دسته‌ها
اخبار

هشت پروژه دانش آموزی که مفاهیم را از طریق مدل های فیزیکی ارتباط می دهد


نمایش های مدرسه Dezeen: ما هشت پروژه دانش‌آموزی را انتخاب کرده‌ایم که در نمایش‌های مدرسه Dezeen از مدل‌های سه بعدی برای نمایش راه‌حل‌های طراحی استفاده می‌کنند.

این دانشجویان معماری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با استفاده از تکنیک هایی از جمله برش لیزری، پرینت سه بعدی و ساخت و ساز با دست، مدل هایی از موادی مانند چوب، پ،تیک، خاک رس و پارچه ساخته اند.

مدل سازی فیزیکی توسط معماران و طراحان در طول تاریخ برای نمایش مفاهیم ساختمان در طول فرآیند طراحی، از مراحل ایده‌پردازی اولیه تا مدل‌های مقیاس نهایی، استفاده شده است.

مدل‌های معماری دست‌ساز فعالیتی است که به تدریج با استفاده از تجسم‌ها و رندرهای دیجیتال CAD جایگزین می‌شود.

مدل‌های ارائه‌شده در این خلاصه شامل نمایشی است که نشان‌دهنده یک مانع پیشنهادی در برابر بیابان‌زایی است، یک مدل مفهومی برای یک غرفه ایجاد شده توسط کشش پارچه، و یک مدل مقطعی که طراحی یک گلخانه زیرزمینی را نشان می‌دهد.

این مدل‌ها از دانشجوی، می‌آیند که در دوره‌های معماری در موسسات بین‌المللی از جمله UCLA، دانشگاه هنگ کنگ، کالج شهر نیویورک، SCI-Arc، دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، دانشگاه باپتیست کالیفرنیا و دانشگاه بوفالو ثبت‌نام کرده‌اند.


ع، قاب چوبی و پلان

Boattega Veneta و The Current اثر ماریلا هیرشوف

این پروژه که توسط دانشجوی Mariella Hirsc،ff طراحی شده است، یک مرکز فرهنگی است که توسط قایق‌های بومی آمریکایی بول – کشتی‌های دایره‌ای کوچک ساخته شده از پوست ،میش که روی یک قاب چوبی کشیده شده‌اند، مطلع شده است.

این مدل ساخت قاب ،تی ساختمان و پوست بوم را نشان می دهد که با استفاده از انواع روش های اتصال ایمن به چوب بسته می شود.

“قاب آجدار قایق و مواد آلی، و همچنین جریان آب، در داخل قایق گنجانده شده است. [my] پروژه نهایی، جریان، که دارای یک سقف مواج است که بر اساس برنامه های داخل، ارتفاع را تغییر می دهد.

“The Current که با خط ساحلی کانال ایری ادغام شده است، دارای یک کافه، فروشگاه هدیه، گا،ی اصلی، مرکز آموزشی، کارگاه حفاظتی و یک ،ه مرطوب محصور، با ،ه های عمومی، یک پل، تراس در فضای باز و فضاهای سبز قابل دسترسی است.”

دانشجو: ماریلا هیرشوف
مدرسه: دانشگاه در بوفالو
دوره: لیسانس معماری

نمایش کامل مدرسه ›


ع، مدل تخته سه لا در مقابل پس زمینه مشکی

Nests and Thres،lds اثر جیکوب دانسمور

Jacob Dunsmore تصمیم گرفت تا مفهوم رایج و رایج ایجاد کاربری های دوگانه برای ساختمان ها و روشی را که در آن خط بین یک استفاده و استفاده دیگر تار می شود، بررسی کند.

مدلی که او برای نشان دادن این تحقیق ایجاد کرد، دو ساختمان به هم پیوسته را نشان می‌دهد که درون یکدیگر قرار گرفته‌اند و از تخته سه لا ساخته شده‌اند.

دانسمور می‌گوید: «با تصور دو ساختمان تو در تو، استودیو و پروژه نه تنها آستانه بین ساختمان و جهان، بلکه در آستانه‌های بسیاری را که در خود شی معماری قرار دارند، بررسی می‌کنند.

عدم تعین فعلی بین زندگی و کار، که هم به دلیل بحران و هم مدل کار «یکپارچه» و «به هم پیوسته» ما در هر کجا و زندگی در همه جا به وجود آمده است، درک ما از مرزها را به شدت تغییر داده است.

تشخیص تمایزات دوتایی بین زندگی و کار، در داخل و خارج، خصوصی و عمومی، فردی و جمعی دشوار شده است.

دانشجو: جیکوب دانسمور
مدرسه: UCLA
دوره: خانه به مسکن

نمایش کامل مدرسه ›


ع، مدل رومیزی با وزش شن بر روی سازه سمت راست، در مقابل پس زمینه تاریک

Resonate Structure اثر چان شو من

پایان نامه فوق لیسانس چان شو من بر استفاده از سازه ها برای کمک به فرونشاندن بیابان زایی در مغولستان داخلی است که در نتیجه معدنکاری و سایر دخالت های انس، در حال افزایش است.

این تئوری با استفاده از یک مدل ،یب شده با ماسه آزمایش شد تا نشان دهد که چگونه کرانه شن و ماسه در برابر ساختار منحنی زم، که باد در برابر آن دمیده می‌شود، ساخته می‌شود.

چان شو من گفت: «این پایان نامه پتانسیل ساختار تشدید پاسخگو به بیابان زایی وحشتناک مغولستان داخلی را مطرح می کند، جایی که جنگل زدایی، است،اج گسترده نفت، زغال سنگ و سایر فعالیت های انس، دائماً زمین های زم، حاصلخیز را به دشت های شنی تبدیل می کند.

“با اتخاذ رواج مواد شن و ماسه و نیروهای باد طبیعی، یک پیشنهاد ساختار ساخته شده برای تقویت رابطه صمیمی با محیط بیابان فوری آزمایش می شود.”

دانشجو: چان شو من
مدرسه: دانشگاه هنگ کنگ
دوره: پایان نامه کارشناسی ارشد معماری

نمایش کامل مدرسه ›


کلاژ تصاویر شامل ع، مدل گلی

تکتونیک گرانشی توسط امی هو، آکانکشا ماهارجان و فلوریم ژارکو

دانشجویان معماری امی هو، آکانکشا ماهارجان و فلوریم ژارکو پروژه خود را حول کاربرد مصالح ساختم، سنتی در روش‌های ساخت و ساز مدرن متمرکز ،د.

Gravitational Tectonic می بیند که رباتیک و چاپ سه بعدی با خاک رس ادغام شده اند تا ساختارهای شبکه مانند پیچیده ای تولید کنند.

آنها گفتند: “این استودیو با یک جنبش فعلی در معماری و طراحی درگیر است که به دنبال روش‌های جایگزین برای ساخت سیستم‌های معماری برای ترویج اصول اکولوژی، پایداری، چرخه‌سازی و چرخش است.”

“این پروژه رویکردهای جدیدی را برای طراحی پایدار و زیست محیطی در معماری بررسی می کند که تنوع زیستی را از طریق مواد طبیعی، سیستم های مصنوعی و موجودات زنده ترویج می کند.”

دانش آموزان: امی هو، آکانکشا ماهارجان و فلوریم ژارکو
مدرسه: کالج شهر نیویورک
دوره: لیسانس استودیو معماری: اکولوژی های رباتیک

نمایش کامل مدرسه ›


مدل مقطع دست ساز سازه چوبی با سقف شیبدار

مرکز اجتماعی حفاظت از فلور توسط کودی ه،

مرکز اجتماعی حفاظت از فلور کودی ه، از والیپینی آمریکای ج،ی طراحی شده است – نوعی گلخانه که از سقفی تشکیل شده است که گودال زیرزمینی را می پوشاند.

این مدل از مواد متعددی از جمله تخته سه لا و پ،تیک برای نشان دادن نمای مقطعی استفاده می‌کند که ،اصر غوطه‌ور شده طرح را نشان می‌دهد.

ه، می‌گوید: «این گلخانه که توسط تخت‌های باغ اطراف با یک جسم فانوس‌مانند در داخل زمین تعبیه شده است، خود را به ،وان مرکزی برای جاه‌طلبی‌های اجتماعی و اقتصادی Flora Conversancy معرفی می‌کند.»

هدف این پروژه این است که تجارب عمومی در سراسر سایت را از طریق لحظاتی از ایجاد دید، منزوی کند، و سعی دارد بازدیدکننده را در فضای سبزی که در آستانه بهشت ​​اتوپیایی قرار دارد، منزوی کند.

دانشجو: کودی ه،
مدرسه: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس
دوره: 317 Core Studio, Master of Architecture

نمایش کامل مدرسه ›


کلاژ ع، نمونه های اولیه تخته سه لا در مقیاس بزرگ

فیگور به فیبر نوشته تای، بیرس، اولی هی، جیمی جونز، بالندو گواتام، ماریسا هیدن، جاش بارزیده، تام کلیری، سام گومبل، لاوپریت کائور، نیک هی،، کامیلو کوپیت و بن استار

گروهی از دانشجویان دانشگاه بوفالو خم شدن تخته سه لا را آزمایش ،د تا نحوه تاب خوردن مواد را کنترل کنند.

سه نمونه اولیه در مقیاس بزرگ از ورق های تخته سه لا به ضخامت سه میلی متر ساخته شدند تا پتانسیل تخته چندلای تاب خورده را هنگام اعمال در زمینه های معماری و طراحی بزرگتر نشان دهند.

آنها گفتند: “از آنجایی که درزهای بین قطعات هرگز بین لایه ها قرار نمی گیرند، خم شدن می تواند به طور طبیعی بدون انباشتگی نامن، ضخامت رخ دهد.”

“دانه چوب طبیعی از نظر استراتژیک به هندسه سازه گرایش دارد و در صورت ،وم شعاع خمشی محکم‌تر و سفتی را افزایش می‌دهد.”

دانش آموزان: تای، بیرس، اولی هی، جیمی جونز، بهلندو گواتام، ماریسا هیدن، جاش بارزیده، تام کلیری، سام گومبل، لاوپریت کائور، نیک هی،، کامیلو کوپیت و بن استار
مدرسه: دانشگاه در بوفالو
دوره: برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی

نمایش کامل مدرسه ›


چهار تصویر از مدل پارچه کششی سفید در زمینه مشکی

تحلیل ماورایی در ساختار توسط ترینیتی شیزومی کام یوک شیروما

Trinity Shizumi Kam Yuk Shiroma، دانشجوی معماری، ویژگی های ساختاری و زیبایی شناختی استفاده از ،اصر جامد ،یب شده با پارچه در سازه ها را بررسی کرد.

این مدل دارای یک پایه با پرینت سه بعدی با پایه های عمودی است که با یک ورقه پارچه ای که به پایه متصل شده و توسط سیم ها به سمت بالا کشیده می شود، پوشانده شده است.

“[I] این دانش آموز گفت: موضوع تعالی را از طریق ملاحظات ساختاری-حجمی بررسی کرد.

کشش پارچه باعث ایجاد حجم ها و آستانه های قوسی بین هر لنگر زمینی می شود.

دانشجو: ترینیتی شیزومی کام یوک شیروما
مدرسه: دانشگاه باپتیست کالیفرنیا
دوره: FA21 ARC410

نمایش کامل مدرسه ›


مدل مقطعی یک ساختمان بزرگ ساخته شده از مواد بژ و قهوه ای

عطف منگیائو “کوپر” لیو

پایان نامه منگیائو “کوپر” لیو طرحی را برای موزه فرهنگی ملی در کره ج،ی پیشنهاد می کند که دارای ساختاری تکه تکه است که تعداد بی شماری از فضاهای مختلف را در تضاد با طراحی موزه سنتی در خود جای داده است.

هدف این مدل مقطعی و ،یبی، نشان دادن این طرح وجهی است و در عین حال نشان می دهد که هر کدام چگونه به هم مرتبط هستند.

لیو می‌گوید: «یکی از اجتناب‌ناپذیرترین واقعیت‌های تحقق ساختمان‌ها، مونتاژ قطعات است.

با استفاده از منطق ترسیم‌های آ،ونومتری منفجر شده، در این پایان‌نامه از کشیدن، لغزش و جابجایی برای نشان دادن لحظات خمشی در فرآیند طراحی ساختمان‌ها که ناشی از رابطه ناپایدار جزء به کل است، استفاده می‌شود.

دانشجو: منگیائو “کوپر” لیو
مدرسه: SCI-Arc
دوره: پایان نامه تحصیلات تکمیلی

نمایش کامل مدرسه ›

محتوای مشارکت

این پروژه ها در نمایش های مدرسه از موسساتی که با Dezeen شریک هستند ارائه می شود. درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری ،ب کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/27/architecture-student-projects-physical-models-dezeen-sc،ols،ws/