دسته‌ها
اخبار

مجموعه مد کازنا اسکر مد اسلامی و لباس ورزشی را با هم متحد می کند


کا، عسکر، فارغ التحصیل سنترال سنت مارتینز، با آگاهی از تربیت بریت،ایی و میراث یمن، مجموعه ای از لباس ها ایجاد کرده است که طراحی لباس ورزشی را با پارچه ها و طرح های سنتی خاورمیانه ،یب می کند.

این مجموعه با نام Watered by One Water در فشن شوی سنترال سنت مارتینز MA 2022 ارائه شد و اولین نمایشگاه کارشناسی ارشد در مدرسه بود که مدل‌هایی با حجاب را به نمایش گذاشت.

مدل پوشیدن مجموعه کا، اسکر در باند فرودگاه
مجموعه لباس های اسکر شامل لباس های ورزشی و شنل حجاب است

“من بسیار سپاسگزارم که توانستیم تنوع بریت،ا را به نمایش بگذاریم و مد اسلامی و پارچه های خاورمیانه را از طریق دیدگاه اقلیت به غرب معرفی کنیم.” سوال کننده به دیزین گفت.

عسکر که در شفیلد بزرگ شد، لباس‌های سنتی اسلامی مانند جلباب، عبای و چوب را از پارچه نایلونی ضدآب طراحی کرد و جزئیات لباس ورزشی از جمله بند، زیپ و جیب را اضافه کرد.

مدل پوشیدن مجموعه کا، اسکر در باند فرودگاه
Watered by One Water ،یبی از لباس های سنتی اسلامی و لباس های ورزشی است

این مجموعه همچنین شامل شلوارهای باری، ژاکت‌ها و لباس‌های ورزشی است که با پارچه‌های سنتی خاورمیانه تزئین شده‌اند.

اسکر گفت: “من همیشه یک پسر بچه بودم و به یاد دارم که تمام دوران کودکی ام فقط لباس های ورزشی و مربی نایک و آدیداس را می دیدم و می پوشیدم.” بنابراین فکر می کنم لباس ورزشی همیشه برای من طبیعی بود!

آسکر این مجموعه را در جفت لباس های مردانه و ،نه طراحی کرد تا نشان دهنده برادری و خواهری جامعه محلی خود باشد.

عسکر گفت: «من واقعاً از جامعه محلی در شفیلد الهام گرفتم و اینکه چگونه فرهنگ و سنت های خود را تطبیق دادیم در حالی که هنوز جامعه مسلمانان را طراحی و توانمند می کنیم.

“من فکر می کنم مفاهیم منفی زیادی در ارتباط با حجاب، حیا و جامعه مسلمانان وجود دارد، بنابراین من به طور هدفمند لباس های مردانه و ،نه را طراحی کردم تا برادری و خواهری جامعه خود را نشان دهم و همه ما از یک آب سیراب شده ایم. “

مدل پوشیدن مجموعه کا، اسکر در باند فرودگاه
این مجموعه مد دارای یک لباس ورزشی است که از نایلون ساخته شده است

برای معرفی بهتر مسلمانان در شفیلد، عسکر از مردم جامعه محلی خود دعوت کرد تا توصیف کنند که “جامعه” برای آنها چه م،ایی دارد و چه چیزی آنها را الهام می بخشد.

پاسخ‌ها در قالب طرح گرافیکی جمع‌آوری شده و در پشت شنل حجاب چاپ شده است.

اسکر جایزه استعداد اول را در سال 2022 دریافت کرد مد اعتماد ،ستان جوایزی را برای مجموعه مد Watered by One Water او دریافت کرد، که به دلیل همکاری جامعه مورد ستایش قرار گرفت.

دو مدل حجابی با مجموعه Watered by One Water
پارچه های بافته شده سنتی در این مجموعه گنجانده شد. ع، از فرید رنیس قیماس

آسکر گفت: “امیدوارم دختران مسلمان بیشتری به سنترال سنت مارتینز مراجعه کنند و خود را در مجموعه من ببینند و از حضور در آنجا احساس قدرت کنند.”

این طراح ادامه داد: “امیدوارم در کوچکی ش،ته شده باشد تا مدهای متنوع تر را به نمایش بگذارد و مردم را به شیوه ای صادقانه واقعی نشان دهد.”

دیگر طرح‌های خلاقانه‌ای که توسط فارغ‌التحصیلان سنترال سنت مارتینز ساخته شده‌اند شامل یک پتوی گرم‌شده با انرژی خورشیدی و یک چاپگر است که نور را روی جلبک‌ها برای تولید تصاویر روی پارچه، سرامیک یا کاغذ می‌تاباند.

عکاسی توسط Central Saint Martins انجام می شود مگر اینکه ذکر شود.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/11/kazna-asker-graduate-fa،on-collection-islamic-sportswear/