دسته‌ها
اخبار

پانزده استودیوی معماری رو به رشد کپنهاگ که باید بشناسید


در حالی که کپنهاگ تبدیل شدن به پایتخت جه، معماری یونسکو-UIA برای سال 2023 را جشن می گیرد، ما 15 استودیو معماری جوان مستقر در این شهر را گردآوری کرده ایم که کارهای جالب و خلاقانه ای را انجام می دهند.

پایتخت دانمارک که از نزدیک با نام‌های معروفی مانند بیارکه اینگ،، هنینگ لارسن و آرنه یاکوبسن مرتبط است، به‌خاطر شجره‌نامه‌های معماری‌اش شناخته شده است.

نامگذاری شده است پایتخت جه، معماری در سال 2023 توسط یونسکو و بر این اساس میزبان مجموعه ای از رویدادها در طول سال خواهد بود، از جمله بیست و هشتمین کنگره جه، معماران اتحادیه بین المللی معماران (UIA) در ماه جولای.

علاوه بر چندین روش پرمخاطب، بسیاری از استودیوهای رو به رشد نیز وجود دارند که باعث ایجاد موج‌هایی در این مرکز برای فعالیت‌های معماری می‌شوند.

این مجموعه از استودیوهایی که در دهه گذشته تأسیس شده اند با کمک جشنواره معماری کپنهاگ مدیرعامل جوزفین میچائو، مدیر پروژه کوبه او،یش پول. مرکز معماری دانمارک.

15 استودیو معماری رو به رشد کپنهاگ که باید بد،د را بخو،د:


رستوران برگر POPL توسط Spacon & X و e15 برای Noma
ع، از Bjørn Bertheussen

Spacon & X

توسط معمار نیکولین دیروپ کارلسن و طراح صحنه‌شناسی اسوند جاکوب پدرسن در سال 2014 تأسیس شد. Spacon & X یک استودیوی چند رشته ای با زیبایی شناسی بازیگوش که با نام آن مطابقت دارد. در سال 2018، جایزه Dezeen به ،وان طراح داخلی در حال ظهور سال انتخاب شد.

پروژه ها عبارتند از POPL (تصویر)، یک همبرگر مش، که توسط رستوران معروف کپنهاگ Noma، و انبار فیلم، یک فضای زندگی مش، در سال 2021 توسط شهر کپنهاگ به ،وان ساختمان سال انتخاب شد.

درباره Spacon & X بیشتر بد،د ›


ع، پهپاد از باغ های مرکز دیابت Steno توسط Sted
ع، از Rasmus Hjortshøj

محل

شرکت معماری منظر محل – دانمارکی برای «مکان» – در سال 2015 توسط مارتین هیجرل و رزا لوند تأسیس شد و به سرعت به دلیل ایجاد فضاهای شهری متفکرانه شهرت پیدا کرد. در فوریه 2022 توسط شرکت بزرگ کپنهاگ Vilhelm Lauritzen Architects ،یداری شد اما هویت برند خود را حفظ کرده است.

پروژه های برجسته Sted شامل صحنه سبز سورو، حیاط شهری حاوی کنجکاوی های بازیگوشی مانند دوربین تاریک و پریسکوپ و باغ های چند طبقه برای مرکز دیابت استنو (تصویر).

درباره استد بیشتر بد،د ›


هتل آستوریا در کپنهاگ
ع، از نی، نایگارد

بر فراز شهر معماران

متخصص نوسازی بر فراز شهر معماران در یک دهه به 85 نفر افزایش یافته است و مرکز کپنهاگ اکنون مملو از پروژه های مناقصه استفاده مجدد است.

در حال حاضر، هتل آستوریا فهرست شده (تصویر) را بازسازی می کند، و همچنین روی پروژه ای برای احیای 20 کلیسای کوچک در سراسر دانمارک به روشی پایدار کار می کند.

درباره Over Byen Architects بیشتر بد،د ›


آبجوسازی ÅBEN توسط معماران Pihlmann
ع، از Hampus Berndtson

معماران Pihlmann

استودیوی سورن تیروپ پیهلمن، شریک تجاری سابق لنشو، در سال 2021 تاسیس شد و اکنون یک تیم 10 نفره را استخدام می کند.

معماران Pihlmann پروژه‌ها مواد را با طرح‌های ساده، به‌ویژه استفاده مجدد از مواد و کامپوزیت‌های زیستی، در جلو و مرکز قرار می‌دهند. به ،وان مثال می توان به موارد اخیر اشاره کرد آبجوسازی باز (تصویر)، یک بار در داخل یک کشتارگاه سابق در منطقه Meatpacking کپنهاگ، و نزدیکی مرکز هنری کپنهاگ.

درباره معماران Pihlmann بیشتر بد،د ›


تخت شکنندگی
ع، از Hampus Berndtson

دفتر کیم لنشو

از طریق پروژه‌های مس، در مقیاس کوچک، دفتر کیم لنشو به خاطر زیبایی‌شناسی ساخت‌وساز خام که با افتخار مصالح ساختم، را به نمایش می‌گذارد، شهرت دارد.

این در سال 2020 توسط معمار جوان نروژی الاصل کیم لنشو تاسیس شد و اکنون یک تیم چهار نفره دارد. این استودیو علاوه بر پروژه های معماری خود، قطعات طراحی مانند آن را نیز تولید کرده است تخت شکنندگی (تصویر)، صندلی زیست ت،یب پذیر ساخته شده از نشاسته سیب زمینی برای نمایشگاه هفته طراحی میلان Alcova.

درباره Office Kim Lensc،w بیشتر بد،د ›


آرک جدید در آرهوس توسط استودیو تایدلند
تصویر توسط استودیو Tideland/Rumgehør/Stine Rosdahl-Petersen

استودیو تایدلند

تنها یک سال پیش تاسیس شد، لباس دو نفره استودیو تایدلند یک عمل طراحی معماری و تجربه با میل به استفاده از فناوری های پیشرفته و تحقیقات علمی در کار خود است.

اولین پروژه محقق شده آن، یک میدان عمومی در مرکز آرهوس به نام New Ark، قرار است در بهار 2023 تکمیل شود. با همکاری استودیوی معماری محلی شنوایی اتاق و هنرمند استین روزدال پترسن، دارای نشیمنگاهی شبیه شناور نجات در بالای تخته های مواج با اشاره به بالا آمدن سطح دریا است.

درباره استودیو Tideland بیشتر بد،د ›


پروژه مس، توسط OS Arkitekter
ع، لورا استامر

معماران سیستم عامل

توسط اولمو اهلمن و استین کریستینسن تأسیس شد. معماران سیستم عامل یک عمل کوچک است که در طرح های شهری بزرگ در حال حاضر روی یک طرح جامع کار می کند مولکن مارکت در برلین.

همچنین پروژه های مس، کوچکی را با تمرکز بر استفاده از مواد زیستی مانند خانه ساخته شده از چوب (تصویر).

درباره OS Architects بیشتر بد،د ›


زمین روی آب توسط MAST
تصویر توسط Kvant-1

MAST

در سال 2021 توسط Magnus Maarbjerg و Marshall B،er تأسیس شد. MAST یک استودیوی کوچک است که بر روی معماری روی آب یا اطراف آن تمرکز دارد – از سوناهای کوچک شناور تا توسعه‌های بزرگ مسکن.

در ماه اکتبر، Dezeen سرزمین روی آب، اختراع MAST از یک سیستم م،ار برای ساخت ساختمان‌های شناور را پوشش داد. این استودیو اخیراً توسعه‌ای در کنار دریاچه را در میلان تکمیل کرده است که شامل ساختمان‌های شناور و پارک است.

درباره MAST بیشتر بد،د ›


Kaffehytten توسط Spacegirls
ع، از Hampus Berndtson

دختران فضایی

دختران فضایی متشکل از سیسه بومهولت و الیزابت گلین، دو معمار-هنرمند است که کارشان حول مواد تجربی و تکنیک‌های صنایع دستی است.

از سال 2016 آنها با هنرمندان، محققان و تولیدکنندگان بر روی تاسیساتی مانند Kaffehytten (تصویر)، یک کابین بتنی از کف جنگلی در جنگل دانمارک کار کرده اند.

درباره Spacegirls بیشتر بد،د ›


جلیقه کلیسای Tilst توسط Tulinius Lind
ع، از تولینیوس لیند

تولینیوس لیند

تولینیوس لیند متخصص در تحولات تاریخی، مانند آن جلیقه جدید برای کلیسای سفید قرون وسطایی Tilst نزدیک آرهوس (تصویر).

این استودیو در سال 2017 توسط توماس تولینیوس و اندرس لیند تاسیس شد و پروژه های دیگر توسط این تیم کوچک شامل مدرسه چوب و مرکز فعالیت در Våler، نروژ.

درباره تولینیوس لیند بیشتر بد،د ›


بازسازی آپارتمان Djernes&Bell
بازسازی آپارتمان کپنهاگ توسط Djernes & Bell. ع، از لارس رولفستد مورتنسن

جرنز و بل

جوناس جرنز و جاستین بل تأسیس ،د استودیوی آنها در سال 2020، متخصص در پروژه‌های استفاده مجدد تطبیقی ​​در مقیاس کوچک با علاقه خاصی به تعمیر ساختمان‌های تاریخی با استفاده از مواد محلی و کم کربن.

این استودیو همچنین پروژه های تحقیقاتی در زمینه مواد زیستی مانند برداشت تا خانه، که به دنبال افزایش گفتگو بین کشاورزان، کشاورزان، کاهگل ها و معماران است. در حال حاضر است تغییر یک مدرسه قدیمی به یک مرکز پایداری متمرکز بر نوسازی.

درباره Djernes & Bell بیشتر بد،د ›


کاوشگر ماه توسط SAGA Space Architects
ع، توسط SAGA Space Architects

SAGA Space Architects

در سال 2018 توسط سباستین آریستوتلیس، سیمون دی اچ کریستنسن و کارل یوهان سورنسن تأسیس شد. SAGA Space Architects به سرعت تبدیل به یک بازیگر کلیدی در حوزه خود می شود.

این زیبایی شناسی خود را “تکنولوژی زمین” می نامد – بسیار فنی اما مبتنی بر ایده های رفاهی که از محیط طبیعی زمین گرفته شده است. پروژه ها شامل لونارکزیستگاه ماه که در یک ماموریت سه ماهه در قطب شمال آزمایش شد (تصویر) و جانشین آن رزی، بلندترین قمر جهان چاپ سه بعدی ساختار پلیمری

درباره SAGA Space Architects بیشتر بد،د ›


سقف کاهگلی و امتداد لعاب کلبه Nieby Crofters توسط Jan Henrik Jansen و Marshall B،er
ع، از خوزه کامپوس

معماران یان هنریک یانسن

در طول دهه گذشته، معمار دانمارکی-آلم، یان هنریک یانسن مجموعه گسترده ای از خانه های منحصر به فرد را از طریق استودیوی همنام خود ساخته است.

پروژه اخیر وی در کلبه Nieby Crofters، که در Dezeen نمایش داده شد، شاهد بازسازی و توسعه یک کلبه کاهگلی ویران شده در شمال آلمان به همراه بلچر، بنیانگذار MAST بود.

درباره معماران Jan Henrik Jansen بیشتر بد،د ›


معماران یوهانسن اس،تد
ع، از راسموس نورلاندر

معماران یوهانسن اس،تد

از زمان تاسیس در سال 2014 توسط سورن یوهانسن و سباستین اس،تد، معماران یوهانسن اس،تدتیم کوچک ‘ساختمان های اداری، مکان های فرهنگی، نوسازی صنعتی و حتی مبلمان برای اقامتگاه رسمی نخست وزیر دانمارک کار کرده است.

بزرگترین پروژه آن تا به امروز یک دفتر و انبار در شهر ساحلی Køge به نام CODAN (تصویر) است که اخیراً تکمیل شده و نمادی از سبک خاموش و دقیق استودیو است.

درباره معماران Johansen Skovsted بیشتر بد،د ›


نمای باغ های Ørsted توسط Tegnestuen Lokal
ع، از Hampus Berndtson

Tegenstuen Lokal

تگنستون لوکال به دلیل پروژه باغ های Ørsted خود در فردری،برگ (تصویر)، که به ،وان تولد مجدد مس، سال 2021 جوایز Dezeen نامگذاری شد، مورد توجه قرار گرفت. در راستای فلسفه اصلی خود برای پر ، شکاف بین معماری قدیمی و جدید، این استودیو نمای بتنی سخت و فرسوده را جایگزین کرد. یک بلوک دهه 1960 با بلوک‌های زاویه‌دار و پر از گیاه.

Tegnestuen Lokal که در سال 2015 توسط کریستوفر کارلسن و مورتن بنگ تأسیس شد، اکنون تیمی 16 نفره را استخدام می کند. پروژه های آینده شامل روستای سوماریوا، یک منطقه جدید با 212 خانه در هلسینگور.

درباره Drawing Studio Local بیشتر بد،د ›
منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/17/fifteen-up-and-coming-copenhagen-architecture-studios-you-s،uld-know/