دسته‌ها
اخبار

زباله های شهری مورد استفاده برای شکل دادن به آجر برای توسعه موزه طراحی گنت


استودیوهای معماری Carmody Groarke و TRANS Architectuur Stedenbouw با محققان مواد برای توسعه آجری ساخته شده از ، های ساختم، محلی همکاری کرده اند که برای ساخت بال جدید موزه طراحی گنت استفاده خواهد شد.

را آجر ، جنت به همراه متخصص اقتصاد دایره ای طراحی شد Local Works Studio و سازنده مواد مواد قبل از میلاد به ،وان “کم کربن”، گزارش شده است که تنها یک سوم کربن را به ،وان یک آجر سفالی بلژیکی حمل می کند.

مجموعه ای از آجرهای ، گنت که برای موزه طراحی گنت طراحی شده است
آجر زائد جنت از بتن بازیافتی و شیشه ساخته شده است

این آجر از 63 درصد ، های شهری بازیافت شده از گنت ساخته شده است که از یک مرکز بازیافت محلی برای ت،یب بتن و شیشه جمع آوری شده است.

این مواد بازیافتی با ماسه لوم،ند از شهرداری لومل بلژیک مخلوط شده و با آهک هیدرولیک و کربنات کلسیم آسیاب شده به یکدیگر متصل می شوند.

آجر ، جنت برای موزه طراحی گنت طراحی شده است
رنگ خا،تری کم رنگ آجر از رنگ ساختمان های محلی مشخص شده بود

آجرها به مدت دو هفته در یک محیط مرطوب پخته می شوند و سپس به جای پختن در هوا خشک می شوند و میزان انرژی مورد نیاز برای تولید آنها کاهش می یابد.

در عوض، این ماده از طریق فرآیندی به نام کربناته معدنی استحکام خود را بدست می آورد که شامل واکنش کربنات کلسیم موجود در آجر با دی ا،ید کربن موجود در هوای اطراف می شود.

Stedenbouw، معمار TRANS به Dezeen گفت: “کربناسیون برای همیشه در نما ادامه خواهد داشت و بلوک ها را در طول سال ها قوی تر و قوی تر می کند.”

این فرآیند ساخت، همراه با استفاده از کامپوزیت های بازیافتی، منجر به تولید آجری با 0.17 کیلوگرم CO2e در هر کیلوگرم می شود که تنها یک سوم کربن موجود در آجر بلژیکی است.

فرآیند تولید آجر باطله جنت
آجرها در یک محیط مرطوب پخته می شوند و به طور طبیعی خشک می شوند

آجر ضایعات گنت که برای نمای خارجی بال جدید موزه طراحی گنت طراحی شده است، دارای رنگ خا،تری کم رنگ است که به رنگ سایر ساختمان های مدنی محلی در شهر اشاره دارد و در سپتامبر 2022 برای استفاده در ساختمان گواهی نامه دریافت کرد.

این تیم در کنار موزه طراحی گنت برای تولید یک شیء مادی سفارشی و بسیار ساخته شده که فرهنگ و اخلاق مؤسسه را تجسم می بخشد، کیفیت مادی و ویژگی های زیبایی شناختی یک آجر سنتی را به چالش می کشد و به دودمان اشیاء طراحی به نمایش درآمده می افزاید، همکاری نزدیکی داشته است. کارمودی گرورک گفت و موزه از آن مراقبت کرد.

رندر ،د موزه طراحی گنت
آجرها برای توسعه موزه طراحی گنت استفاده خواهند شد. تصویر توسط Carmody Groarke، TRANS Architectuur Stedenbouw و RE-ST

موزه طراحی گنت کارگاه‌هایی را برای ،نان محلی سازماندهی می‌کند تا در ساخت برخی از آجرهایی که در ساخت الحاقیه استفاده خواهند شد، شرکت کنند.

Carmody Groarke گفت: “آجرها در یک سایت قهوه ای در گنت با استفاده از یک فرآیند تولید ساده و تمیز ساخته می شوند که می تواند به راحتی در سایر مکان های شهری تکرار شود.” هیچ گونه انتشار، محصولات جانبی یا ضایعات ناشی از آن وجود ندارد.»

سایر جایگزین های آجری که در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از K-Briq پخته نشده Kenoteq که 90 درصد از ضایعات ساختم، ساخته شده است و بلوک های بنایی ساخته شده از سیمان مبتنی بر جلبک توسط Pro،eus Materials.

عکاسی توسط سینزیا روم،ن و توماس نوچتو مگر اینکه گفته شود


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/19/gent-waste-brick-design-museum-extension/