دسته‌ها
اخبار

ده فضای داخلی مسکونی که از فضاهای باریک بیشترین استفاده را می‌کنند


این لوک بوک شامل مناطق نشیمن تنگ، آشپزخانه های فرو رفته در راهروها و فضاهای داخلی در خانه های لاغر ژاپنی، دارای 10 خانه است که از فضاهای باریک استفاده هوشمندانه می کنند.

پروژه‌ها در محوطه‌های شهری محدود یا کار در ساختمان‌های تاریخی اغلب باید با چیدمان‌های داخلی بلند و باریک مق، کنند.

در اینجا 10 نمونه از فضاهای داخلی آورده شده است که در آن فضاهای باریک به لطف طراحی هوشمندانه با حدا،ر پتانسیل خود استفاده شده است.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک بوک های قبلی که شامل اتاق خواب های نیم طبقه، مبلمان داخلی خلاقانه و خانه هایی است که راهروهای آنها را برجسته می کند.


خانه 1.8 متری در ژاپن
ع، سوباجیما، توشیهیرو

خانه با عرض 1.8 متر، ژاپن، توسط معماران و همکاران YUUA

همانطور که از نامش پیداست، اتاق‌های این خانه در مرکز توکیو فقط 1.8 متر عرض دارند، بنابراین استودیوی ژاپنی YUUA Architects & Associates مجبور شد فضای داخلی را با دقت زیادی طراحی کند.

آن‌ها از کف‌های ت،یم‌شده برای ایجاد پارتیشن‌های طبیعی بین فضاهای مختلف، با آشپزخانه و ناهارخوری در امتداد یک دیوار استفاده ،د، در حالی که یک طرح رنگ تیره برای ارائه «حس عمق» در نظر گرفته شده است.

درباره خانه با عرض 1.8 متر بیشتر بد،د ›


خانه در والنسیا توسط DG Arquitecto Valencia
ع، از Mariela Apollonio

خانه شهری هورتا نورد، اسپ،ا، توسط DG Arquitecto Valencia

DG Arquitecto Valencia به ،وان بخشی از نوسازی پروژه برای یک خانواده جوان

کاشی‌های کف سفید و نورهای پایین آویزان شده از سقف بلند به فضا کمک می‌کنند علیرغم نسبت‌های باریک، حس مقیاس سخاوتمندانه را حفظ کنند.

درباره این خانه شهری هورتا نورد بیشتر بد،د ›


اقامتگاه مدل 196 Orchard در منهتن توسط ال، پی وایت
ع، از کالین می،

آپارتمان 196 Orchard، ایالات متحده، توسط ال، پی وایت

ال، پی وایت، طراح آمریکایی، یک واحد مدل برای یک ساختمان کاندومینیوم گران‌قیمت در لوور ایست ساید منهتن ایجاد کرد که با سقف‌های بتنی آرامش‌بخش، دیوارهای گچی خا،تری و دکوراسیون با رنگ خنثی مشخص می‌شود.

در اتاق نشیمن باریک، ،یبی از شکل‌ها و بافت‌ها با مبلمان داخلی ،یب می‌شود تا عمق بصری بیشتری را ایجاد کند، از مجموعه‌ای از آویزهای دیواری عاج توسط هنرمند لس آنجلسی مری لیتل گرفته تا قفسه‌بندی بزرگ گردویی طراحی شده توسط White و یک صندلی مقوایی. توسط فرانک گری

در مورد این آپارتمان 196 Orchard بیشتر بد،د ›


مزونت در ناتینگ هیل توسط معماران فران،کو پیراتزی
عکاسی توسط لورنزو زاندری است

مزونت ناتینگ هیل، ،ستان، توسط معماران فران،کو پیراتزی

یک فضای مطالعه تخته سه لا کوچک در یک راهرو در این مزونت لندن که توسط معماران فران،کو پیراتزی بازسازی شده است، قرار داده شده است.

برای تأکید بر حس ارتفاع خانه، استودیو دری از کف تا سقف را در تمام اتاق‌های باریک‌تر خود قرار داد و پوسته آجری را در معرض دید قرار داد که با کف‌پوش تیره خنثی شد.

درباره این مزونت در ناتینگ هیل بیشتر بد،د ›


مهمانخانه نوا توسط Z_Lab
ع، نوشته Texture on Texture

مهمانخانه میکرو Seoc،n، کره ج،ی، توسط Z_Lab

فضای داخلی آرام Z_Lab برای این مهمان‌خانه کوچک که در کوچه‌ای در شمال سئول قرار دارد، یک خانه سنتی سابق کره‌ای را اشغال می‌کند که در غیر این صورت به ،وان هانوک شناخته می‌شود.

در فضای اصلی، بلند و مستطیل، عملکردهای مختلف از یک منطقه مطالعه دنج روی یک نیمکت چوبی تا یک میز گردویی طول، برای لذت بردن از چای که مستقیماً در کنار حمام آب فرو رفته قرار دارد، ردیف شده‌اند.

درباره این مهمانسرا میکرو سئوچان بیشتر بد،د ›


آپارتمان چلسی غربی توسط BoND
ع، اریک پتچک

آپارتمان چلسی غربی، ایالات متحده آمریکا، توسط BoND

این آپارتمان طول، و باریک در محله چلسی نیویورک توسط استودیوی معماری BoND بازسازی شد، که دیوارهای جداکننده را با درهای شیشه ای جایگزین کرد تا نور بیشتری به بخش می، برسد و در عین حال “تن،ات دراز آپارتمان را جشن می گرفت و توهم عمق را به حدا،ر می رساند”.

همه ابزارها، از جمله وسایل آشپزخانه و حمام، به یک دیوار منتقل شدند تا دیوار دیگر برای نمایش آثار هنری آزاد بماند، در حالی که جهت تخته‌های کف و وسایل روشنایی خطی به تأکید بر طول داخلی کمک می‌کند.

درباره آپارتمان چلسی غربی بیشتر بد،د ›


اتاق خواب استودیو 6b
ع، از Itay Benit

آپارتمان باهاوس تل آویو، اسرائیل، توسط امیر ناوون و مایان زوسمان

یک “اتاق امن” به ،وان بخشی از بازسازی این آپارتمان در تل آویو توسط معمار امیر ناوون و طراح داخلی مایان زوسمان که در کنار فارغ التحصیلان دانا ساگیو و نااما تیسون ویلوتسکی کار می ،د، به یک اتاق خواب مجزا تبدیل شد.

برای جبران کمبود عرض، کف درخت شاه ماهی بلوط با رنگ روشن با رنگ‌های کم‌رنگ جفت شد، در حالی که دو صفحه چوبی با سوراخ‌هایی که روی آن‌ها برای حمایت از قلاب‌های برنجی سوراخ شده بود، یک راه‌حل ذخیره‌سازی صرفه‌جویی در فضا هستند.

درباره این آپارتمان باهاوس تل آویو بیشتر بد،د ›


خانه Love2 توسط تاکشی هو،ا در توکیو ژاپن
ع، توسط کوجی فوجی ناکاسا و همکاران

خانه Love2، ژاپن، توسط تاکشی هو،ا

این خانه کوچک در توکیو که توسط معمار تاکشی هو،ا برای خود و همسرش طراحی شده است، امکانات خانه را در یک پلان خطی به مساحت تنها 19 متر مربع جمع آوری می کند.

هو،ا با وام گرفتن اصولی از معماری ویلاها در ویلاهای روم باستان، فضاهایی را برای خواب، حمام، غذا خوردن و مطالعه با استفاده از هفت پارتیشن که از دیوارهای بتنی بیرون می‌آیند، ت،یم کرد.

درباره خانه Love2 بیشتر بد،د ›


توس و خاک رس Refugio توسط Rise Design Studio
ع، از Ståle Eriksen

توس و خاک رس Refugio، ،ستان، توسط Rise Design Studio

استودیوی Rise Design با ب، قفسه‌ها در یک دیوار، حفظ یک طاقچه بزرگ پنجره و همپوش، ماهرانه با سینک و وان حمام، توانست از فضای جانبی محدود این حمام حدا،ر استفاده را ببرد.

تن،ات اتاق به گونه ای انتخاب شده است که با چاه نوری مجاور در آپارتمان بازسازی شده لندن مطابقت داشته باشد، در حالی که دیوارها و کف آبی تیره تادلاکت با سقف تخته سه لا توس در تضاد هستند تا حسی از استحکام را القا کنند.

درباره توس و خاک رس Refugio بیشتر بد،د ›


دکوراسیون داخلی آپارتمان La Odette توسط Crü

La Odette، اسپ،ا، توسط CRÜ

استودیوی معماری CRÜ وظیفه تبدیل این آپارتمان بارسلونا را از یک خانه سه خوابه کوچک به یک دو تخته جادار و در عین حال بهینه سازی استفاده از فضا داشت.

در فضای آشپزخانه-نشیمن، دیوارهای جداکننده را حذف کرد تا یک فضای باز با کاشی های کف سفالی بزرگ و دیوارهای آجری با رنگ سفید ایجاد شود.

درباره La Odette بیشتر بد،د ›

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک بوک های قبلی که شامل اتاق خواب های نیم طبقه، مبلمان داخلی خلاقانه و خانه هایی است که راهروهای آنها را برجسته می کند.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/29/residential-interiors-narrow-skinny-،es-lookbooks/