دسته‌ها
اخبار

طراح تولید Asteroid City می گوید: «ما کل شهر را ساختیم


آدام استوکهاوزن، طراح تولید، در این مصاحبه به Dezeen می گوید که صحنه آ،ین فیلم شهر سیارکی وس اندرسون به ،وان یک شهر کامل با برق و فاضلاب زیرزمینی طراحی و ساخته شده است.

داستان فیلم در سال 1955 اتفاق می‌افتد و عمدتاً در شهر بیاب، خیالی شهر سیارک‌ها اتفاق می‌افتد که به خاطر دهانه شهاب‌سنگ و رصدخانه آسم، شهرت دارد.

یک ناهارخوری به سبک دهه 1950، یک پمپ بنزین، یک متل متشکل از 10 کابین سفید و یک باجه تلفن، بقیه شهر را تشکیل می دهند.

بازیگران در یک بیابان در شهر سیارکی وس اندرسون
سیارک سیتی در زمین کشاورزی اسپ،ا فیلمبرداری شده است

مجموعه سیارک‌ها که در زمین‌های کشاورزی مسطح در اسپ،ا فیلم‌برداری شده‌اند، از ابتدا ساخته شده‌اند که شامل برق زیرزمینی و زیرساخت‌های لوله‌کشی می‌شود.

“ما گرفتیم [the farmland] استوکهاوزن به Dezeen گفت: تمام شهر و تمام منظره‌ای را که می‌بینید، ساختم، که به نوعی کار غیرعادی برای انجام یک فیلم است، و بسیار سرگرم‌کننده بود.»

او ادامه داد: «ما در نهایت کار مهندسی زیرزمینی برای آوردن نیرو، لوله کشی و فاضلاب انجام دادیم تا این مکان به جای اینکه صرفاً مجموعه ای باشد که به زیرساخت های دیگر وابسته است، به ،وان شهر عمل کند.

بازیگران در یک غذاخوری در مجموعه سیارک ها
داستان فیلم در یک شهر خیالی در دهه 1950 آمریکا می گذرد

این سایت، درست خارج از مادرید، به این دلیل انتخاب شد که منظره ای وسیع با “افق تمیز” ارائه می کرد و در عین حال به امکانات شهری برای تیم فیلم نیز نزدیک بود.

استوکهاوزن گفت: «ما می‌تو،م کیفیت روستایی را که به آن نیاز داشتیم و همچنین مزایای شهر بزرگ را داشته باشیم».

تیم سازنده علاوه بر ساختن کل مجموعه، منظره بیاب، قرمز رنگی را به طول نیم مایل ایجاد کرد.

بازیگران در صحنه ای بیابان مانند در شهر سیارکی وس اندرسون
مجموعه فیلم به ،وان یک شهر فعال ساخته شد

به گفته Stockhausen، رنگ قرمز زمین از مراحل اولیه مفهومی یک تصمیم مهم طراحی بود.

استوکهاوزن توضیح داد: “وس در ابتدای هر پروسه فیلم یک ایده رنگی بزرگ خواهد داشت، که یک ژست جسورانه خواهد بود که از اولین طرح شروع می شود و تا پایان فیلم ادامه می یابد.”

«اولین طرحی که داشتیم روی آن کار می کردیم [for Asteroid City] ناهار در میان صحرا احاطه شده بود.» او افزود: «برای اولین نقاشی، یک نوع خاک قهوه ای تری در بیابان داشتم و او می گفت، نه، صحرا قرمز است، تقریبا قرمز مریخ است.

دو کلبه سفید در یک بیابان در شهر سیارکی
خاک قرمز از یک معدن نزدیک به مجموعه فیلم وارد شد

خاک قرمز از یک معدن در مجاورت برای دستیابی به منظره بیاب، مریخ مانند به محل منتقل شد.

استوکهاوزن گفت: «ما شروع به جستجوی اطراف کردیم تا نمونه‌هایی از این که چه نوع خاک فوق‌العاده قرمزی را می‌تو،م دریافت کنیم و چه مقدار هزینه برای واردات خاک رس زمین تنیس دارد.

“در پایان روز، ما معدنی را پیدا کردیم که آنقدر نزدیک بود که می توانستید به آنجا قدم بزنید. ما به تمام سنگ های مختلف آنها نگاه کردیم و قرمزترین آنها را انتخاب کردیم.”

طراح تولید افزود: «ما آن را روی زمین قرار دادیم و در زیر نور خورشید قرمز مایل به صورتی باشکوه بود و دقیقاً از همسایگی بیرون آمد.

پس از پایان فیلمبرداری، تمام زیرساخت ها برداشته شد و سایت به زمین های کشاورزی بازگشت.

استوکهاوزن گفت: «توافق ما با کشاورزان این بود که مکان را دقیقاً در شرایطی که آن را پیدا کرده بودیم به آنها برگرد،م.

برای ما واقعاً مهم بود که هنگام ،وج خیلی مراقب باشیم تا به چیزی آسیب نرس،م و سال بعد بتو،م کشاورزی شود.»

اسکارلت جوهانسون بازیگر سر صحنه فیلم شهر سیارک
ع،‌های قدیمی به طراحی مجموعه به سبک دهه ۱۹۵۰ کمک ،د

هر شات در فیلم شهر سیارک ها قبل از ساخت مجموعه در یک مدل دیجیتال برنامه ریزی و آزمایش شده بود.

استوکهاوزن گفت: ما این مجموعه را ابتدا در یک کامپیوتر به ،وان یک مدل سه بعدی طراحی کردیم تا روابط فضایی را درست کنیم. از آنجایی که این شهر باز است، هیچ راهی برای تنظیم مجدد همه چیز در بین ع،‌ها وجود نداشت.»

ما یک دوربین در داخل مدل کامپیوتر داشتیم که دقیقاً همان کارها را انجام می داد [Anderson] در استوری‌بردها توضیح می‌داد، و ما توانستیم مفهوم هر نما را اثبات کنیم تا مطمئن شویم که کار می‌کند.”

بازیگران در اطراف یک آتش در یک مجموعه کویر مانند
شهر سیارکی از ابتدا ساخته شد

استوکهاوزن هنگام طراحی مناظر به سبک دهه 1950 از جزئیات ع،‌های قدیمی الهام گرفت تا شهری بسازد که در واقعیت ظاهر می‌شد، اما کیفیتی تخیلی را حفظ می‌کرد.

او توضیح داد: «فکر می‌کنم مقدار زیادی از واقعیت وجود دارد، زیرا جزئیات در چیزهای واقعی یافت می‌شوند، اما از دو طریق تشدید می‌شود – این مجموعه‌ای از همه این جزئیات عالی در یک مکان است، بنابراین کیفیت متمایز خود را دارد، اما از راه دوم شهر سیارک یک مکان واقعی نیست، بلکه مجموعه‌ای در یک نمایشنامه است.

بازیگر، با لباس نظامی آمریکایی در دهه 1950 در شهر سیارکی
هر فیلم گرفته شده در یک مدل کامپیوتری سه بعدی آزمایش شد

استوکهاوزن ادامه داد: «چشم انداز مانند هر مکان دیگری نیست – اینطور نیست که به یک بیابان واقعی مانند دره یادبود در ایالات متحده رفتیم و کافه و پمپ بنزین خود را راه اندازی کردیم.»

درست‌تر بود که همه چیز را از ابتدا بسازیم و منظره‌ای را که در خارج از شهر می‌بینید نیز بسازیم، و آن کیفیت جزئی یک مجموعه را داشته باشد.»

ماشین در یک گاراژ اتومبیل در مجموعه فیلم
مجموعه فیلم شامل یک ناهار، متل و پمپ بنزین است

استوکهاوزن در مورد بخش مورد علاقه خود از فیلم – صحنه ای که در آن شهر خیالی شهر سیارک ها معرفی می شود و بیشتر صحنه در یک سکانس پیوسته دیده می شود، منع، کرد و اظهار داشت: “کار ، روی چیزی برای مدت طول، و دیدن همه آن در یک شات خنده دار است”.

اولین ع، در شهر سیارکی که قطار از آنجا عبور می‌کند و ما می‌چرخیم تا به اتاق ناهار نگاه کنیم، سپس سر می‌خوریم و به متل نگاه می‌کنیم، و سپس دوباره می‌چرخیم – انجام این کار بسیار عالی و رضایت‌بخش بود.»

همزمان با اکران سیارک‌ها، 180 The Strand لندن میزبان نمایشگاهی از دکورها، وسایل، مدل‌های مینیاتوری، لباس‌ها و آثار هنری بود که در این فیلم به نمایش درآمد.

Dezeen اخیراً هشت فضای داخلی یکپارچهسازی با سیستمعامل را گردآوری کرده است که مظهر زیبایی شناسی متمایز سینمایی وس اندرسون است، از جمله یک فروشگاه لوازم آرایش که شبیه دفاتر دهه 1970 طراحی شده است و یک کافه در میلان که توسط خود اندرسون طراحی شده است.

این تصاویر توسط Pop 87 Productions/Focus Features ساخته شده است.

Dezeen در عمق

اگر از خواندن مصاحبه ها، نظرات و ویژگی های Dezeen لذت می برید، در Dezeen In Depth مش، شوید. این خبرنامه که در آ،ین جمعه هر ماه ارسال می‌شود، مک، واحد برای خواندن داستان‌های طراحی و معماری در پشت سرفصل‌ها فراهم می‌کند.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/21/asteroid-city-adam-stockhausen-wes-anderson-،uction-set-design-interview/