دسته‌ها
اخبار

“علیرغم سروصدای رسانه ها، “فم تک” همچنان در تلاش برای یافتن برابری است.”


ماریل براون از سیمورپاول می نویسد که نمایشگاه CES امسال نشان داد که چرا به اصطلاح “Femtech” هنوز راه درازی در پیش دارد تا به رسمیت شناخته شود که شایسته آن است.


اولین سفر من به نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی (CES) در سال 2013 احساس می‌کردم که باشگاه پسران را ،اب کرده‌ام. من یکی از تنها زن، بودم که در نمایشگاه حضور داشتم که «عزیز غرفه» نبودم. خط بلند،ا تقریباً کاملاً مردانه بودند و تنها جایی که ،ن در آن حضور چشمگیری داشتند، در تصاویر بازاریابی هوور، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی بود.

بنابراین، در CES 2023 این ماه، نمی‌توانستم تغییراتی را که در طول 10 سال گذشته رخ داده است، تامل نکنم. یک دهه چه تفاوتی ایجاد کرد؟ آیا لحظه بدنام #CESGenderBias در سال 2019 کاتالیزوری برای تأمل و تغییر بوده است؟ متأسفانه نه آنقدر که باید باشد.

جمله اش را تمام نکرد. سکوت همه چیز را گفت

CES کمی شبیه به جستجو است: به اندازه کافی ترابایت از چیزهای پیش پا افتاده را غربال کنید و احتمالاً طلا خواهید گرفت. طلا، در این مثال، یک نوآوری در فناوری است که ارزش پیشنهادی قوی ارائه می‌کند و به آینده فناوری و بر اساس متقابل، خود جامعه را روشن می‌کند. بخش سلامت ،ن در پارک Eureka مکان قابل اعتمادی برای ضربه زدن به “پرداخت خاک” است، بنابراین من ابتدا به اینجا رسیدم.

وقتی با یکی از غرفه‌داران درباره استقبال از محصولش صحبت کردم، او گفت: “راستش را بخواهید، واقعا سخت است که تماشاگران مرد ارزش آن را ببینند و من یک زن رنگین پوست هستم، بنابراین…” جمله اش را تمام کن؛ سکوت همه چیز را گفت

علیرغم سروصدای رسانه‌ها، وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری به میان می‌آید، «فم‌تک» همچنان بخشی است که در تلاش برای یافتن برابری است. مطالعه ای توسط Pitchbook اشاره کرد که سلامت ،ن تنها 4 درصد از بودجه تحقیق و توسعه مراقبت های بهداشتی را در سراسر جهان دریافت می کند.

در سال 2021، مالک CES انجمن فناوری مصرف کننده (CTA) و بانک جه، راه اندازی ،د جوایز جه، فناوری سلامت ،ن شناسایی استارت‌آپ‌های نوآورانه که از فناوری برای بهبود سلامت و ایمنی ،ن در بازارهای نوظهور استفاده می‌کنند. برندگان درک پیچیده ای از نیازهای عاطفی کاربران، در کنار عملکردهای تغییر دهنده زندگی را نشان دادند.

به ،وان مثال، iBreastExam. دستگاه بی سیم غیر تهاجمی و فوق قابل حمل، تشخیص زودهنگام و تشخیص آسان سرطان سینه را در مناطقی که دسترسی به پشتیب، پزشکی محدود است، امکان پذیر می کند. نتایج به‌سرعت به اشتراک گذاشته می‌شوند و از زمان‌های انتظار عذاب‌آور اجتناب می‌شود، و این فرآیند برخلاف روش‌های غربالگری سنتی مانند ماموگرافی که دردناک هستند، بدون درد است. با سرطان سینه شایع ترین سرطان جهان که از هر هشت زن یک زن را در طول زندگی خود مبتلا می کند، iBreastExam نمونه قدرتمندی از نوآوری در فناوری در بهترین حالت آن است.

از اینکه هیچ نشانه ای از ادامه جوایز جه، فناوری سلامت ،ن در سال جاری ندیدم ناراحت شدم، به خصوص که موضوع CES سال 2023 “امنیت انس، برای همه” بود.

شمارش سریع هیئت داوران جایزه نوآوری CES، 12 زن تا 75 مرد را نشان داد.

چگونه می تو،م وضعیت موجود را برای 50 درصد از جمعیت جهان بهبود بخشیم؟ یک پاسخ ممکن است در بازنمایی بهتر باشد. شمارش سریع هیئت داوران جایزه نوآوری CES 12 زن تا 75 مرد را نشان داد. این کمبود مهم است، زیرا جوایز نوآوری توجه رو،مه نگاران و سرمایه گذاران را به خود جلب می کند.

اگر شرکت کنندگان مرد نمی توانند ارزش Femtech را ببینند، پس نمایندگی در هیئت های داوری مهم است. همانطور که نویسنده آنایس نین زیرکانه بیان کرد، “ما چیزها را همانطور که هستیم می بینیم، نه آنطور که هستند”. اگر تجربه زیسته برای درک ارزش بسیار مهم است، پس نتیجه می‌شود که هر چه هیئت داوری متنوع‌تر باشد، در شکل‌گیری نظر درباره آنچه شایسته جایزه است بهتر خواهد بود.

یکی از محصولات دوستدار سلامت ،ن که در نمایشگاه امسال جایزه دریافت کرد – اما همچنان افکار عمومی را تا حدودی ت،یم کرد – Withings U-Scan. آزمایشگاه ادرار بدون دست و کوچک به شکل سنگریزه در زیر لبه توالت قرار دارد و می تواند 100 نشانگر زیستی را ردیابی کند و به کاربران اجازه می دهد به راحتی هیدراتاسیون، تغذیه و چرخه های قاعدگی را کنترل کنند.

یکی از شرکت کنندگان مرد نمایش در حالی که ما در صف منتظر ماندیم تا دستگاه جدید را ببینیم، گفت: “آنها به م،ای واقعی کلمه دارند عصب، می شوند.” با این حال، برای میلیون‌ها زن در سراسر جهان که باید با امیدها، ترس‌ها و استرس‌های آزمایش‌های چوب تخمک‌گذاری بیدار شوند، U-Scan شوخی نیست.

راه اندازی دیگری که هدف آن بدون درز نظارت بر سلامت بود حلقه هوشمند اوی (تصویر)، که بینش هایی مانند ضربان قلب در حالت استراحت، تغییرات ضربان قلب، اشباع ا،یژن، میزان تنفس و تغییر دمای پوست را جمع آوری می کند. این حلقه مجوز اداره غذا و دارو را دریافت کرده است، و آن را به اولین پوشیدنی درجه پزشکی در جهان تبدیل می کند که از طریق بینش های شخصی سازی شده، که از طریق یک برنامه ارائه می شود، سبک زندگی سالم را تقویت می کند.

در حالی که طراحی براق یک تن، سبک زندگی را ارائه می دهد، چیزی که من را واقعا هیجان زده کرد این بود که داده های جدید جمع آوری شده توسط این دستگاه به کجا می تواند منجر شود. به هر حال، ،ن فقط از اواسط دهه 1990 در آزمایش‌های بالینی شرکت می‌،د، تا حدی به دلیل این باور نادرست که نوسانات هورمون‌ها مطالعه ،ن را دشوار می‌کند.

چیزی به نام “منتک” وجود ندارد

این واقعیت که حلقه برای حمایت از ،ن در تمام مراحل زندگی آنها طراحی شده است، از جمله ،، که در دوران یائ،، یائ، و پس از یائ، هستند، تعداد شگفت انگیزی از سرفصل ها را در طول نمایش ایجاد کرد و بر این واقعیت تأکید داشت که راه حل های Femtech راه طول، در پیش دارند. وقتی ،ت به عادی سازی مسائل مربوط به سلامت ،ن می رسد.

برع،، همچنین بر این واقعیت تاکید کرد که فم‌تک می‌تواند فناوری و فرهنگ را برای مردان و ،ن به طور ی،ان پیش ببرد، زیرا موضوعاتی را که قرن‌ها تابو بوده است، در جریان می‌گذارد. گفتگوی فزاینده در مورد یائ، در ،ن بحث در مورد یائ، مردانه را برانگیخته است: مردان در اوا، دهه 40 تا اوایل 50 سالگی ممکن است دچار افسردگی، از دست دادن میل ،، اختلال نعوظ و سایر علائم فیزیکی و عاطفی شوند.

“Femtech” به ،وان یک اصطلاح، در حال حاضر بحث های مهمی را برانگیخته است. مردم این سوال را مطرح می کنند که آیا این عبارت که توسط نویسنده ایدا تین در سال 2016 برای ارتقای سلامت و تندرستی ،ن ابداع شد، در واقع برع، عمل می کند، با ایجاد یک اثر “دیگر” که در آن Femtech به طور ناروا از فناوری سلامت و تندرستی گسترده تر جدا شده و به ،وان “در جای خود قرار می گیرد” موقعیت من،، جایگاه”. به هر حال چیزی به نام «منتک» وجود ندارد.

علاوه بر این، آیا اصطلاح دودویی ،تی “Femtech” افرادی را که ممکن است به ،وان اینتر،، ترنس یا ناسازگار شناخته شوند، بیگانه می کند؟ بسیاری از افرادی که ممکن است از عملکردهای Femtech (مانند برنامه های قاعدگی) بهره مند شوند، خود را زن نمی دانند. اگر آینده فناوری فضایی است که در آن از ساختارهای بدن خود فرار کنیم، پس مطمئناً واژگان مرتبط باید با این جاه طلبی مطابقت داشته باشد.

در حالی که فقدان تنوع در هیئت های داوری احساس ناشنوایی می کرد، اما از جنبه مثبت تر، صدای ،ن روی صحنه افزایش یافت. برجسته بود آلیس شیانگ، رئیس دفتر اخلاق هوش مصنوعی گروه سونی و دانشمند ارشد تحقیقات هوش مصنوعی، که در مورد اهمیت تنوع در طراحی محصولات آینده مانند هوش مصنوعی صحبت کرد.

او گفت: “اول، من می گویم لطفا وارد این زمینه شوید.” “تنوع بسیار کم است و زم، که ما به مق، با مشکلاتی مانند سوگیری های سیستمیک در هوش مصنوعی فکر می کنیم، مشکل بزرگی است. هنگامی که شما در مورد توسعه یک محصول هوش مصنوعی صحبت می کنید، با افرادی که در اتاق هستند شروع می شود و آن گروه از افراد باید متنوع باشند. ما به دیدگاه های متنوعی نیاز داریم.”

بیایید امیدوار باشیم که CTA گوش کرده باشد، و تاثیرگذارترین نمایشگاه فناوری در جهان در سال 2024 جهش و مرزهایی داشته باشد و دیدگاه های متنوع تری را به منصه ظهور برساند و راهی را برای آینده ای فراگیرتر هموار کند.

ماریل براون مدیر آینده نگاری در سیمورپاول.

تصویری که حلقه هوشمند Evie را نشان می‌دهد، متعلق به Movano Health است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/31/femtech-ces-2023-seymourpowell-mariel-brown-opinion/