دسته‌ها
اخبار

فندی اثاثیه مدرن را به ویلا مدیچی تاریخی رم معرفی می کند


برند مد ایتالیایی فندی با آکادمی فرانسوی در رم همکاری کرده است تا شش سالن را در داخل ویلا مدیچی – یک کاخ قرن شانزدهمی دوره رنسانس که در میان باغ‌های وسیع در قلب رم قرار دارد، تازه‌سازی کنند.

ویلا خانه بوده است آکادمی فرانسه در رم از سال 1803، و امروزه توسط مؤسسه هنر فرانسه برای میزب، اقامتگاه های خلاق و برنامه های هنری عمومی استفاده می شود.

سالن پتی، محل آکادمی فرانسوی در رم
فندی اثاثیه جدیدی را به ویلا مدیچی رم معرفی کرده است

سالن های ساختمان در حدود 20 سال به طور قابل توجهی اصلاح نشده بودند، که باعث شد آکادمی به امید برقراری ارتباط بهتر بین اتاق های چند صد ساله و طراحی معاصر، بازسازی را آغاز کند.

فندی برای مشاوره در مورد طرح داخلی ویلا مدیچی در کنار آن وارد هیئت شد Mobilier National – آژانس ملی جمع آوری و حفاظت از مبلمان فرانسه.

این پروژه همچنین شاهد دعوت آکادمی به زبان فرانسوی معمار بود پیر آنتوان گاتیر برای بازیابی برخی از ویژگی های تزئینی سالن بزرگ، در حالی که متخصص حفاظت سنت بوبین کارهای حفاظتی روی دیوارپوش های موجود ساختمان انجام داد.

Salon des Pensionnaires در ویلا مدیچی، محل آکادمی فرانسوی در رم
درختان کاج چتر شکل میز را در Salon des Pensionnaires نشان دادند

کیم جونز، مدیر هنری مد و لباس ،نه فندی، با سیلویا ونتورینی فندی، مدیر هنری لوازم جانبی و لباس مردانه این برند، و همچنین موبیلیر نشنال برای مدیریت مجموعه‌ای از مبلمان مدرن فرانسوی و ایتالیایی برای سالن‌ها همکاری کرد.

بسیاری از قطعات از آن بیرون کشیده شد خانه فندی، مجموعه لوازم خانگی این برند، و به دلیل توانایی آنها برای قرار گرفتن در میان قطعات میراث موجود و آثار هنری ک،یک ساختمان انتخاب شده است.

Salon Bleu، خانه آکادمی فرانسوی در رم
میزهای Noé Duchaufour-Lawrance برای Salon Bleu از سنگ فرش‌های رومی باستان تقلید می‌کنند.

نقطه کانونی سالن پتی در حال حاضر یک مبل م،ار بزرگ توسط یک طراح ،ن میلان است توآن نگوین، روکش شده با پارچه نارنجی زنگ زده که با رنگ دیوارها همخو، دارد.

در Salon des Pensionnaires میزی از طراح فرانسوی Noé Duchaufour-Lawrance است. این پاها توسط پاهای سیاه دوکی که شبیه شاخه های درختان کاج چتری رم هستند پشتیب، می شود.

حال و هوای این اتاق با مبل ها و صندلی های راحتی به رنگ آبی خا،تری توسط طراح ایتالیایی تکمیل شده است. ک، آندراتی.

Duchaufour-Lawrance همچنین مسئول ساخت میزهایی بود که در Salon de Lecture و Salon Bleu ویلا یافت می‌شوند، به شکلی که شبیه به سنگ‌فرش‌های فرسوده زمان Appian Way – یکی از قدیمی‌ترین جاده‌هایی است که به رم منتهی می‌شود.

سالن بزرگ شامل ردیف‌هایی از صندلی‌های سینوسی Belleville است که توسط زوج طراحی فرانسوی Ronan و Erwan Bouroullec برای ویترا ایجاد شده است.

Salon de Musique در ویلا مدیچی، محل آکادمی فرانسوی در رم
صندلی های معاصر به سالن موزیک ساختمان اضافه شد

هم در اینجا و هم در سالن‌های دیگر، Fendi و Mobilier National ملیله‌هایی از هنرمندان مشهوری از جمله لوئیز بورژوا، شیلا هی، و سونیا دلونای معرفی ،د.

پانل های آ،تیک توسط Devialet پشت آثار هنری منتخب قرار گرفته بودند تا به طور محتاطانه ای کیفیت صدای داخل ویلا را افزایش دهند.

سالن بزرگ، محل آکادمی فرانسوی در رم
صندلی‌های برادران Bouroullec در سالن بزرگ قرار دارند

در چند سال گذشته، طراحان مد سطح بالا به طور فزاینده ای با پروژه های طراحی داخلی درگیر شده اند.

در لندن، رو،اندا ایلینچیچ و بلا فروید سبک های مربوط به خود را در دو آپارتمان پنت هاوس مجزا به کار بردند، در حالی که بنیانگذار Jasquemus، Simon Porte Jacquemus، یک طرح داخلی تابست، برای رستور، در پاریس طراحی کرده است.

عکاسی توسط سیلویا ریولتلا.
منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/16/villa-medici-fendi-french-academy-rome-interiors/