دسته‌ها
اخبار

شش طرح معماری دانشجویی برای بناهای مذهبی


نمایش های مدرسه Dezeen: برای این مجموعه از پروژه های دانش آموزی، ما شش طرح معماری را برای ساختمان های مذهبی و چند دینی انتخاب کرده ایم که در نمایش مدرسه Dezeen ارائه شده است.

این انتخاب شامل طرح هایی برای کلیساها، مساجد، فضاهای بین ادیان و بازسازی ساختمان های مذهبی موجود است که موضوعات اجتماعی، م،ویت و عبادت را بررسی می کند.

این پروژه ها توسط دانشجویان ثبت نام شده در موسسات از سراسر جهان، از جمله دانشگاه وست مینستر در ،ستان، دانشگاه باپتیست کالیفرنیا، دانشگاه موناش در استرالیا و موسسه بین المللی طراحی فلورانس طراحی شده است.

برای دیدن طرح های دانشجویی برای بناهای مذهبی به ادامه مطلب مراجعه کنید:


نمای داخلی یک نمازخانه با فرم های منحنی بر روی دیوارها و سقف ها و یک پنجره بزرگ در انتهای راهرو

Heartsease Sanctuary اثر روزاریو روجاس

دانشجوی معماری روزاریو روجاس با هدف ایجاد رابطه ای بین نور و ساختار در این طرح برای یک مرکز مطالعات مسیحی در محوطه دانشگاهی انجام شد.

این پروژه که پناهگاه Heartsease نام دارد، فضای اجتماعی را فراهم می کند که شرکت کنندگان می توانند برای عبادت و مطالعه گرد هم آیند.

روجاس گفت: “پیشنهاد طراحی، از طریق رویکردهای متعالی برای ایجاد آرامش و امنیت رابطه، ریز جهان های انس، و محیطی را در بر می گیرد.”

“این پروژه تقاطع سلامت محیطی، مطالعه دانشگاهی و عبادت را برای ایجاد فضاهای بهینه برای جامعه و خود بررسی می کند.”

دانشجو: روزاریو روخاس
مدرسه: دانشگاه باپتیست کالیفرنیا
دوره: معماری A21 ARC410

نمایش کامل مدرسه ›


کلاژ توسط دانشجو در دانشگاه هنر نوریچ

مسجد ال پوبلنو و مرکز تحقیقات اندلس اثر کریس بریگز

برای این پروژه معماری در مقطع کارشناسی، دانشجوی کریس بریگز یک مسجد و مرکز تحقیقاتی را در محله ال پوبلنو، بارسلون طراحی کرد.

هدف بریگز ارائه یک فضای مقدس بزرگ برای جامعه مسلمان محلی است که به طراحی معماری سنتی اشاره دارد.

بریگز گفت: «با توجه به تاریخ باست، اندلس و میراث صنعتی این مکان، این فرصت روشنی بود تا مرجع تاریخی و مادی طراحی اندلس و تکنیک‌های ساخت سنتی کاتالونیا را در طراحی معماری ترجمه کنیم.

“این به مسجدی تبدیل شد که در خدمت ترویج گفت‌وگو بین فرهنگ‌ها، حفظ میراث صنعتی ال پوبلنو و روشن‌، میراث فرهنگی آندلس با پیوند دادن خود با ساختار فعلی یک جامعه متنوع و محترم کاتالونیا است.”

دانشجو: کریس بریگز
مدرسه: دانشگاه هنر نوریچ
دوره: لیسانس (Hons) معماری

نمایش کامل مدرسه ›


سه طرح طراحی توسط دانشجوی دانشگاه موناش

یک کلیسای جامع توسط جاش رابینسون و اولیویا بیسیم

در این پروژه، جاش رابینسون و اولیویا بیسیم، دانشجویان معماری در مقطع کارشناسی ارشد، تبدیل کلیسایی در ویکتوریا، استرالیا را به یک ساختمان اجتماعی که برای همه ،نان محلی قابل استفاده باشد، پیشنهاد ،د.

این طراحی برنامه های مختلف را ،یب می کند تا یک فضای مش، را تشکیل دهد که خدمات بهداشت حرفه ای را ارائه می دهد.

“طراحی ما دیدگاه های اول شخص را مورد توجه قرار می دهد – ما دائماً از خود می پرسیدیم، چگونه مادی بودن فضاها می تواند یک نمایش مثبت و دعوت کننده برای افرادی که از این ساختمان استفاده می کنند ایجاد کند؟” رابینسون و بیسیم گفتند.

“این یک روایت طراحی موازی را بررسی می کند که با بافت کلیسای موجود شروع می شود. ما از خود پرسیدیم: چگونه می توان به کلیسا اهمیت مدنی سابق خود را بازیابی کرد، به گونه ای که برای خدمات اجتماعی که در حال حاضر ارائه می دهد من، باشد؟”

دانش آموزان: جاش رابینسون و اولیویا بیسیم
مدرسه: دانشگاه موناش
دوره: کارشناسی ارشد معماری

نمایش کامل مدرسه ›


تجسم ساختمان با شکل و نمودار

مرکز فرهنگی خانه ابراهیمی اثر سابرینا خالد

سابرینا خالد، دانشجوی طراحی داخلی، مرکز فرهنگی خانه ابراهیمی را به ،وان فضایی بین ادی، طراحی کرد که تنوع و بحث را تشویق می کند.

این پروژه شامل طرح های نمادین است که مضامین هویت، تعاملات و امر الهی را بررسی می کند.

خالد گفت: “سابرینا با مشاهده چگونگی پویایی و وضعیت فعلی جهان به طور مداوم در حال بدتر شدن است، نیاز به بازگشت به اصل خود و گسترش فرهنگ تساهل، پذیرش و همزیستی را درک کرد.”

او در داخل دیوارهای سنت اورسولا در فلورانس ایتالیا، یک تونل تاریخی، کتابخانه، سالن سخنر،، فضاهای کارگاهی و دو سالن ویژه – تالار سرگردان و دیوینیتی هال – ایجاد می کند تا نشان دهنده یک شروع جدید و یک کمال الهی باشد.

دانشجو: سابرینا خالد
مدرسه: موسسه بین المللی طراحی فلورانس
دوره: طراحی داخلی

نمایش کامل مدرسه ›


طراحی پرسپکتیو یک فضای مذهبی داخلی با یک پنجره بزرگ در محراب

بهترین بازی یکشنبه پدر شما نیست: طراحی فضای مقدس توسط Gi Giannone

در این طراحی برای یک فضای مقدس غیروابسته، دانشجوی کارشناسی معماری Gi Giannone با هدف ارائه مک، برای عبادت برای ،، که به یک مذهب خاص پایبند نیستند.

این پروژه که در امتداد م،ن شرقی پارک فیرمونت در فیلادلفیا قرار دارد، ارتباطی با طبیعت دارد و از نور و مواد طبیعی برای ایجاد یک فضای تجمع م،وی بدون نمادهای مذهبی استفاده می کند.

“مطالعات متعددی برای بررسی نور، حرکت و مواد و سهم آنها در ایجاد فضای غیرقابل توصیف انجام شد. این به توانایی مطالعه آنچه می تواند جایگزین نمادگرایی و تزئینات برای ایجاد احساس مقدس در فضا شود، کمک کرد.

فضاهای عبادت باید منعطف و ناقص باشند. آنها از صمیمی تا مقیاس بزرگ برای پذیرایی از سفر مقدس یک فرد مجرد، یک گردهمایی کوچک خانوادگی یا یک مراسم بزرگ متغیر هستند.

دانشجو: جی جیانونه
مدرسه: دانشگاه در،ل
دوره: معماری BArch

نمایش کامل مدرسه ›


تصویر کلاژ لبه قایق در آب با ساختمان و پرنده

مسجد آب شفای رویال داکلندز اثر سها فیصل ولیاویتیل

Suha Faisal Valiyaveettil، دانشجوی معماری و طراحی محیطی، مسجدی را در رویال داکلندز در امتداد رودخانه تیمز در لندن طراحی کرد که از حرکت جزر و مدی رودخانه برای برداشت انرژی استفاده می کند.

به گفته Valiyaveettil، این پروژه هم به صورت عملی در طراحی محیطی و هم به صورت نمادین به ،وان یک “تصفیه کننده م،وی” از آب استفاده می کند.

Valiyaveettil گفت: “جاه طلبی این پروژه استفاده از آب به ،وان یک عامل نمادین، اجتماعی و محیطی برای ش،تن موانع اجتماعی و ایجاد مکان های فرهنگی انعطاف پذیر در رویال داکلندز است – منطقه ای که از نظر اجتماعی نادیده گرفته شده و مستعد سیل در آینده است.”

«چالش این است که دغدغه‌های زیبایی‌شناختی و فرهنگی را با دغدغه‌های زیست‌محیطی تلفیق کنیم تا پایه‌های یک اقتصاد محلی دایره‌ای را تنظیم کنیم و ا،امات سادگی و فروتنی اسلام را پذیرا باشیم.»

دانشجو: سها فیصل ولیاویتیل
مدرسه: دانشگاه وست مینستر
دوره: لیسانس معماری و طراحی محیطی

نمایش کامل مدرسه ›

محتوای مشارکت

این پروژه ها در نمایش های مدرسه از موسساتی که با Dezeen شریک هستند ارائه می شوند. درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری ،ب کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/16/student-archiitecture-religious-buildings-roundup-dezeen-sc،ols،ws/