دسته‌ها
اخبار

لینا چی مبلمان مشمع کف اتاق را طراحی می کند تا مواد را در “نور جدیدی” نشان دهد.


لینا چی، فارغ‌التحصیل آکادمی طراحی آیندهوون، مجموعه‌ای از قطعات مبلمان منحنی ساخته شده از ورقه‌های مشمع کف اتاق را برای کمک به اختراع مجدد مواد ایجاد کرده است.

تحت ،وان مشمع کف اتاقاین مجموعه شامل یک نیمکت، یک میز کم ارتفاع و دو چهارپایه است که برای نشان دادن چگونگی استفاده از مشمع کف اتاق که معمولاً به ،وان کفپوش استفاده می شود، برای ایجاد مبلمان نیز طراحی شده است.

مشمع کف اتاق یک ماده زیست ت،یب پذیر است که از ،یبی از مواد زیستی از جمله چوب پنبه، گرد و غبار چوب و سنگ آهک ساخته شده است که با روغن بذر کتان مخلوط شده و روی یک پارچه جوت اعمال می شود.

مجموعه مبلمان مشمع کف اتاق و میز لینا چی
مجموعه مبلمان مشمع کف اتاق شامل میز و صندلی است

به گفته چی، این ماده زیستی اغلب به اشتباه تصور می شود که از پ،تیک ساخته شده است، احتمالاً به دلیل سطوح PVC که ظاهری مشابه دارند.

مجموعه مبلمان مشمع کف اتاق او با هدف حفظ حس آشنایی با مواد و در عین حال نشان دادن چگونگی تفسیر مجدد مشمع کف اتاق به روش های مختلف است.

چی به Dezeen گفت: «این یک تغییر نام تجاری است زیرا یک ماده موجود است و من می‌خواستم آن را در یک نور جدید نشان دهم، اما برای من، این یک میراث است، چیزی که در دهه 1970 داشتیم. اگر امروز در سال 2022 دوباره از آن استفاده کنیم، چه شکلی است؟

مدفوع مشمع کف اتاق لینا چی
اشکال منحنی با دست شکل می گیرد

این طراح ادامه داد: “این برای همیشه در اطراف من بوده است – در مدارس، بیمارستان ها، آشپزخانه ها – و این خاطرات بسیار قوی به دلیل ویژگی های بصری آن و همچنین به دلیل بو و لمس بود.”

“این به قدری مختص یک دوره زم، است که برای من یک ماده عالی برای آوردن سوالات معاصر به مطالبی بود که قبلاً وجود داشت.”

چی با تولیدکننده کفپوش بریت،ایی Forbo همکاری کرد تا آزمایش کند که چگونه نمونه‌های مشمع کف اتاق را می‌توان با دست خم کرد و به شکل مجسمه‌سازی درآورد.

مشمع کف اتاق به ،وان یک ماده سطح داخلی، در برابر آب و آتش مقاوم است. به گفته طراح، چالش اصلی در استفاده از این متریال برای مبلمان، استحکام کافی برای نگه داشتن وزن بدن افراد بود.

برای قوی‌تر ، آن، چی از چگونگی قوی‌تر شدن مقوا با افزودن یک لایه راه راه بین دو ورق کاغذ الهام گرفت.

مدفوع مشمع کف اتاق لینا چی
مبلمان از مشمع کف اتاق بیومتریال ساخته شده است

مبلمان مشمع کف اتاق بدون نیاز به ،ب یا اتصالات دائمی ساخته شده است. چی یک ورقه مشمع کف اتاق را با دست در یک اتاق گرم تاب داد و یک شکل ساختاری راه راه با شکوفه های منحنی مجسمه ای ایجاد کرد که هنگام سرد شدن در جای خود سفت می شوند.

این طراح می گوید: “من متوجه شدم که هر چه مواج مشمع کف اتاق را سفت تر می کنم، قوی تر می شود و آنچه جالب است این است که مشمع کف اتاق با گرمای بدن من و همچنین گرمای اتاق تغییر می کند.”

مجموعه مبلمان مشمع کف اتاق لینا چی
مبلمان زیست ت،یب پذیر است

چی امیدوار است که مجموعه مبلمان دیگران را ترغیب کند تا با مواد موجود به روش‌های غیر متعارف آزمایش کنند و مشمع کف اتاق با مواد دیگری که خواص آن را تکمیل می‌کنند استفاده شود.

این طراح گفت: “من دوست دارم یک بار دیگر فضای داخلی ما را شکل دهد، اما در ،یب با مواد جدید.”

طراحان دیگر نیز مبلمان ساخته شده از مواد زیستی را در تلاش برای ارائه گزینه های پایدارتر، از جمله مدفوع کودکان ساخته شده از ضایعات هسته های زیتون و مبلمان رستوران تولید شده از ضایعات مواد غذایی، توسعه داده اند.

عکاسی توسط سارا کالینز انجام شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/02/linoleum-furniture-lina-chi-graduate/