دسته‌ها
اخبار

مانوئل سروانتس مسکن «خودتولید کمکی» را در مکزیک توسعه می دهد


معمار مستقر در مکزی،یتی مانوئل سروانتس استودیو مسکن های DIY را طراحی کرده است که بر استراتژی های ساخت و ساز غیرفعال و بومی تکیه دارد تا “به خانواده ها کمک کند تا فضاهای زندگی خود را به روشی بهتر و هوشمندتر بسازند.”

مسکن نیک، روستایی که در سال 2022 تکمیل شد، ادامه آن است استودیو مانوئل سروانتس “خودتولید کمکی” در مکزیک.

خانه چوبی یک طبقه سوله مانند روی تپه ای شنی در مکزیک با درختان
Rural Nicolas Housing یک خانه DIY است

تیم توضیح داد: «ما کتابچه‌های راهنما طراحی می‌کنیم تا مردم بتوانند راه بهتری برای ساختن چیزها درک کنند. ما می تو،م از طریق تصاویر روی تلفن همراه و کمک کلامی به آنها کمک کنیم.”

این استودیو هم بافت فیزیکی سایت و هم وضعیت اقتصادی را تجزیه و تحلیل می کند و تأثیرات محسوس و ناملموسی را که بر پروژه تأثیر می گذارد به مشتری نشان می دهد.

خانه چوبی یک طبقه سوله مانند روی تپه ای شنی در مکزیک با درختان
مسکن در یک منطقه جنگلی واقع شده است

نمونه اولیه این پروژه، Rural Nicolas Housing در یک محیط جنگلی و کوهست، قرار دارد، بنابراین طراحی منظره پانوراما و آب و هوای گرم و معتدل مکان را با جهت ج،ی، تهویه متقاطع و سقف سوله ای کج که در ضلع ج،ی بالا می رود به حدا،ر می رساند. .

“یکی از امتیازاتی که ما در این تمرینات خودتولید کمکی به دنبال آن بوده ایم، بهینه سازی زیست اقلیمی خانه ها، بر اساس جهت گیری بهینه آنها، منافذ برای نور خورشید به سمت ج،، مواد عایق به سمت شمال است که به فضاهای داخلی یا خارجی اجازه می دهد. این استودیو گفت که با توجه به زمان های مختلف که این آب و هوا را ایجاد می کند، اشغال شده است.

بازی کودک در ایو، با سازه چوبی روبروی خانه ای یک طبقه
سوله های عمودی یک الگوی تکراری در نما ایجاد می کنند

خانه مستطیلی 70 متر مربعی (755 فوت مربع) در سه بلوک سازماندهی شده است.

دو اتاق خواب و یک حمام در یک انتهای خانه جمع آوری شده اند و ،مت نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه با پلان باز مرکز را تشکیل می دهند.

یک فضای ذخیره‌سازی و خشک‌شویی مجزا لبه دیگر خانه را تشکیل می‌دهد که توسط یک ایوان باریک به هم متصل می‌شود.

رواق به یک سکوی تفریحی باز متصل می شود که فضای بیرونی و داخلی را از طریق لعاب ادغام می کند و در طول زمستان نور خورشید و گرما را جذب می کند.

راهرو و رواق لعابدار به ،وان یک دیوار ترومب قابل اشغال عمل می کند.

خانه در خلیج های عمودی ساخته شده است که یک الگوی تکراری را در امتداد نماهای طول، تشکیل می دهد.

قاب آجری و الواری – که با میخکوب ، الوارهای با ابعاد کوچکتر به یکدیگر ساخته شده است، به جای تامین الوارهای سنگین – بر روی یک سیستم انعطاف پذیر کار می کند که می تواند برای تنظیم برنامه یا بودجه مقیاس شود.

خانه چوبی یک طبقه با سقف تک شیب و ایوان
خانه دارای یک رواق باریک است

این خانه فقط از مقدار کمی بتن برای دال کف و ملات آجری استفاده می‌کند و دارای حداقل ،وجی‌های پای، است و از مصالح ساختاری در معرض برای تکمیل داخلی استفاده می‌کند.

مواد انتخاب شدند زیرا هم مقرون به صرفه و هم موثر بودند. این سیستم موادی را که از قبل در دسترس هستند و می‌توانند منابع محلی یا از طریق کمک‌های مالی به دست آیند، اولویت‌بندی می‌کنند.

راهروی باریک با دیوار آجری و پنجره‌هایی با سقف تا صفر مشرف به دامنه‌ای شنی
برخی از ساختار ساختمان در معرض دید باقی مانده است

این استودیو توضیح داد که صنعت معماری و طراحی می تواند برای مشتریان بسیار سفت و سخت باشد، اما خانواده ها “به جای طراحی به دنبال زندگی هستند.” و اینکه در عین چالش برانگیز بودن، به حداقل رساندن بودجه و کاهش موادی که نیاز به نگهداری طول، مدت دارند برای خانواده ها بهتر است.

مانوئل سروانتس استودیو که قبلاً با نام CC Arquitectos شناخته می شد، تعدادی پروژه را در مکزیک تکمیل کرده است. سقف قاب چوبی مشابهی در خانه سانتانا با سقف شیبدار استودیو و همچنین در خانه شخصی سروانتس و نمایشگاه استودیو ظاهر می شود.

عکاسی توسط استودیو آلبر انجام شده است.


اعتبار پروژه:

معماری: مطالعه مانوئل سروانته، مانوئل سروانتس سسپیدس، خوزه لوئیس هردیا


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/10/manuel-cervantes-estudio-،isted-self-،uction-rural-nicolas-،using-mexico/