دسته‌ها
اخبار

پاویون دوسالانه معماری ونیز استرالیا “آثار امپراتوری بریتانیا را زیر سوال می برد”


غرفه استرالیا در دوسالانه معماری ونیز، که به طور انحصاری در اینجا نشان داده شده است، بازسازی مسی هتل امپایر در کوئینستون را نشان می دهد.

این غرفه که Unsettling Queenstown نام دارد، با تمرکز بر چندین شهرک به نام کوئینزتاون، توجه را به میراث استعمار و است،اج آن جلب می کند.

غرفه استرالیا در دوسالانه معماری ونیز
پاویون استرالیا در دوسالانه معماری ونیز بر استعمار تمرکز دارد

آنتونی کوپه، علی گومیلیا بیکر، جولیان وورال، امیلی پچ و سارا رودز به Dezeen گفتند: “این غرفه مفهوم استعمار زدایی را در مقیاس محلی و جه، بررسی می کند.”

این کتاب به آنچه معماران انجام می‌دهند و می‌توانند برای استعمار زدایی فعال مکان‌ها و فضاها، در عین تأمل در میراث تاریخی استعمار و است،اج‌گرایی، نگاه می‌کند. هدف آن هم برانگیختن احساسات و هم درگیر ، عقل است.»

غرفه استرالیا در دوسالانه معماری ونیز
نمای بالایی از یک هتل در کوئینزتاون را نشان می دهد

این نمایشگاه بر میراث دو شهرک متمرکز است – یک شهر معدنی مس به نام کوئینز تاون در تاسم، و کوئینزتاون در استرالیای ج،ی – که هر دو زخم های استعمار و است،اج منابع را دارند.

متصدیان نمایشگاه توضیح دادند: «کوئین‌تاون یک مکان است، اما برای نمایشگاه نیز یک استعاره است. ما از کلمه کوئینزتاون برای اشاره به ساختار روابط استعماری و امپریالیستی در سراسر استرالیا و سراسر جهان استفاده می کنیم.

آنها ادامه دادند: «همچنین مهم است که ملکه سال گذشته درگذشت. «در پایان دومین عصر الیزابت، و آغاز یک سلطنت جدید، زمان من،ی برای زیر سوال بردن آثار امپراتوری بریت،ا و جایگاه استرالیا در کشورهای مش، المنافع است.»

طرح کلی مسی هتل
این مدل در مقیاس 70 درصد است

در مرکز این غرفه نمایشی در مقیاس 70 درصد از هتل امپایر belvedere در کوئینزتاون، تاسم، قرار دارد که در همان سالی ساخته شد که استرالیا به طور رسمی به وجود آمد.

طرح کلی این سازه از لوله‌های مسی ساخته شده بود که نشان‌دهنده نقش شهر به ،وان معدن مس بود.

“بلودر یک سازه معماری است که برای تماشای منظره و بررسی یک منظره ساخته شده است – این یک نمایش موثر از رویکرد استعماری برای تصاحب یک قلمرو، و همچنین نمادی برای لحظه‌ی گذشته و آینده ما است.” متصدیان

«شکل قوسی آن نمونه زبان نئوک،یک معماری استعماری بریت،ا در آن زمان است، و بنابراین مک، عمیقاً م،ادار برای کوئینستون تاسم، است و نمادی از روشی است که س،تگاه های استعماری الگوی مهر شده بر چشم انداز استرالیا و سراسر آن را تشکیل می دهند. جهان.”

مدل هتل در غرفه استرالیا
این مدل شامل بلودر است

متصدیان مجموعه‌ای از نمایشگاه‌های بصری و سمعی و بصری را در غرفه استرالیا ایجاد ،د که توسط استودیوی استرالیایی Denton Corker Marshall طراحی شد و در سال 2015 افتتاح شد. هدف این نمایش‌ها نشان دادن راه‌هایی است که می‌توان تأثیرات استعمار و است،اج را کاهش داد.

متولیان امر گفتند: “وجود کوئینزتاون بر اساس است،اج بود – به ،وان یک شهرک معدن مس با فرآیندهای تولید که به شدت برای محیط زیست م،ب بوده است، اسیدی شدن، جنگل زدایی و آلودگی آب را افزایش می دهد.”

آنها ادامه دادند: «استثمار استعماری از محیطی که کوئین‌تاون نماینده آن است همچنین به نابودی نسل‌کشی مردم و فرهنگ‌های از پیش موجود منجر شد».

بسیاری از تاکتیک‌هایی که ما به نمایش می‌گذاریم به دنبال مع، ، این الگو، احیای طبیعت و بازگرداندن روابط بومی با سرزمین هستند.»

نمایشگاه های دوسالانه معماری ونیز
نمایشگاه ها اطراف هتل را احاطه کرده اند

این نمایشگاه همچنین با هدف جلب توجه به نقشی است که نقشه برداری توسط بریت،ایی ها در بازنویسی نام سرزمین های بومی داشت.

متصدیان می‌گویند: «کارتوگرافی ابزاری استعماری برای ،ب، بازنمایی و دستکاری دانش فضاها و سرزمین‌ها است. «همچنین تأثیری بر محو دانش و ال،ای فضایی مردمان ملل اول داشته است.

آنها ادامه دادند: «نقشه‌زدایی چیزی است که ما آن را فرآیند کندن لایه‌هایی از ترسیم‌ها و نام‌هایی که بر مکان‌ها تحمیل شده‌اند و در عین حال شکل‌گیری درک جدید و تصور مجدد از دانش و جهان‌های بومی می‌نامیم.»

غرفه استرالیا
سرپرستی غرفه را آنتونی کوپه، علی گومیلیا بیکر، جولیان ورال، امیلی پچ و سارا رودز بر عهده داشتند.

پاویون استرالیا یکی از چندین غرفه ای است که امروز به طور انحصاری در Dezeen افتتاح می شود. غرفه های دیگری که برای اولین بار در Dezeen دیده شدند عبارتند از: غرفه دانمارک، غرفه ایالات متحده، غرفه بریت،ا و غرفه فنلاند که “مرگ توالت ف،نگ را اعلام می کند”.

عکاسی توسط تام رو انجام شده است.

Dezeen گزارش زنده از بینال معماری ونیز است که از 20 می تا 26 نوامبر 2023 برگزار می شود. برای آ،ین اطلاعاتی که برای شرکت در این رویداد باید بد،د و همچنین لیستی از رویدادهای معماری و طراحی دیگر، به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید. در سراسر جهان در حال انجام است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/17/australia-pavilion-venice-architecture-biennale-unsettling-queenstown/