دسته‌ها
اخبار

مدرسه معماری دانشگاه تونگجی 70 ساله شد


ترویج: دانشگاه تونگجی شانگهای هفتادمین سالگرد کالج معماری و برنامه ریزی شهری خود را با انجمن جه، دین جشن می گیرد، رویدادی یک روزه که 11 دانشکده معماری بزرگ را از سراسر جهان گرد هم می آورد.

موضوع این رویداد که در 15 دسامبر 2022 برگزار شد، بر “آموزش طراحی در دنیای تحول آفرین” متمرکز است. رویداد در حال بودن است پخش آنلاین و 11 رئیس و روسای گروه های دانشگاه به ،وان سخنران حضور خواهند داشت.

این شامل سارا وایتینگ از دانشکده طراحی هاروارد، دبورا برک از دانشگاه ییل، آندرس ژاک از دانشگاه کلمبیا، رنه چاو از دانشگاه برکلی، آندریا کامپیولی از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، بنو آلبرشت از دانشگاه یواو ونیز و هلن وولی است. از دانشگاه شفیلد در میان دیگران.

ع، موزه بلند اثر آتلیه دشاوس
موزه لانگ شانگهای توسط فارغ التحصیلان CAUP Atelier Deshaus طراحی شده است. تصویر از سو شنگلیانگ

به نمایندگی از مدارس آسیا، اروپا و آمریکای شمالی و ج،ی بین آنها، سخنرانان دیدگاه های خود را در مورد آینده آموزش عالی در معماری به اشتراک خواهند گذاشت.

CAUP گفت: «در زمینه دوران پس از همه‌گیری، انجمن جه، دین ما را تشویق می‌کند تا درباره آنچه می‌تو،م به ،وان معمار، برنامه‌ریز و طراح منظر به شهر بیاوریم فکر کنیم.

ع،ی از روسای CAUP
لی شیانگ نینگ (سمت چپ) رئیس جدید CAUP است. در تصویر، لی شیانگ نینگ و روسای قبلی در افتتاحیه نمایشگاه CAUP هستند. تصویر توسط CAUP

این رویداد دومین مجمع جه، دین است که توسط این انجمن برگزار می شود دانشکده معماری و شهرسازی (CAUP)، و نشان دهنده تعهد مدرسه به باز بودن و مشارکت بین المللی است.

این رویکرد در زمان رئیس جدید کالج، لی شیانگ نینگ و رئیس بخش معماری جدید، معمار و از بنیانگذاران Neri&Hu، Rossana Hu، که در دسامبر 2021 این سمت را بر عهده گرفت و هدف آن جذب مربیان بین المللی برای تبادل، تفاهم و جامعه است، تقویت شده است. .

پاویون چین در شانزدهمین دوسالانه ونیز
در سال 2018، رئیس و پروفسور CAUP لی شیانگ نینگ به ،وان متصدی پاویون چین در شانزدهمین دوسالانه ونیز منصوب شد.

تحت رهبری او، مدرسه دوره جدیدی را در مورد تحلیل معماری و بازتاب های نظری توسط استاد مدعو Stan Fung معرفی کرده است که انرژی جدیدی را به برنامه تئوری طراحی تزریق می کند.

هو همچنین مجموعه‌ای از سخنر،‌ها را آغاز کرده است که عمدتاً خودش تدریس می‌کند و همراه با دوره سمینار وابستگی متقابل نظریه، عمل و نقد در معماری اجرا می‌شود.

روسانا هو در حال ارائه ارائه
از دسامبر 2021، Rossana Hu، معمار و شریک موسس استودیوی طراحی Neri&Hu به ،وان رئیس بخش معماری در CAUP منصوب شده است. تصویر توسط CAUP

قرار است انتصابات بیشتری از محققان خارجی و منتقدان طراحی معاصر در آغاز سال آینده انجام شود.

CAUP که در ساختم، تحت تأثیر باهاوس در پردیس تونگجی قرار دارد، در سال 1952 بر پایه پیوندهای تاریخی با آلمان و جهت گیری به سمت مدرنیسم اروپایی، با اساتید موسس از مدارس طراحی پیشرو در سطح بین المللی تأسیس شد.

این مدرسه به اولین دانشکده معماری در چین تبدیل شد که در سال 1965 یک برنامه کارشناسی ارشد، یک برنامه دکترا در سال 1981 و یک برنامه فوق دکترا در سال 1988 ارائه کرد و همچنین اولین برنامه های مهندسی شهرسازی، منظر و حفاظت از بناهای تاریخی را اجرا کرد.

ع، روسای CAUP
CAUP در سال 1952 تأسیس شد و اولین مدرسه معماری در چین شد که در سال 1965 برنامه کارشناسی ارشد ارائه کرد. تصویر توسط CAUP

این مدرسه در حالی که چشم انداز بین المللی دارد، عمیقاً در خانه خود در شانگهای ریشه دارد و بر چشم انداز در حال تغییر شهر و چین به ،وان یک کل تأثیر گذاشته است.

فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاه در نمایشگاه جه، شانگهای 2010 و تعدادی از بناهای فرهنگی برجسته از جمله موزه لانگ اثر آتلیه دشاوس، مرکز گردشگری شانگهای Xuhui Westbund Riverside توسط یوان فنگ و تئاتر جدید شانگهای توسط Neri&Hu و تجدید فضای عمومی کنار رودخانه در امتداد رودخانه Huangpu شانگهای.

فارغ‌التحصیلان همچنین در ایجاد زیرساخت‌ها برای بازی‌های المپیک تابست، پکن 2008، بازسازی پس از ز،له سیچوان در سال 2008، و احیای مناطق روستایی توسط فارغ‌التحصیلان وانگ شو، اولین برنده جایزه پریتزکر چین، شرکت کرده‌اند.

مرکز گردشگری شانگهای Xuhui Westbund Riverside
مرکز توریستی شانگهای Xuhui Westbund Riverside توسط معاون رئیس و پروفسور یوان فنگ از CAUP طراحی شده است. تصویر توسط CAUP

لی شیانگ نینگ، رئیس CAUP، گفت: «در هفت دهه گذشته، به‌،وان یک کالج که ریشه در شانگهای دارد، روند شهرنشینی و فرهنگ شهری شانگهای باعث توسعه CAUP شده است، که تمرین و تحقیق آن به ،ه خود شهر را احیا کرده است.

علاوه بر انجمن جه، دین و مجموعه سخنر، ها و دوره های جدید، جشن های هفتادمین سالگرد مدرسه شامل سمپوزیوم ها، نمایشگاه ها و انتشارات خواهد بود.

برنامه انجمن جه، دین
انجمن جه، دین از طریق زوم به صورت آنلاین پخش خواهد شد. تصویر توسط CAUP

از جمله پیشنهادات CAUP برای دانشجویان داخلی و خارجی، یک برنامه دو درجه در ارتباط با 17 دانشکده معماری بزرگ در سراسر جهان، از جمله دانشگاه پلی تکنیک میلان، موسسه فناوری جورجیا، TU Wien و دانشگاه فنی برلین است.

این دانشکده اکنون شروع به جذب محققان فوق دکترا از خارج از کشور کرده است.

برای تماشای انجمن جه، دین، به انجمن بپیوندید لینک جلسه بزرگنمایی.

برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید وب سایت CAUP.

محتوای مشارکت

این مقاله توسط Dezeen برای انجمن جه، دین به ،وان بخشی از یک مشارکت نوشته شده است. درباره محتوای مشارکت Dezeen بیشتر بد،د اینجا.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/14/tongji-university-architecture-70-years-global-deans-fo،/