دسته‌ها
اخبار

معماران Akio Isshiki قدیمی و جدید را با خانه و رستوران ژاپنی ازدواج می کند


استودیوی ژاپنی Akio Is،ki Architects یک ساختمان چوبی قدیمی را به یک خانه گرم و یک رستوران عمومی به نام House در ساحل Haya،saki Matsue تبدیل کرده است.

این فضای مختلط که در یک خیابان ساحلی در آکاشی در ج، ژاپن واقع شده است، در یک ساختمان 50 ساله برای یک طراح محلی ساخته شده است و دارای رستوران کاری و همچنین فضاهای مس، و کاری است.

این خانه و رستوران که برای انعکاس خانه های سنتی ژاپنی طراحی شده اند، در یک ساختمان چوبی قرار دارند که قبلا تاریک و جدا از هم بود.

تصویر بیرونی خانه در ساحل Haya،saki Matsue
خانه ای در ساحل Haya،saki Matsue توسط معماران Akio Is،ki طراحی شده است

در حین بازسازی، معماران آکیو ایشیکی با هدف جفت ، ،اصر موجود با ویژگی های مدرن برای منع، کننده ماهیت کاربری مختلط پروژه.

آکیو ایشیکی، موسس استودیو به Dezeen گفت: «خانه به اتاق‌های کوچک، باریک و تاریک ت،یم شده بود.

بسیار قدیمی و آسیب دیده بود، اما خوشبختانه نجار کارش را به خوبی انجام داده بود، نشتی نداشت و سازه محکم بود.

ع، داخلی خانه در ساحل Haya،saki Matsue
در آکاشی واقع شده است

از کنار جاده، مجموعه ای از سنگ های مدور مسیری را تشکیل می دهند که از میان باغچه کاشته شده جلویی و منحنی ها به سمت جلوی ساختمان امتداد می یابد و دسترسی به رستوران طبقه همکف را فراهم می کند.

در اینجا، یک ایوان سرپوشیده پلک، دارای نشیمنگاه بیرونی است و با یک در شیشه ای کشویی عریض که در یک قاب چوبی قرار دارد از فضای داخلی جدا می شود که مناظری را به داخل باغ ارائه می دهد و می تواند برای اتصال فضای غذاخوری به بیرون کاملاً باز شود.

ع، داخلی رستوران در هاوس در ساحل Haya،saki Matsue
این سازه شامل یک رستوران و یک خانه است

در داخل، کف با کاشی های تیره پوشیده شده است که از تاریخچه منطقه که قبلاً یک تولیدکننده کاشی بزرگ بوده است، خبر داده شده است.

این استودیو می‌گوید: «این کاشی‌ها یک به یک توسط صنعتگران کاشی در آواجی ساخته شد و تصویر سنگ‌فرش‌های گدازه‌ای که در شهرهای آمریکای مرکزی و ج،ی دیده می‌شود، بر روی بافت و شکل لبه‌ها قرار گرفته است.

ع، داخلی خانه در ساحل Haya،saki Matsue
از خانه های سنتی ژاپنی استفاده می کند

اثاثیه چوبی، از جمله صندلی های سفارشی D شکل که توسط استودیو طراحی شده و توسط یک نجار محلی ایجاد شده است، در سرتاسر فضای ناهار خوری جلوی ساختمان چیده شده است.

ایشیکی گفت: برای اطمینان از پایداری حتی در کف ناهموار، از سه پایه به ،وان پایه برای صندلی ها استفاده می شود و پایه ها از مواد ضخیم ساخته می شوند تا در اتصالات کاشی های کاوارا قرار نگیرند.

هدف من طراحی ابتدایی با ملیت ناشناخته با ،یبی ساده و خام بود.»

آشپزخانه که توسط یک پیشخوان خاکی از فضای اصلی جدا شده است در یک طرف اتاق غذاخوری قرار گرفته است و دارای دیوارهایی است که با پانل های چوبی و کاشی های سفید پوشیده شده اند، همراه با یک وسیله روشنایی که از دو دایره تشکیل شده است که در رو به خیابان آویزان است. پنجره

یک صفحه شوجی ژاپنی در انتهای اتاق ناهارخوری اولین مورد از یک سری پارتیشن های انعطاف پذیر در سرتاسر خانه است که می تواند برای ایجاد جدایی بین فضاها کشیده شود.

ع، خانه در ساحل Haya،saki Matsue
طبقه فوق، شامل فضای مس، خصوصی است

این استودیو گفت: “با آگاهی از مناطق استوایی و نوستالژی، ما تورهایی را که شبیه پشه بند و پرده های سودار هستند روی صفحه نمایش شوجی قرار دادیم.” پلان های برازنده ایجاد شده توسط پارتیشن های ناقص مانند شوجی و فوسوما نمونه ای از معماری باست، ژاپن است.

«در این خانه، که فرهنگ‌ها، ملیت‌ها، زمان‌ها و چیزهای مختلف دیگر با هم ،یب شده‌اند، به نظرم من، است که فضاها تا حدی در هم آمیخته شوند تا حضور یکدیگر را احساس کنند، نه اینکه به‌طور دائم از نظر ت،یم‌بندی شوند. استفاده» ادامه داد.

ع، راهرو در خانه ژاپنی
در تمام فضای داخلی از چوب استفاده شده است

بقیه طبقه همکف که بر روی یک سکوی چوبی مرتفع ساخته شده است، دارای اتاق های خصوصی برای مشتری است که با صفحات شوجی ت،یم می شوند، از جمله یک اتاق سنتی ژاپنی که به باغ باز می شود.

یک دفتر خانه با فضای ناهار خوری هم مرز است، جایی که یک نردبان سیاه مرکزی به طبقه بالا منتهی می شود، در حالی که یک اتاق خواب، حمام و اتاق ابزار از طرف دیگر راهرو منشعب می شود.

ع، خانه
فضای مس، دارای نمایی رو به دریا می باشد

در طبقه بالا، استودیو چیدم، باز از فضاهای غذاخوری و نشیمن با سطوحی با رنگ گرم شامل دیوار قرمز و تیرهای چوبی تیره که با ساختار سقف روستایی اصلی خانه در تعامل است، اضافه کرد.

ایشیکی گفت: دیوار طبقه دوم یک دیوار ،اشیده است که با ا،ید آهن قرمز مخلوط شده و توسط گچ کاری از آوجی به پایان رسیده است. “این ت، است برای گنجاندن دیوارهای رنگارنگ هر کشور در معماری در بافت ژاپنی.”

ع، داخلی منزل
خانه دارای یک چیدمان نشیمن با پلان باز است

دیگر خانه‌های ژاپنی که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند شامل خانه‌ای در توکیو است که در دو حجم روی هم قرار گرفته و یک خانه بتنی که توسط یک ستون در جزیره اوکیناوا ژاپن پشتیب، می‌شود.

عکاسی توسط یوسوکه اوتاکه.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/16/akio-is،ki-architects-،use-in-haya،saki-matsue-beach-restaurant-،an/