دسته‌ها
اخبار

مجلدهای بتن، خانه بازیگران در لندن را توسط Bureau de Change متحرک می کنند


استودیوی معماری Bureau de Change از بتن برای تقلید بازیگوشانه نقوشی که از خانه‌های آجری اطراف دهه 1930 در کاست هاوس در ج، لندن کشیده شده است، استفاده کرده است.

این خانه که در خیاب، حومه شهر در کلافام قرار دارد، به ،وان “تفسیری معاصر” از خانه های بزرگ آجر قرمز اطراف که دارای سقف های شیرو،، پنجره های خلیج و ایوان های سرپوشیده هستند، در نظر گرفته شده است.

ارتفاع جلوی Cast House در لندن
Bureau de Change خانه بازیگران را در لندن تکمیل کرده است

چهار طبقه خانه که با ،یبی از آجرکاری و بتن به پایان رسیده است، به سمت بالا و در بالای یک سطح زیرزمین و پاسیو بتنی فرو رفته قرار گرفته است.

توضیح داد: «ارتفاع ورودی به‌گونه‌ای طراحی شده است که خانه به‌طور محتاطانه در میان همسایگان میراثی خود قرار می‌گیرد و با بازیگوشی به ریتم ثابت خیابان پاسخ می‌دهد». تبدیل ارز.

اشکال بتنی پلک، خانه لندن
به صورت بتن و آجر ساخته شده است

این استودیو ادامه داد: “نمای عقب در طراحی خود جسورتر است، به ،وان یک توالی آبشاری از حجم های مکعبی طبقه ای که به باغ و یک پاسیو غرق شده ارائه می شود.”

در ورودی خانه ریخته‌گری، نمای همکف، ایوان و پنجره‌های خلیج از قالب‌های بتنی با الگوی آجری در هم تنیده در گوشه‌ها شکل گرفته‌اند که آجرکاری‌های بالا را منع، می‌کند.

تصویر پشتی Cast House در Clapham
فرم های بتنی پلک، ارتفاع عقب را متحرک می کند

پرداخت صاف و رنگ پریده بتن با استفاده از مقدار زیادی سرباره کوره بلند دانه بندی شده به دست آمد که به گفته استودیو این ماده به ،وان جایگزین سیمان عمل می کند و میزان دی ا،ید کربن موجود را کاهش می دهد.

در داخل، Cast House در اطراف یک راه پله معلق مرکزی با نرده های آبی روشن سازماندهی شده است که نقطه کانونی ایجاد می کند که هر سطح از خانه را به هم متصل می کند.

در زیرزمین، یک سالن و اتاق بازی از طریق درهای شیشه‌ای کشویی به یک پلکان بتنی عریض باز می‌شود که به یک پاسیو و چمن در بالا منتهی می‌شود.

فضای نشیمن، ناهارخوری و آشپزخانه طبقه همکف در داخل یک فرم بتنی مستطیل به داخل باغ بیرون می‌رود. این اولین حجم از سه حجم مشابه است که نمای عقب ساختمان را افزایش می دهد و به تدریج از اندازه آن کاسته می شود.

راه پله با نرده های آبی توسط Bureau de Change
فضای داخلی اطراف یک راه پله سازماندهی شده است

Bureau de Change گفت: “جزئیات آجری درونی این تصور را ایجاد می کند که حجم های بتنی به یک نمای موجود فشار داده شده اند و تمایزی بین حجم های فعال و غیرفعال ایجاد می کند که بر ژست حجمی تاکید می کند.”

در بالا، پنج اتاق خواب و سه حمام در دو طبقه فوق، سازماندهی شده‌اند و اتاق‌های پشت خانه از پنجره‌هایی با ارتفاع کامل در فرم‌های بتنی بیرون زده بهره می‌برند.

زیرزمین خانه لندن
یک طبقه زیرزمین وجود دارد

Bureau de Change یک استودیوی معماری لندن است که توسط کاترینا دیونیسوپولو و بیلی ماوروپولوس در سال 2012 تأسیس شد.

از دیگر پروژه های اخیر آن می توان به بازسازی یک تراس ویکتوریایی در ج، لندن و طراحی داخلی توسعه ،یبی در یک ساختمان آرت دکو در فیتزرویا اشاره کرد.

عکاسی توسط گیلبرت مک کاراگر.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/19/concrete-cast-،use-bureau-de-change/