دسته‌ها
اخبار

پلتفرم 5 معماران خانه بافتی را در سایت infill لندن تکمیل می کند


پلتفرم 5 معماران محلی تمرین محلی NW10 House را به پایان رسانده است، خانه ای خانوادگی در یک سایت پرکننده در شمال لندن با نمای داخلی بتنی نمایان و نمای بیرونی آجری بافت.

اشغال یک مکان گوشه ای که قبلاً حیاط سازنده بوده است، پلتفرم 5 معماران شکل نامنظم و بلوکی خانه سه طبقه را در پاسخ به محدودیت های برنامه ریزی منطقه و خطوط دید ساختمان های مجاور طراحی کرد.

خانه NW10 توسط معماران پلتفرم 5
خانه NW10 توسط معماران پلتفرم 5 طراحی شده است

در مرکز یک پلکان مارپیچ بتنی و سقفی، فضاهای خانه به بیرون پر می‌شوند تا محوطه مثلثی را پر کنند، مشرف به تراس سنگ‌فرش‌شده‌ای که لبه شرقی آن را می‌پیچد.

پاتریک میشل، شریک در پلتفرم 5 معماران، به Dezeen گفت: «سایت مثلثی با دسترسی محدود و جلوی آن یک چالش خاص بود.

تصویر بیرونی خانه NW10 توسط معماران پلتفرم 5
دارای نمای بیرونی آجری بافتی است

میشل افزود: «شکل پیشنهاد باید به دقت در چشم انداز مورد توجه قرار می گرفت تا عرض خانه به سمت عقب بر نمای باریک جلو در نماهایی از خیابان تسلط پیدا نکند.

من این مکان‌های غیرعادی را مورد توجه خاص می‌دانم زیرا فرصتی برای طرح‌های فردی و عجیب و غریب است که صحنه خیابان را با ایجاد نقطه مقابل همسایه‌های معمولی‌تر خود زنده می‌کند.»

تصویر داخلی خانه NW10 توسط معماران پلتفرم 5
خطوط بتن ا،پوز فضای داخلی خانه

یک طبقه زیرزمین با “شخصیت گرم و غار مانند” شامل یک اتاق مطالعه، رختکن و اتاق خواب اصلی است که با درهای شیشه ای کشویی تمام قد که به یک حیاط کوچک غرق شده باز می شوند، روشن شده است.

در طبقه همکف، ،مت های نشیمن، آشپزخانه و ناهار خوری از طریق پنجره های تمام قد و درهای شیشه ای کشویی مشرف به باغ هستند، در حالی که یک منطقه دنج کوچکتر پشت آن قرار گرفته است.

در بالا، طبقه اول شامل یک حمام خانوادگی و دو اتاق خواب کودک است که مشرف به باغ زیر است.

در تمام طول، ساختار بتنی خانه در معرض دید قرار گرفته است، توسط کف‌های چوبی و ،مت‌هایی از پوشش چوبی در فضاهای نشیمن و اتاق خواب نرم شده و با لهجه‌های ف،ی از جمله نرده‌های طلایی و میزهای فولادی در تضاد قرار گرفته است.

در حمام ها، الگوی هندسی از کاشی های تک رنگ مربع و مثلثی، دیوارها و کف را می پوشاند و در کف راهرو ورودی منع، می شود.

تصویر داخلی آشپزخانه در خانه NW10 توسط معماران پلتفرم 5
خانه در یک سایت پر ، ساخته شده است

میشل توضیح داد: «مشتری می‌خواست یک پالت مواد جسورانه برای ایجاد یک محیط تحریک‌آمیز برای مجموعه‌ای از آثار هنری، مبلمان و یراق آلات آنتیک داشته باشد.

او ادامه داد: “فرم نامنظم محل و خانه با یک ،ت بتنی مطابقت داشت و این در معرض دید قرار گرفت و حجم های تغییر مکان خانه را هنگام حرکت از جلو به عقب مشخص می کرد.”

آجرکاری با بافت خا،تری کم رنگ برای تکمیل نمای بیرونی استفاده شده است، که هم به ،وان مرجع و هم تضاد ظریف با روکش آجر قرمز خانه های ادواردیایی اطراف انتخاب شده است.

تصویر داخلی خانه لندن توسط معماران پلتفرم 5
کفپوش های چوبی و نازک کاری در مقابل بتن تضاد دارند

پلتفرم 5 معماران در سال 2006 توسط پاتریک میشل در لندن تاسیس شد. پروژه‌های قبلی این مرکز شامل خانه‌ای مشرف به تالاب در نورفولک برودز، با سقف‌های شیب‌دار و روکش‌های زونا برای اشاره به سوله‌های قایق‌های منطقه است.

این استودیو همچنین از استخوان شاه ماهی در سراسر فضای داخلی یک خانه زاویه دار در هاکنی، لندن استفاده کرد.

عکاسی توسط آلن ویلیامز.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/18/platform-5-architects-textural-concrete-،me-london-infill-site/