دسته‌ها
اخبار

دوازده مصاحبه ای که باید در این روز زمین بخوانید


به من،ت روز زمین امسال، Dezeen 12 مصاحبه اخیر را انتخاب کرده است که شما را در مورد مسائل مهم زیست محیطی پیش روی سیاره آگاه می کند.

Dezeen با بسیاری از چهره‌های برجسته از دنیای طراحی و معماری مصاحبه می‌کند – اغلب بر کاهش انتشار، کاهش ،، حفاظت از تنوع زیستی یا سایر موضوعات مرتبط با پایداری تمرکز می‌کند.

مصاحبه‌های زیر طیف وسیعی از گفت،ا از جمله گفتگو با برندگان جایزه معماری پریتزکر، دیبدو فرانسیس کر و نورمن فاستر، طراح مد استلا مک کارتنی و کمپین پ،تیک اقیانوسی سیریل گوچ را نشان می‌دهد.

در اینجا 12 مصاحبه با صداهای پیشرو در زمینه طراحی و معماری پایدار آورده شده است:


پرتره Diebdo Francis Kéré
پرتره توسط آسترید اکرت. ع، برتر ناسا

Diébédo Francis Kéré می گوید: “ما باید مراقب باشیم که در مواجهه با بحران آب و هوا محکوم نکنیم”

معمار بورکینابی Diébédo Francis Kéré در گفتگو با Dezeen بر اهمیت یک رویکرد متعادل برای طراحی ساختمان هایی که کمتر به محیط زیست آسیب می رسانند تأکید کرد.

کره که اولین آفریقایی برنده جایزه معماری پریتزکر در سال 2022 شد، گفت که “همیشه از بتن در جایی که از نظر ساختاری مورد نیاز است استفاده خواهد کرد”، اما همچنین اگر راه حلی بالقوه ارائه دهد، به سرعت الوار را “چاپ” می کند.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


جولیا واتسون
پرتره توسط جولیا واتسون

جولیا واتسون، متخصص محیط زیست، می‌گوید فناوری‌های بومی «می‌توانند شیوه طراحی شهرها را تغییر دهند».

جولیا واتسون طراح، مربی و نویسنده ای است که در فناوری های مقاوم در برابر آب و هوا که مدت ها توسط جوامع بومی و سنتی در سراسر جهان استفاده می شود، متخصص است.

او با Dezeen صحبت کرد که چگونه این راه حل های “LO-TEK” می توانند به افزایش تنوع زیستی، کاهش سیل، آب تمیز و جذب کربن و محدودیت های رویکردهای فناوری پیشرفته برای مق، با تغییرات آب و هوایی کمک کنند.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


نورمن فاستر
پرتره توسط فاستر + شرکا

نورمن فاستر می گوید: «افسانه های خطرناک زیادی در مورد پایداری وجود دارد

سردبیر Dezeen، Tom Ravenscroft اخیراً نورمن فاستر، بنیانگذار بزرگترین استودیوی معماری بریت،ا، Foster + Partners را در مورد دیدگاه‌هایش در مورد بتن، الوار، هوانوردی و Architects Declare بررسی کرده است.

فاستر درباره بررسی دقیق کار شرکتش در فرودگاه‌ها گفت: «من فکر می‌کنم که این کار با نیت خوب، اما نابجا است، و فکر می‌کنم ما باید دید جامع‌تر و گسترده‌تری نسبت به کاهش آثار داشته باشیم.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


پرتره امی لیدهام با سرب کربن آتلیه ده
پرتره توسط آتلیه ده

امی لیدهام می‌گوید: ساختمان‌های انبوه چوب می‌توانند انتشار کربن بسیار بالایی داشته باشند

به ،وان بخشی از سری اخیر انقلاب چوبی Dezeen که پتانسیل چوب انبوه را بررسی می کند، با امی لیدهام، سرب کربن در مشاور مهندسی Atelier Ten صحبت کردیم.

او زنگ خطر را در مورد “ساده سازی بیش از حد و تجلیل از چوب انبوه” به دلیل توانایی چوب در جداسازی کربن به صدا درآورد، که او هشدار داد که منجر به “سبزشویی” می شود.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


ویم سی سینکه
ع، از لیندی هنگست

دانشمند خورشیدی می‌گوید: پتانسیل انرژی خورشیدی محدود می‌شود، مگر اینکه “همه کار را به خوبی انجام دهید”.

در سپتامبر 2022، مجموعه‌های انقلاب خورشیدی Dezeen بر انرژی خورشیدی و اینکه چگونه انسان‌ها می‌توانند به بهترین نحو از قدرت خورشید برای پایان دادن به وابستگی به سوخت‌های فسیلی استفاده کنند، متمرکز شد.

ویم سی سینکه، دانشمند هلندی خورشیدی، در گفتگو با Dezeen به ،وان بخشی از این مجموعه گفت که تاثیر کربن تولید پنل های خورشیدی تجسم یافته این فناوری را متوقف می کند و از صنعت خواست که اصول دایره ای را بپذیرد.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


پرتره سارا ال باتوتی، سفیر آب و هوا در سازمان ملل
پرتره توسط ECOsult

سفیر آب و هوای سازمان ملل می‌گوید تلاش‌های معماری پایدار به دلیل «بی‌روبی» مانع شده است

در آ،ین روز کنفرانس آب و هوا COP27، دزین با معمار مصری و سفیر Race to Zero سازمان ملل متحد سارا البتوتی صحبت کرد که به عدم مسئولیت پذیری حرفه معماری در مورد کربن زدایی انتقاد کرد.

او می‌گوید: «سال‌ها و سال‌ها از همه خواسته‌ایم که یک ساختمان ،انه ایجاد کنند و سپس چند پنل خورشیدی را روی آن ب،بانند و آن را یک ساختمان سبز نامیده‌اند. این نوع ش،گی همیشه مجاز بود.»

مصاحبه کامل را بخو،د ›


پائولا آنتونلی
پرتره از پائولا آنتونلی

پائولا آنتونلی می گوید: «ما قدرتی برای جلوگیری از انقراض خود نداریم

در سال 2019، Paola Antonelli، متصدی معماری و طراحی MoMA در گفتگو با Dezeen اظهار نظر شگفت‌انگیزی کرد و اعلام کرد که انسان‌ها ناگزیر به دلیل ت،یب محیطی منقرض خواهند شد و بنابراین باید برای میراث گونه‌هایمان برنامه‌ریزی کنیم.

این مصاحبه همراه با نمایشگاه بزرگی در میلان به سرپرستی آنتونلی بود که به بررسی رابطه آشفته نوع بشر با سیاره می پردازد.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


پرتره مایکل پاولین
ع، از کلی هیل

مایکل پاولین می گوید: «ما خودمان را گول زدیم که پایداری ما را به جایی می رساند که باید برویم

معمار بریت،ایی، مایکل پاولین، که شبکه آب و هوایی معماران اعلام می‌کند، مدت‌هاست که از طراحی احیاکننده‌ای دفاع می‌کند که فراتر از کاهش تأثیر منفی آن بر روی سیاره است و به دنبال سود فعالانه برای محیط زیست و تنوع زیستی است.

او به Dezeen گفت: «یک چیزی ذاتاً مشکل‌ساز در چارچوب‌بندی پایداری وجود دارد که نشان می‌دهد بهترین چیزی که می‌تو،د آرزویش را داشته باشید، بی‌طرفی است، و هر چیزی کمتر از آن فقط بخشی از یک چرخه نزولی است.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


"طراحان مسئولیت نمی پذیرند" استلا مک کارتنی در مصاحبه اختصاصی Dezeen می گوید
پرتره توسط استلا مک کارتنی

استلا مک کارتنی می گوید: «طراحان مسئولیتی را بر عهده نمی گیرند

استلا مک کارتنی، طراح مد بریت،ایی، خواستار اعمال “قو،ن جدید” بر طراحان شد تا آنها را مجبور به مسئولیت پایداری محصولات خود کنند.

او با Dezeen در افتتاحیه فروشگاه گل سرسبد لندن در سال 2018 برای بر،ب همنام خود صحبت می کرد که با مواد جایگزین مانند میسلیوم و پ،تیک زیستی آزمایش کرده است.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


سیریل گوچ
ع، اریک وایت

سیریل گوچ، بنیانگذار پارلی برای اقیانوس ها می گوید: «من باور نمی کنم که ما اقیانوس ها را پا،ازی کنیم.

سیریل گوتش، طراح آلم، الاصل، به دلیل استفاده پیشگام از پ،تیک اقیانوس، اختراع مجدد جریان ، به ،وان یک ماده لو، از طریق شرکتش Parley for the Oceans، شهرت دارد.

اما در مصاحبه ای با Dezeen فاش کرد که معتقد نیست پا،ازی اقیانوس ها امکان پذیر است و تمرکز باید بر روی توسعه مواد جایگزین برای پ،تیک باشد.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


الن مک آرتور از طراحان و معماران می خواهد که طراحی دایره ای را اتخاذ کنند
پرتره توسط بنیاد الن مک آرتور

الن مک آرتور می گوید معماران و طراحان در تغییر اقتصاد دایره ای «کاملا حیاتی» هستند.

در این مصاحبه، الن مک آرتور، ملوان سابق دور جهان، در مورد اهمیت مشارکت طراحان در تلاش برای گذار به اقتصاد دایره ای صحبت کرد.

مک آرتر از زمان بازنشستگی از قایق‌ر،، به یکی از برجسته‌ترین قهرمانان کاهش ،‌های صنعتی از طریق موسسه خیریه‌اش، بنیاد الن مک آرتور تبدیل شده است.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


هدشات مایکل گرین
ع، جولیا لوگلیشی

مایکل گرین می‌گوید معمار، که از مواد زیستی استفاده نمی‌کنند، دایناسور هستند

با استفاده آزادانه از زبان رنگارنگ، معمار کانادایی مایکل گرین نظرات خود را در مورد رابطه بین مصالح و سبک های معماری به ،وان بخشی از مجموعه انقلاب چوبی به اشتراک گذاشت.

او گفت: «ما به این مفهوم مدرنیسم وابسته هستیم که فولاد، شیشه و بتن مدرن هستند. اینها مواد قدیمی هستند.

مصاحبه کامل را بخو،د ›


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/22/earth-day-interviews-sustainability/