دسته‌ها
اخبار

سلف پرتره فروشگاه لندن را در سطوح خاک رس و رنگ نعنایی می پوشاند


برند مد لو، Self-Portrait فروشگاهی در لندن با سطوح آینه کاری شده و دیوارهای سفالی کورنی افتتاح کرده است که ،یبی از “مینیمالیسم، مادی بودن و رنگ” است.

این فروشگاه 200 متر مربعی که در گوشه خیابان کینگز و میدان دوک یورک در چلسی لندن واقع شده است توسط سلف پرتره بنیانگذار و مدیر خلاق، هان چونگ با همکاری معمار ،ن نیویورک آندریاس ،توپولوس.

تصویر بیرونی فروشگاه Self-Portrait در شب از خیابان روشن می شود
این فروشگاه توسط بنیانگذار سلف پرتره هان چونگ و معمار آندریاس ،توپولوس طراحی شده است

سلف پرتره در مورد فضای داخلی می گوید: «با الهام از طراحی فضایی و ایده انعکاس خود، ویژگی هایی در بافت های بی شماری از جمله کروم و آینه بر دیوارهای داخلی تسلط دارند و سطوح تونال را به رنگ سبز ن،ایی منع، می کنند.

،توپولوس گفت: «با استفاده از مینیمالیسم، مادی و رنگ، می‌خواستیم تجربه‌ای صمیمی، حسی و متمرکز، عاری از هرگونه تداخل یا ویژگی‌ها و عملکردهای معمارانه حواس‌پرتی ایجاد کنیم که معمولاً می‌تواند محیط‌های ،ده فروشی را تحت تأثیر قرار دهد.

تصویر داخلی فروشگاه Self-Portrait با رنگ ن،ایی و ریل های لباس آن
سطوح تونال به فضای داخلی فروشگاه اضافه شد

نمای داخلی فروشگاه با مواد طبیعی مشخص می شود. خاک رس کورنیش با رنگدانه ن،اع دیوارهای آن را می پوشاند و از طریق نشانه های قابل مشاهده اش که یادآور آهک است، کیفیت بافتی ایجاد می کند.

کف‌پوش‌های ترازو سفارشی در رنگ‌های سفید، خا،تری و ن،ایی، ا،ر طبقات را پوشش می‌دهند، در حالی که برخی از ،مت‌ها، از جمله اتاق‌های تزیین، با فرش‌های مخملی در رنگ‌های همسان تزئین شده‌اند تا حس ملایم‌تری به فضا اضافه کنند.

تصویری از یک منطقه فرش سبز ن،ایی و یک صندلی Max Lamb در فروشگاه Self-Portrait
آینه ها به صورت بصری فضا را گسترش دادند و مرزهای فروشگاه را محو ،د

بین دیوارهای سفالی بافتی، گستره‌هایی از پانل‌های آینه‌ای، سطوح عمودی را تزئین می‌کنند و پنجره‌های رو به خیابان را از کف تا سقف احاطه می‌کنند تا مرزهای فضای ،ده‌فروشی را به‌طور بصری گسترش داده و محو کنند.

چونگ توضیح داد: “من عاشق ایده ادراک فضایی، محو ، خطوط بین داخلی و خارجی، عمودی و افقی هستم.”

چونگ و ،توپولوس در حالی که از مواد غنی و بافتی استفاده می‌،د، به دنبال ایجاد فضایی مینیمالیست و عاری از ،اصر معماری مزاحم بودند و فروشگاه را به لوازم ضروری خود تقلیل می‌دادند.

نورپردازی سرتاسری به ظرافت در پشت یک سقف مشبک و قطره ای پنهان شده بود که ظاهری معاصر و مدرن ایجاد می کند و در عین حال کیفیت بافت متضادی را نیز اضافه می کند.

تصویر داخلی یک بند سر پوشیده از خاک رس در فروشگاه Self-Portrait
خاک رس کورنیش بر روی دیوارها اعمال شد تا یک پوشش بافتی ایجاد شود

چونگ ادامه داد: «من به فضایی که ایجاد کرده‌ایم بسیار افتخار می‌کنم – این فضای ،یبی عالی از هنر و معماری است که خانه‌ای آرام و مینیمالیستی را برای مجموعه‌های ما فراهم می‌کند.

“برای من، این فروشگاه به تجلی فیزیکی کامل برند ما تبدیل شده است – این تضاد بی زحمت و مطالعه شده، با تمرکز بر کیفیت، مواد و صنایع دستی است.”

تصویری از پلک، که به رنگ سبز ن،ایی درآمده بود و اطراف آن را آینه احاطه کرده بود
ترازو سفارشی کف فروشگاه را می پوشاند

مجموعه‌های آماده پوشاک سلف‌پرتره روی ریل‌های لباس کرومی جلوی پنجره‌ها نمایش داده می‌شد، در حالی که لوازم جانبی روی میزهای نمایش کرومی مرتب شده بودند.

مبلمان عتیقه در سراسر فروشگاه با قطعات معاصر ،یب شد. آ م، بره صندلی به طور منظم در گوشه ای آینه ای از فضای ،ده فروشی قرار گرفته بود، در حالی که صندلی های چوبی در سراسر آن پراکنده بودند.

تصویر داخلی یک اتاق یراق آلات سبز که با یک فرش مخملی پوشیده شده بود
مبلمان آنتیک با قطعات معاصر ،یب شد

سلف پرتره یک برند لو، معاصر است که توسط چونگ در سال 2013 پس از فارغ التحصیلی از طراحی لباس ،نه در سنترال سنت مارتینز تأسیس شد.

در جای دیگری در لندن، AMO فروشگاهی با پوشش زمینی در Selfridges ایجاد کرد که دارای ،مت های منحنی نمایشگر و مبلمان به سبک بروتالیستی برای برند مد فرانسوی Jacquemus بود.

استودیوی طراحی Perron-Roettinger اخیراً از طرح خود برای یک فروشگاه پاپ آپ برای برند لوازم خانگی کیم کارداشیان SKKN رونمایی کرده است که استودیو آن را با گچ خام و سیمان پوشانده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/12/self-portrait-andreas-kostopoulos-mint-clay-london-store-retail-interiors/