دسته‌ها
اخبار

هتل دبلیو بوداپست کاخ درچسلر متعلق به قرن نوزدهم را اشغال کرده است


استودیوهای طراحی داخلی Bowler James Brindley و Bánáti + Hartvig یک ساختمان 140 ساله نئو رنسانس در مرکز بوداپست را به جدیدترین پاسگاه هتل های زنجیره ای W Hotels تبدیل کرده اند.

در بوداپست در داخل 1886 تنظیم شده است کاخ در،، طراحی شده توسط معماران Ödön Lechner و Gyula Pártos، که قبلا خانه یک کافه بزرگ و مقر آکادمی ،تی باله مجارستان بود.

جیمز بریندلی بو،ر، کاخ قرن نوزدهمی را به W Budapest تبدیل می کند
جیمز بریندلی و باناتی + هارتویگ کاخ در،، را بازسازی ،د

کار با استودیو محلی باناتی + هارتویگ، مستقر در لندن بو، جیمز بریندلی (BJB) می خواست تاریخ پر زرق و برق این ساختمان را ترسیم کند، ساختم، که به مدت 15 سال قبل از ،ید توسط مالک W Hotels خالی مانده بود. ماریوت اینترنشنال.

هدف BJB “مدرن سازی بازیگوشانه” فضای داخلی در حالی که از معماری منطقه اطراف در خیابان آندراسی استفاده می کرد – یک سایت میراث جه، یونسکو که همچنین خانه اپرای ،تی مجارستان است.

جیمز بریندلی بو،ر، کاخ قرن نوزدهمی را به W Budapest تبدیل می کند
این ساختمان اکنون دارای 151 اتاق هتل W Budapest است

در کنار 151 اتاق و سوئیت، این ساختمان اکنون دارای یک رستوران، سالن استراحت، اسپا و اسپیکر است.

ایان بیلیس، شریک BJB به Dezeen گفت: «چالش از ابتدا این بود که زیبایی و استحکام ساختمان را غافلگیر نکنیم.

بسیاری از جزئیات اصلی کاخ در،، و همچنین رنگ‌ها و بافت‌های اصلی مورد مطالعه و تجسم مجدد قرار گرفتند. معماری حفاظت‌شده با دقت بازسازی و تجلیل شده است و کاشی‌های لعابدار اصلی مجدداً مورد استفاده قرار گرفته‌اند.»

جیمز بریندلی بو،ر، کاخ قرن نوزدهمی را به W Budapest تبدیل می کند
صفحه های ف،ی توری تخت های اتاق های مهمان را احاطه کرده اند

مرکز تبدیل BJB، بازسازی دو ورودی اصلی کاخ بود. این به استودیو اجازه داد تا فضاهای مجاور خیابان آندراسی را آزاد کند و یک “اتاق نشیمن” در حیاط داخلی پر از نور ساختمان ایجاد کند که با سقف شیشه ای محصور شده است.

BJB که وظیفه مدرنیزه ، فضای داخلی ساختمان و رعایت قو،ن حفاظت از میراث را بر عهده داشت، مداخلاتی را انجام داد که آن را «پوست دوم» می‌نامد، که شامل ایجاد «راهروهای» جدید در داخل طاق‌های پرآذین کاخ با استفاده از تأسیسات مستقل و برش‌خورده بود.

حمام ها در W بوداپست به یک صفحه شطرنج اشاره دارند
در حمام ها، کاشی های شطرنجی به وابستگی مجارستان به شطرنج اشاره دارد

بیلیس توضیح داد: «ما می‌خواستیم به پارچه و «پوست» کاخ در،، احترام بگذاریم، بنابراین به طراحی فضاهایی پرداختیم که فضای جدیدی ایجاد می‌کرد در حالی که به پارچه‌های بازسازی شده زیبایی دست نمی‌زدند.

استودیو همین رویکرد را برای بازسازی آبگرم زیرزمین طاقدار قصر اتخاذ کرد که از توهمات آینه ای «الهام گرفته از هودینی» برای ایجاد احساس فضایی بی پایان استفاده می کند.

تأسیسات ف،ی برنزی منحنی از سقف‌های طاق‌دار پیروی می‌کنند، در حالی که اتاق‌های درمان کم‌نور در فضاهای طبیعی به جا مانده از ستون‌های موجود تعبیه شده‌اند.

بیلیس با اشاره به شعبده باز مجارست، تبار، هری هودینی، گفت: «در ادای احترام به هودینی، اتاق‌های درمان کاملاً آینه‌پوش هستند و اساساً ناپدید می‌شوند، که به م،ای واقعی کلمه بازتاب معماری موجود و تأسیسات جدید پوست دوم است.

جیمز بریندلی بو،ر، کاخ قرن نوزدهمی را به W Budapest تبدیل می کند
دیوارپوش فیروزه ای با جزئیات طلایی در تضاد است

در اتاق‌های مهمان، روکش دیوار فیروزه‌ای با صفحه‌هایی با رنگ طلایی که تخت‌ها را می‌پیچانند، در تضاد است، در حالی که درهای شطرنجی آینه‌ای با جزئیات برنجی به پیوند طول، مجارستان با بازی شطرنج اشاره می‌کنند.

تم شطرنج در حمام‌ها ادامه دارد، جایی که کاشی‌کاری‌های شطرنجی تک‌رنگ با سینک‌های دوتایی دست‌ساز و آینه‌های هالیوودی با قاب لامپ که به افراد اجتماعی مجارست،-آمریکایی ادای احترام می‌کنند، جبران می‌شود. گابور زسا زسا.

بیلیس گفت: «،یب یک ساختمان زیبای مستقل و الهام گرفته از رنسانس فرانسوی توسط یک معمار مشهور محلی با یک فضای داخلی مدرن و خاص که در آن قرار داده شده است، تنها می تواند در بوداپست اتفاق بیفتد.

این هتل اوا، این ماه افتتاح می شود

W Budapest که قرار است در اوا، این ماه افتتاح شود، پس از افتتاح پاسگاه این برند در رم در سال 2021 است.

پروژه های قبلی بو، جیمز بریندلی شامل چندین اتاق مهمان در W Barcelona و آپارتمان‌هایی در سطوح پایین‌تر آسمان‌،اش هرتزوگ و د میرون در One Park Drive در Canary Wharf.

هتل‌های دیگری که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند عبارتند از یک هتل وحشیانه «با طراحی مدبرانه» در مکزیک و پاسگاه Capella Hotels Sydney که در یک ساختمان ،تی سابق در فهرست میراث قرار دارد.

عکاسی توسط W Budapest انجام شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/07/w-budapest-bowler-james-brindley-drechsler-palace/