دسته‌ها
اخبار

نئوپان و جین بازیافتی فضاهای داخل مایکرولافت در ملبورن را مشخص می کنند


استودیو ادواردز، تمرین معماری استرالیایی، تمرینی را در زندگی در فضای کوچک معاصر با این میکرو آپارتمان 24 متر مربعی در منطقه فیتزروی ملبورن تکمیل کرده است.

مشتریان، یک زوج جوان، نزدیک شدند استودیو ادواردز برای بازسازی آپارتمان استودیویی کوچک در طبقه بالای یک بلوک آپارتم، دهه 1980.

سالن آپارتمان مایکرولافت
Microloft یک آپارتمان 24 متری در ملبورن است

بن ادواردز، بنیانگذار آن به Dezeen گفت: «آنها خانه‌ای خواستند که احساس می‌کرد یکپارچه و بدون درهم و برهم باشد، با فضای ذخیره‌سازی کافی، آشپزخانه‌ای کارآمد با فضایی برای آشپزی و غذاخوری، یک سالن استراحت راحت و مناطق خواب آرام».

“Microloft راه حلی برای زندگی در داخل شهر ارائه می دهد که محدودیت های فضای محدود و موجودی مسکن قدیمی را از طریق فضای داخلی که مسکنی کاربردی و منسجم را برای مشتریان فراهم می کند، هدایت می کند.”

آپارتمان آشپزخانه ملبورن توسط استودیو ادواردز
از آلومینیوم برای تشکیل پیشخوان ها و قفسه های آشپزخانه استفاده می شد

به جای استفاده از پارتیشن ها یا دیوارها، فضاها با قطعات مبلمان سفارشی تعریف می شوند که ارتباطات بصری را فراهم می کنند.

یک سطح آلومینیوم خام افقی، پیشخوان های زاویه دار را در آشپزخانه و ناهار خوری تشکیل می دهد، قبل از اینکه از طریق یک طاق دوتایی موجود به فضای خواب فراتر امتداد یابد.

ناهار خوری آپارتمان مایکرولافت
نئوپان چندین واحد ذخیره سازی دیگر را در سراسر مایکولافت تشکیل می دهد

ادواردز می‌گوید: «،اصر زاویه‌دار به روشی مشابه ت،یم‌کننده‌های اتاق عمل می‌کنند، هیچ چیز بالاتر از خط مبنا قرار نمی‌گیرد و به باز ماندن فضا کمک می‌کند.

“آشپزخانه از طریق میز زاویه دار به یک فضای ناهار خوری تبدیل می شود، در حالی که قفسه های ذخیره سازی مثلثی از گوشه های اتاق استفاده می کنند.”

شکل ، ای زاویه ای پیشخوان های آلومینیومی در یک کنسول دیواری و یک مبل سفارشی با قفسه های کتاب ادغام شده در پایه آن منع، شده است که هر دو از تخته رشته ای جهت دار (OSB) ساخته شده اند.

در بالای خط مبنا، یک دیوار با پانل های آینه خا،تری پوشانده شده است تا آپارتمان را بزرگتر نشان دهد و در عین حال پیوندی بصری به دیوارهای آجری ا،پوز خا،تری و کف بتنی به شدت پتینه کاری شده ایجاد کند.

تخت روی یک پایه تخته نئوپان برجسته قرار می گیرد تا فضای اتاق خواب را به حدا،ر برساند، در حالی که درب کشویی کمد لباس و همچنین درب جلوی آپارتمان، در پارچه جین بازیافتی پیچیده شده است تا جذابیت بافتی بیشتر و همچنین نرم شدن آ،تیک را ایجاد کند.

اتاق خواب آپارتمان در ملبورن توسط استودیو ادواردز
از جمله آنها کمد لباس در اتاق خواب است

ادواردز گفت: «استفاده از سطوح آلومینیوم خام، همراه با پایه OSB که تخت را بالا می‌برد، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی خلاقانه‌ای را ارائه می‌کند و در عین حال جذابیت زیبایی‌شناسی تصفیه‌شده را ارائه می‌دهد.

چهارپایه‌های ساده IKEA برای تن، با آپارتمان، با یک صندلی کنار تخت که در جین بازیافتی پیچیده شده بود، برای نرم‌تر ، آ،تیک در این فضا، سفارشی شدند.

در ،مت ناهار خوری، همان چهارپایه ها با پایه های آلومینیومی برای ایجاد صندلی های بلند برای ناهار خوری روی نیمکت گسترش یافتند.

واحد نگهداری نئوپان و جین بازیافتی در اتاق خواب آپارتمان مایکرولافت
یک پنل جین بازیافتی درب کشویی کمد لباس را تشکیل می دهد

خانه‌های کوچک از جمله راه‌حل‌هایی هستند که معماران و طراحان داخلی در پاسخ به بدتر شدن بحران مسکن ملبورن، همانطور که شهر شاهد بود، در حال بررسی هستند. رکورد افزایش اجاره بها در سال گذشته.

دیگران به بررسی ایجاد خانه‌های چند نسلی پرداخته‌اند که اعضای خانواده می‌توانند فضاها و هزینه‌ها را ت،یم کنند، همانطور که در این خانه در یک مکان باریک پرکننده توسط مت گیبسون و این خانه سازگار حومه‌ای توسط Austin Maynard Architects دیده می‌شود.

مینارد همچنین اخیراً ساخت یک بلوک “مسکن اخلاقی” در داخل شهر ملبورن را که دارای 20 آپارتمان ارزان قیمت و سازگار با محیط زیست با فضای کافی برای خانواده های جوان است، تامین مالی کرده است.

عکاسی توسط پیتر بنتز.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/24/microloft-melbourne-studio-edwards/