دسته‌ها
اخبار

شرکت پاورهاوس برج بنکر را به ساختمان بی رحمانه دهه 1970 اضافه می کند


استودیوی هلندی Power،use Company یک آسمان ،اش پلک، و مس، را به پناهگاه یکپارچه آیندهوون اضافه کرده است و این ساختمان بتنی را به یک “غول دوستانه” تبدیل کرده است.

برج بنکر با ارتفاع 100 متر توسط شرکت نیروگاه از سنگ طبیعی و دارای 210 آپارتمان در 32 طبقه است.

شکل پلک، آن با بالا رفتن برج، با حرکت به سمت ساختمان نامتقارن Bunker، باریک تر می شود و دارای جزئیات چوبی و شیشه هایی است که در بالا بزرگتر می شوند.

برج پیچشی در هلند توسط شرکت پاورهاوس
برج بنکر 100 متر ارتفاع و 32 طبقه دارد

برج بنکر به شکل کمی پیچ خورده با سه بخش مجزا طراحی شده بود که بر روی آن صفحات سنگ، شیشه و چوب با “ریتمی زنده” از نوارهای افقی قرار گرفته بودند.میگان کر، معمار پروژه شرکت پاورهاوس، می گوید: «این ساختمان بسته به جایی که در شهر هستید، زوایای زیادی را نشان می دهد، رنگ های متفاوتی را نشان می دهد.

“و هر آپارتمان، با وجود تکرار پلان طبقه، نماهای متفاوتی دارد.”

برج Bunker و De Bunker در آیندهوون
این ساختمان از یک ساختمان وحشیانه متعلق به دهه 1970 برمی‌خیزد

در پایه خود، برج جدید به ساختمان اصلی Bunker متصل می شود که به ،وان بخشی از پروژه بازسازی شد و 3000 متر مربع فضای اداری برای ارائه دهنده آموزش آنلاین Goodhabitz و همچنین کافه تا حدی عمومی Grand Cafe را در خود جای می دهد.

طراحی شده در سال 1969 توسط معمار هلندی هیو مسکانتساختمان سنگر بتنی در ابتدا به ،وان اتحادیه دانشجویی دانشگاه فنی آیندهوون استفاده می شد، اما از بین رفته بود.

برج پناهگاه در آیندهوون از یک طرف دیده می شود
شرکت پاورهاوس پس از برنده شدن در یک مسابقه ساختمان را طراحی کرد

بیش از هشت ماه، پیمانکاران از شراب بتن اولیه بنکر قدیمی را بازسازی کرد تا آن را به سایه من، برساند تا با ،د مطابقت داشته باشد، که با پالت موادی طراحی شده بود که با ساختمان موجود هماهنگ باشد.

نان دی رو، یکی از بنیانگذاران شرکت پاورهاوس، گفت: «با رانندگی در کندیلان، می‌تو،د برج پناهگاه را از دور ببینید؛ نزدیک‌تر شوید و پناهگاه ماسکانت را می‌بینید.

او افزود: «طراحی ما مقیاس‌های مختلف، قدیمی و جدید را با هم ،یب می‌کند. “این یک مداخله تاریخی و در عین حال حساس است – مانند یک غول دوست.”

این افزونه همچنین پارکینگ زیرزمینی را فراهم می کند که استودیو را قادر می سازد تا یک فضای پارکینگ موجود را به یک پارک عمومی تبدیل کند معماری و شهرسازی منظر دلوا.

آسمان ،اش پلک، در آیندهوون
برج بنکر دارای نمای سنگی با جزئیات شیشه و چوب است

این پارک که Bunker Park نام دارد، با استفاده از گیاهان بومی طراحی شده است.

استیون دلوا، بنیانگذار معماری و شهرسازی منظر دلوا، گفت: «با برج بنکر و پارک همراه، نشان می‌دهیم که می‌توان به طور قابل توجهی یک مکان درون شهر را سبز کرد و آن را سازگار با آب و هوا کرد، در حالی که به چالش‌های اصلی مسکن نیز پاسخ داد.»

نمای سنگی آسمان ،اش
ساختمان اصلی Bunker بازسازی و در پروژه ادغام شد

شرکت پاورهاوس پس از برنده شدن در رقابتی در سال 2016 توسط دانشگاه آیندهوون برای تصمیم گیری در مورد آینده ساختمان برای بازسازی و گسترش بنکر انتخاب شد.

برج مس، که شرکت پاورهاوس آن را برای توسعه دهندگان تکمیل کرد شرکت RED و توسعه بودن، درآمد مورد نیاز برای تامین مالی بازسازی پناهگاه اصلی را ایجاد کرد.

از دیگر پروژه های اخیراً تکمیل شده توسط شرکت پاورهاوس می توان به یک دفتر شناور در روتردام و یک برج پخش از فولاد کورتن در ،یه اشاره کرد.

عکاسی توسط سباستین ون دام.


اعتبار پروژه:

توسعه دهندگان: شرکت RED، Being Development
سرمایه گذاران: املاک Borghese، Pensioenfonds Rail & OV
مشاور قانونی: برای پایپر
سازنده: از شراب
معمار: شرکت نیروگاه
معمار منظر: معماری و شهرسازی منظر دلوا
مدیریت پروژه: PAD
مشاور نصب: درنز
مهندس سازنده: مهندسین مشاور IMd
فیزیک ساختمان: درنز
مشاور برنامه ریزی شهری: مشاوران RHO


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/20/bunker-tower-brutalist-power،use-company-twisting-eind،ven/