دسته‌ها
اخبار

شش طراح صنایع دستی مروارید مروارید سنتی کره ای را دوباره تصور می کنند


Marcel Wanders، Stefano Giovannoni و Elena Salmistraro از جمله گروهی از طراحان بین‌المللی هستند که با همکاری صنعتگران محلی، به هنر سنتی کره‌ای خاتم کاری مروارید پرداخته‌اند.

این شش طراح به سفارش کره ج،ی بودند گا،ی دوسون برای تولید یک سری میز قهوه همراه با صنعتگران از منطقه Tongyeong، که به دلیل کار با مروارید مادر، که در کره ای به ،وان “ja،” شناخته می شود، مشهور است.

قطعات به دست آمده در نمایشگاه میزهای مروارید در Triennale Milano در هفته طراحی میلان به نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه میزهای مروارید توسط گا،ی دوسون در Triennale di Milano
نمایشگاه میزهای مادر مروارید شامل آثاری از طراح کره ای Younghee Cha بود

هدف گا،ی دوسون این بود که آینده صنعت “ناجون” یا “ناجئون چیلگی” را تضمین کند، که شامل کاشت مادر مروارید در اشیای لاکی است و سابقه ای در منطقه به بیش از 1000 سال پیش دارد.

یانگسو کیم، بنیانگذار گا،ی دوسون، به Dezeen گفت: «بسیاری از صنعتگران مروارید فکر می‌کنند که این تکنیک به پایان رسیده است. “اما من سعی می کنم آنها را خوشحال کنم. من واقعاً می خواهم مادر مروارید یکی از مواد لو، باشد.”

او ادامه داد: زم، که به اقلام لو، غرب فکر می کنیم، به لویی ویتون یا هرمس فکر می کنیم. “اما 150 سال پیش، بسیاری از تجملات از چین، سلسله چینگ و ژاپن نیز به دست آمد. اکنون ما باید تعادل شرق و غرب را در دنیای جه، شده ایجاد کنیم.”

میزهای مروا، Foglia توسط Studio Alessandro Mendini
استودیو الساندرو مندینی ج، فوگلیا را از روی یکی از طرح های خود ساخته است

میزهای این نمایشگاه شامل قطعه ای است که توسط استودیو الساندرو مندینی از یکی از طرح های طراح فقید ساخته شده است. با ،وان Foglia، دارای یک برگ بزرگ جگی است که در ،مت بالای سیاه خود و یک پایه متضاد صورتی و زرد ستاره شکل دارد.

استودیو با طراح کره ای یانگی چا کار کرد تا این قطعه را اجرا کند، که سپس نقطه شروع گا،ی برای دعوت از گروه بزرگتری از طراحان بین المللی برای شرکت در آن شد.

این طراحان شامل سرگردان است، که طرحی به شکل وان سیاه به نام Fiore Fossil با فرم لاکی مشکی تقریباً به طور کامل با منبت پوشانده شد.

هدف واندرز از این قطعه خلق اثری از برش سنگریزه‌ای بود که برای آشکار ، فضای داخلی آن، یادآوری و ارج نهادن به منبع صدف‌های مروارید مادر، صدف نرم تن بود.

نمایشگاه میزهای مروارید توسط گا،ی دوسون در Triennale di Milano
طراحی مارسل واندرز مانند یک سنگریزه است که برای آشکار ، “طبیعت واقعی” آن باز شده است.

واندر به Dezeen گفت: «این ماده اساساً یک صدف است، اساساً یک چیز طبیعی است که بخشی از دریا است. “بنابراین من نمی خواستم آن فقط یک سطح باشد. در عوض، این سنگریزه را ساختم که اگر آن را برش دهید ماهیت واقعی خود را نشان می دهد و سپس این نقاشی دیواری طبیعی از نوع مرج، بیرون می زند.”

سخت ترین طرح برای صنعتگران این بود سالمیسترارو‘s، که شکلی شبیه طوفان دارد و یک فضای خالی مرکزی از طریق چرخش ایجاد می شود. این فرم به یک کلاه سنتی کره ای به نام gat اشاره دارد.

نمایشگاه میزهای مروارید توسط گا،ی دوسون در Triennale di Milano
میز مولان النا سالمیسترارو برای صنعتگران سخت ترین بود

این قطعه علاوه بر منبت کاری پیچیده و ظریف در امتداد رویی و برخی از سطوح جانبی، دارای یک صفحه دایره‌ای از شیشه دودی است که سه شکل پایه لاکی مشکی خود را برش می‌دهد و گا،ی دوسون گفته است که بر ظرافت و سبکی شی تأکید می‌کند. “.

جیوو،نیسهم درخت گی، است که از نماد درختکاری سنتی شرق الهام گرفته شده است. پایه چوب خا،تر لاکی آن برای یادآوری تنه درخت است، در حالی که روی میز نمای مقطعی از شاخه‌های آن را با الگوی منحنی و پیچ در پیچ از منبت جگی نشان می‌دهد.

نمایشگاه میزهای مروارید توسط گا،ی دوسون در Triennale di Milano
طرح استفانو جیووانونی بر اساس درخت گی، است

جدایی از لاک مشکی با سوبان طراح مارکو زانوسو جونیور است که دارای رویه قرمز براق با پایه‌های چوبی متضاد و پراکنده‌ای از قطعات منبت کاری مدور در اندازه‌های مختلف است. سوبان که تفسیری دوباره از میز سینی سنتی کره ای با همین نام است، به هنر ایتالیایی دهه 1960 اشاره می کند.

طرح نهایی، Ocean، از چا می آید که در ج، مندینی نیز کمک کرده است. میزهای تودرتوی او دارای دو نقوش ژاگی هستند – یکی با طرح خطوطی مانند خطوط که امواجی را در ساحل نشان می دهد و دیگری با قطعات هندسی کوچک که به ظاهر صدف ها در ته دریا اشاره دارد.

طرح ها همه در نسخه های محدود 9 قطعه در هر مدل موجود هستند. تولید هر کدام پیچیده است، با تکنیک ناژئون که شامل بیش از 30 مرحله از جمله آماده سازی پایه، حک ، تورفتگی برای منبت کاری و ،باندن قطعات است.

واندرز آن را به ،وان یک کاردستی “بسیار منحصر به فرد” و “کیفیت عالی” توصیف کرد، در حالی که یانگسو کیم از گا،ی دوسون گفت که ja، باید بیشتر به دلیل خواص جالبش شناخته شود.

نمایشگاه میزهای مروارید توسط گا،ی دوسون در Triennale di Milano
چارچوب میز سقف Z،o Jr ارجاعات هنر ایتالیایی دهه 1960

کیم گفت: “مادر مروارید در ابتدا به ،وان پول مبا، می شد، بنابراین این یکی از اولین مواد ما بود.” بسته به نور و زوایای آن کاملاً متفاوت به نظر می رسد. هیچ ، نمی تواند بگوید رنگ آن چیست.”

مادر از مروارید یک ماده طبیعی واقعا سنتی است اما برای آینده دارای ویژگی است.

Najeon شبیه به هنر خیاطی است که در آن ال،ای پیچیده ای با استفاده از روکش یا مواد دیگر ایجاد می شود و در سال های گذشته توسط طراح، مانند Jaime Hayon که یک غرفه رنگارنگ با استفاده از این تکنیک ایجاد کرده است و آدام و آرتور احیا شده است. که یک کابینت مجسمه طراحی کرد.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/21/six-designers-reimagine-traditional-korean-mother-of-pearl-craft/