دسته‌ها
اخبار

هشت دکوراسیون داخلی خانه خنثی که ثابت می کند رنگ بژ نباید خسته کننده باشد


یک اقامتگاه برای بازنشستگان در تل آویو و یک آپارتمان باربیکن با پشت برهنه ساخته شده توسط معمار مینیمالیست جان پاوسون در این لوک بوک با دکوراسیون داخلی بژ طراحی شده است تا حس آرامش را به خانه بیاورد.

این فضاها برای جبران پالت رنگی غیراشباع خود، به پالت مواد متنوعی – از الوارهای کم رنگ و سنگ آهک گرفته تا گچ بافت دار – تکیه می کنند تا به جذابیت بصری و لمسی اضافه کنند.

همراه با فضای ذخیره‌سازی فراوان، به ایجاد فضاهای آرام و نامرتب حتی در مناطق شهری تنگ کمک می‌کند.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، به لوک‌بوک‌های قبلی با کابین‌های دنج، درهای جیبی و بازسازی آپارتمان اسپ،ایی با کاشی‌های متنوع مراجعه کنید.


خیابان دالیس هیل اثر توماس-مک براین
ع، از Ståle Eriksen

خیابان دالیس هیل، بریت،ا، نوشته توماس-مک براین

شرکت معماری بریت،ایی T،mas-McBrien از آجرهای کم رنگ و نازک کاری بلوط سفیدکاری شده برای ایجاد فضایی “آرام و آرامش بخش” در داخل این خانه در تپه Dollis لندن استفاده کرد.

در تعقیب تداوم، از الوار برای پوشاندن همه چیز از کمدهای آشپزخانه و کف تا یک دیوار جداکننده تازه اضافه شده استفاده شد، که از یک طرف یک اتاق ابزار مخفی را پنهان می کند و از طرف دیگر یک گوشه دنج برای مطالعه را تشکیل می دهد.

درباره Dollis Hill Avenue بیشتر بد،د ›


خانه مورلی در کوزین اوکراین توسط استودیو ماخنو
ع، از استودیو ماخنو

خانه مورلی، اوکراین، توسط استودیو ماخنو

این خانه که تنها دو ماه قبل از حمله روسیه به اوکراین تکمیل شد، برای جشن گرفتن سنت‌های صنایع دستی اوکراینی طراحی شده است و تقریباً به طور کامل به رنگ بژ ساخته شده است.

سرهی ماخنو، معمار به Dezeen گفت: «تمام مصالح خانه طبیعی هستند. تیم تقریباً از تمام مارک های اوکراینی استفاده کرد و با چندین پیمانکار محلی کار کرد تا مسافت و تدارکات را به حداقل برساند.»

درباره خانه مورلی بیشتر بد،د ›


آشپزخانه تخته سه لا در داخل آپارتمان Iceberg توسط Laila Architecture
ع، از Mikaela Burstow

آپارتمان کوه یخ، اسرائیل، توسط Laila Architecture

معمار اسرائیلی Talia Davidi از Laila Architecture هنگام طراحی این آپارتمان در تل آویو تنها از رنگ های کم رنگ و خاموش استفاده کرد تا آن را به پناهگاهی آرام برای صاحبان بازنشسته تبدیل کند.

برای تشکیل یک پلان روشن تر و بازتر، تقریباً تمام دیوارهای پارتیشن خانه برداشته شد، در حالی که بسیاری از سطوح – از جمله آشپزخانه و ت،یم کننده حجم فضای ذخیره سازی در اتاق نشیمن – با تخته چندلای توس سبک به پایان رسید.

درباره آپارتمان Iceberg بیشتر بد،د ›


آپارتمان باربیکن طراحی شده توسط جان پاوسون
آپارتمان باربیکن طراحی شده توسط جان پاوسون

آپارتمان باربیکن، ،ستان، توسط جان پاوسون

جان پاوسون، طراح بریت،ایی، مطابق با سبک مینیمالیستی خود، این آپارتمان باربیکن را کاملاً خالی کرد و تنها مقداری مبلمان و سطوح رنگ پریده به اطراف اضافه کرد.

کمدهای تمام قد در یک حجم چوبی مرکزی ساخته شده از چوب افرا سفید شده ادغام شدند تا بتوان همه وسایل را به جای به هم ریختن فضا، کنار گذاشت.

درباره آپارتمان باربیکن بیشتر بد،د ›


مینیمال فضای داخلی خلوتگاه جنگلی طراحی شده توسط معماران Norm
ع، از Jonas Bjerre-Poulsen

Forest Retreat، سوئد، توسط معماران Norm

گچ ،ومیت با رنگ ماسه‌ای، مبل‌های چاق و چاق و صندلی استراحت پوشیده از پوست ، برای پوشاندن اتاق نشیمن این کابین چوبی سنتی در جنگلی سوئدی استفاده شده است، که استودیوی دانمارکی Norm Architects آن را به خانه‌ای برای تعطیلات تبدیل کرده است.

Jonas Bjerre-Poulsen، یکی از بنیانگذاران، توضیح داد: “ایجاد خانه ها اغلب تمرینی برای خویشتن داری است.” “و در حالی که ایجاد یک فضای ساده، معتبر و دلپذیر ممکن است پس از تکمیل، بدون زحمت و طبیعی به نظر برسد، سفر به سادگی و تمرین یافتن جوهر اغلب نسبتاً پیچیده است و کار آس، نیست.”

درباره عقب نشینی جنگل بیشتر بد،د ›


اتاق خواب داخل خانه کم انرژی که توسط Architecture برای لندن طراحی شده است
ع، لورنزو زندری و کریستین بریلی

خانه کم انرژی، ،ستان، توسط معماری برای لندن

بن ریدلی، بنیانگذار لندن، با هدف تجلیل از “زیبایی متواضع” این خانه سه طبقه ادواردیایی در ماسول هیل، هنگامی که ساختمان نادیده گرفته شده را به خانه خود تبدیل کرد.

به جای محصولات مبتنی بر سیمان، از مواد طبیعی از جمله سنگ آهک، گچ آهک و الوار در سراسر طرح استفاده شد تا بر جزئیات اصلی خانه تأکید شود و در عین حال ردپای کربن مجسم شده آن را کاهش دهد.

درباره خانه گرمسیری بروتالیست بیشتر بد،د ›


اتاق خواب سفید با مبلمان چوبی مجسمه ای
ع، از دو سی

آپارتمان Brown Box، ویتنام، توسط Limdim House Studio

ترازو خامه‌ای نه‌تنها روی پیشخوان‌های آشپزخانه، بلکه در تمام طبقات این آپارتمان در شهر بندری ویتنام Huế که توسط استودیو محلی Limdim House طراحی شده است، ظاهر می‌شود.

دیوارهای منحنی پوشیده شده با گچ بافتی، پس‌زمینه‌ای را برای پالت رنگ محدود داخلی ایجاد می‌کنند، که با تعدادی اثاثیه چوبی گرم می‌شود تا حسی از پیچیدگی آرام را القا کند.

درباره آپارتمان Brown Box بیشتر بد،د ›


آپارتمان روبان چوبی توسط Toledano + Architects
ع، از سالم مصطفایی

آپارتمان روبان چوبی، فرانسه، توسط Toledano + Architects

یک دیوار تخته سه لا در مسیر خود از میان این آپارتمان متعلق به دوره هاوسمان در پاریس عبور می کند و قفسه های یکپارچه در اتاق نشیمن و کمدهای ذخیره سازی در آشپزخانه را تشکیل می دهد که می توان آنها را به عقب هل داد تا سینک و لوازم خانگی نمایان شود.

چوب کم رنگ، کفپوش پارکت اصلی و گچ بری‌های پرآذین آپارتمان را تکمیل می‌کند، همراه با اثاثیه رنگی از جمله مبل جو دوسر رنگ در یک اتاق و جزیره تراورتن در اتاق دیگر.

درباره آپارتمان روبان چوبی بیشتر بد،د ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، به لوک‌بوک‌های قبلی با کابین‌های دنج، درهای جیبی و بازسازی آپارتمان اسپ،ایی با کاشی‌های متنوع مراجعه کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/12/beige-،me-interiors-lookbooks/