی‌شناختی با صحرا” بررسی می‌کند.

این پروژه، کاسا سانتوس، در تودوس سانتوس، یک شهر ساحلی در شبه جزیره باجا واقع شده است. این اقامتگاه – که در صورت عدم استفاده توسط مالکان ساحل میامی اجاره داده می شود – در یک ملک بیاب، به مساحت 2000 متر مربع با چشم اندازی دور از دریا قرار دارد.

خانه در مکزیک
ماریا گومز، جیوو، اوکامپو و هکتور کاس این پروژه را در غرب مکزیک تکمیل ،د

در حین طراحی پروژه، معماران ماریا گومز، جیوو، اوکامپو و هکتور کاس به زیبایی و آسیب پذیری منطقه در برابر ز،له توجه داشتند. هدف آنها طراحی مجموعه‌ای از ساختمان‌های کم‌کلید بود که در هماهنگی با زمین کار می‌،د.

این تیم گفت: “کاسا سانتوس کاوشی در مورد امکانات بتن برای ایجاد جامعه و پایداری در هماهنگی زیبایی شناختی با بیابان است.”

خانه مقدسان
کاسا سانتوس دارای است، و تراس هایی است که در یک شیب قرار گرفته اند

توسعه متشکل از سه خانه، با ساختمان چهارم برای توابع خدمات. این ملک همچنین دارای یک است، شنا و تراس های حمام آفتاب است که در یک شیب قرار گرفته اند.

ساختمان‌ها از بتن آجدار با رنگ صورتی ساخته شده‌اند – تصمیم‌گیری‌هایی که بر اساس بافت سایت و قرار گرفتن در معرض خورشید است.

حجم ها از بتن آجدار با رنگ صورتی تشکیل شده اند

رنگ آمیزی با شن و ماسه بیابان طراحی شده است و بال زدن دیوار سایه هایی ایجاد می کند که به کاهش گرمای خورشیدی کمک می کند. بتن همچنین از نور خورشید محافظت می کند.

این تیم گفت: “بتن باعث تسکین گرمای بیابان و همچنین پناه گرفتن در یک منطقه ،زه خیز رو به دریا می شود.”

دیوارها با استفاده از قالب های ساخته شده از ورق های فولادی نورد ساخته شده اند. تیم گفت که قالب انعطاف پذیری در مورد محل قرارگیری دیافراگم ها را فراهم می کند.

پس از اتمام کار بتنی، ورق های فولادی بازیافت شدند تا تبدیل به در، نرده و دروازه در ملک شوند.

آشپزخانه توسط ماریا گومز، جیوو، اوکامپو و هکتور کاس
تمام ساختمان ها دارای آشپزخانه هستند

از نظر چیدمان خانه ها مشابه هستند اما کمی متفاوت هستند. یکی دو اتاق خواب دارد و بقیه سه اتاق خواب دارند. همه دارای آشپزخانه، ناهار خوری و فضای استراحت هستند.

ساختمان ها از دو ماژول مختلف تشکیل شده اند – یکی برای اتاق خواب / حمام و دیگری برای عملکردهای عمومی. هر دو ماژول مکعبی شکل هستند و 25 متر مربع مساحت دارند.

این تیم گفت که مکعب‌ها قرار است با یکدیگر تعامل داشته باشند و «گذرگاه‌ها، کوچه‌ها، پاسیوها و میدان‌هایی را تشکیل دهند که ردپایی از یک شهر قرون وسطایی را شبیه‌سازی می‌کنند».

در داخل خانه ها، مصالح شامل آسیاب تخته فیبر با چگالی متوسط ​​و کفپوش بتنی است. دیوارهای آجدار در معرض دید قرار گرفتند و ظاهری متمایز به اتاق ها می بخشید.

اتاق خواب در مکزیک
دیوارهای آجدار از ویژگی های داخلی هستند

این تیم گفت: “این پروژه، دیوار را به ،وان ،صری خالص که قابل س،ت را بیان می کند، درک می کند.” “هر دیوار در عین حال یک دیوار داخلی، نمای بیرونی، ساختار، بافت و پایان است.”

به طور کلی، معماران می گویند که کاسا سانتوس “پاسخ هایی به سوالات اصلی معماری مدرن” ارائه می دهد.

آنها گفتند: “این امکان ساخت و ساز م،ار و دسترسی به مقیاس را فراهم می کند، پایداری و انعطاف پذیری آب و هوا را ارائه می دهد و به معماری سخت، رسمی و هماهنگ با طبیعت اطراف دست می یابد.”

خانه ها در مکزیک
این پروژه در تودوس سانتوس در مکزیک واقع شده است

معماران ماریا گومز و جیوو، اوکامپو یک شرکت مستقر در مکزیکو سیتی به نام La Nopalera را رهبری می کنند. استودیوی هکتور کاس نیز در مکزیکو سیتی مستقر است.

پروژه های دیگر در تودوس سانتوس شامل هتل پارادرو – طراحی شده توسط معماران روبن والدز و یاشار یکتاجو – است که دارای دیوارهای بتنی بژ است که به سمت بیرون می روند و یک باغ مرکزی کم آب و همچنین خانه ای با طاق های دراماتیک توسط RED Arquitectos.

عکاسی توسط جیمی ناوارو.


اعتبار پروژه:

معماران: ماریا گومز، هکتور کاس و جیوو، اوکامپو
تیم طراحی: اریک روب،
ارتباط: منطقه جمعی
منبع: https://www.dezeen.com/2022/11/28/casa-santos-mexicos-baja-peninsula-ribbed-concrete-walls/