دسته‌ها
اخبار

رژیس رودیل مهد کودک چوب و خشت را در محوطه کاخ تکمیل می کند


مطب فرانسوی رژی رودیل از خشت و الوار برای ساخت این مهد کودک در محوطه کاخ تاریخی آلما در پاریس استفاده کرد.

این مهدکودک 24 کودک که باغی را در پشت کاخ ملی قرن نوزدهمی اشغال کرده است، که قبلاً اصطبل ناپلئون سوم و اکنون دفتر ریاست جمهوری بوده است، به باغ شهری ،تی باز می شود که با نمای تاریخی احاطه شده است.

مهد کودک اثر رژیس رودیل
مهد کودک توسط رژیس رودیل طراحی شده است

«قبلاً در ساختم، قدیمی‌تر و نامن، در خیابان الیزه، [the nursery’s] موقعیت جدید یک مکان واقعی از آرامش را برای آن فراهم می کند.” استودیو.

«یکی از چالش های این پروژه ادغام دقیق بود [the nursery] به این بافت شهری استثنایی به گونه ای که به میراث ساخته شده موجود احترام بگذارد.

ع، بیرونی مهد کودک توسط رژیس رودیل
با استفاده از چوب و خشت ساخته شده است

ساختمان باریک و یک طبقه عرض باغ را گسترش می دهد که توسط دو فرم خشت جامد در دو انتها لنگر انداخته است که توسط یک سازه چوبی آشکار به هم متصل شده اند.

در داخل، فضای مرکزی شامل یک ک، درس بزرگ و باز است که در اطراف یک بلوک حمام مرکزی سازماندهی شده و توسط دو ،مت تخت خواب بسته شده است، که توسط نورگیرهای سقف ف،ی برآمده و به آرامی فراگیر شده است.

در زیر تیرهای چوبی ساختار سقف، مهد کودک با مبلمان چوبی سفارشی تعبیه شده است که به فضا اجازه می دهد در صورت ،وم انعطاف پذیر باشد و به راحتی پیکربندی شود.

در هر دو انتها، سازه‌های خشتی خصوصی‌تر شامل دفتر و انباری است که با فضاهای ورودی حاوی کمدها و صندلی‌ها از ک، مرکزی جدا شده است.

ع، The Nursery اثر رژیس رودیل
در محوطه کاخ آلم واقع شده است

مجموعه‌ای از درهای شیشه‌ای بزرگ و کشویی در ک، درس که با ستون‌های چوبی قاب شده‌اند، به فضای بازی و نشیمن باز می‌شوند که با حصاری کم ارتفاع از تخته‌های چوبی مستقل از باغ‌های کاخ جدا شده‌اند.

این استودیو توضیح داد: “مفهوم حیاط و فضای درونگرا تداعی می شود. در ضلع شمالی، باغ کودکان در تماس مستقیم با باغ کاخ قرار می گیرد تا لذت فرار بصری به سمت طبیعت را به کاربران ارائه دهد.”

“از آنجایی که این مکان به دلیل هدف و عملکردش حساس است، هیچ دید مستقیمی به فضای عمومی یا از فضای عمومی ندارد… باغ به ،وان یک ریه سبز در این بافت سنگی ظاهر می شود.”

ع، از نمای داخلی ساختمان
داخل آن چوبی است

در طرف مقابل ساختمان، مسیری بین دیوارهای کاخ و ارتفاع ج،ی مهدکودک ایجاد شده است که مسیری را در اطراف ساختمان ایجاد کرده است که مشرف به پنجره‌ها است.

پروژه های دیگر مهد کودک که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از مهدکودک MS در ژاپن توسط Hibinosekkei، که برای کمک به کودکان برای احساس نزدیکی به طبیعت طراحی شده است، و توسعه حداقل چوبی به مهدکودکی در اتریش توسط Ber،o Bader Architekten.

عکاسی از فلورنت میشل است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/27/regis-roudil-timber-adobe-nursery-architecture-paris/