دسته‌ها
اخبار

ده ساختمان مکعبی شکل هندسی قابل توجه


شکل ساده مکعب شکل محبوب معماران است. پس از انتشار اخباری مبنی بر برنامه ریزی ،ستان سعودی برای ساخت آسمان ،اش مکعبی شکل در ریاض، 10 مورد از جالب ترین ساختمان های مکعبی شکل را گردآوری کرده ایم.


مکعب برلین، برلین، آلمان، توسط 3XN، 2020
ع، از آدام مورک

مکعب برلین، برلین، آلمان، توسط 3XN (2020)

این بلوک اداری که توسط استودیوی معماری دانمارکی 3XN طراحی شده است، با نام مکعب برلین، در کنار رودخانه اسپری در نزدیکی ایستگاه راه‌آهن مرکزی قرار دارد.

بلوک اداری 10 طبقه که از هر طرف با شیشه انعکاسی پوشیده شده است، 42.5 متر در همه جهات اندازه دارد.


مکعب پرتقال اثر جاکوب + مک فارلین
ع، از رولاند هالبه

مکعب پرتقال، لیون، فرانسه، اثر Jakob + Macfarlane (2011)

ساختمان دیگری به نام شکل هندسی، این بار مکعب نارنجی، در لیون فرانسه قرار دارد.

این ساختمان شش طبقه متمایز که توسط استودیوی فرانسوی Jakob + Macfarlane به ،وان یک نمایشگاه طراحی طراحی شده است در یک پوسته ف،ی سوراخ شده با دایره هایی در اندازه های مختلف پیچیده شده است. سوراخ م،وطی بزرگی که در نما ایجاد شده است، دفاتر داخلی و بالکن ها را نمایان می کند.

این استودیو گفت: “این پروژه به ،وان یک مکعب متعامد ساده طراحی شده است که در آن یک سوراخ غول پیکر حک شده است که به نیازهای نور، حرکت هوا و نماها پاسخ می دهد.”


کوبه، توسط OMA، هنگ کنگ (2019)
ع، از کوین مک

کوبه، توسط OMA، هنگ کنگ (2019)

در مقیاس کوچکتر، این کیوسک مکعبی شکل طلایی که توسط OMA طراحی شده است، خارج از توسعه ،ده فروشی K11 Musea در هنگ کنگ ساخته شده است.

این کیوسک که Kube نام دارد، به ،وان اشاره ای به شکل خود، قصد دارد “مک، متمایز و صمیمی برای برخوردها و اتفاقات” باشد.


خانه مکعب، ساحل وستهمپتون، ایالات متحده، توسط استودیو خیابان ،وی (2017)
ع، از کریس پین

خانه مکعب، ساحل وستهمپتون، ایالات متحده، توسط استودیو خیابان ،وی (2017)

پروژه دیگری که به دلیل شکل هندسی آن نامگذاری شده است، خانه مکعب توسط استودیو آمریکایی Leroy Street Studio به ،وان یک خانه ساحلی در همپتونز طراحی شده است.

این خانه تقریباً مکعبی شکل که ابعاد آن 12 در 9 در 9 متر است، برای محافظت از آن در برابر سیل بر روی پایه هایی به ارتفاع 3.4 متر قرار گرفت.


مکعب بلوکو اثر استفانو بوئری آرچیتتی

مکعب بلوکو، تیرانا، آلب،، اثر استفانو بوئری آرچیتتی

مکعب هفت طبقه بلوکو که در حال حاضر در پایتخت آلب،، تیرانا در حال ساخت است، پس از تکمیل، ابعاد آن تقریباً 30 متر در 30 متر در 30 متر است.

این شامل یک مرکز ،ید در دو طبقه پایین خواهد بود که پنج طبقه از فضای اداری در بالای همه آن در نمای ساخته شده از مثلث های آلومینیومی سه بعدی پیچیده شده است.


آسمان ،اش بزرگ مکعبی شکل در ریاض

ریاض، ،ستان سعودی

آسمان‌،اش مکعبی مکعبی که به ،وان بخشی از افزودن گسترده‌تر به مرکز شهر ریاض طراحی شده است، قرار است 400 متر ارتفاع و 400 متر در امتداد نمای آن داشته باشد.

ساختمان طلایی رنگ در قالب های مثلثی روی هم قرار می گیرد که به گفته سازندگان از سبک معماری مدرن نجدی مطلع شده است.


AgriNesture توسط معماران H&P در شهر مائو خه، ویتنام
ع، از نگوین تین تان

خانه AgriNesture، مائو خه، ویتنام، توسط H&P Architects (2020)

خانه AgriNesture در ویتنام که به ،وان یک “مکعب زمین” توسط معماران H&P طراحی شده است، دارای فضای بزرگی برای رشد مواد غذایی است که شامل سیستمی برای جمع آوری آب باران است.

استودیو گفت: “خانه مانند یک مکعب زمین است که از یک مزرعه جدا شده است.” “در داخل این مکعب گوشه های زیادی از لانه وجود دارد که به ،متی از زمین در بالای سقف متصل است.”


میدان موزه لیمبورگ توسط Shift AU

Museumplein Limburg، Kerkrade، هلند، توسط Shift Architecture Urbanism (2015)

این گا،ی مکعبی شکل که به‌،وان بخشی از موزه علم و فناوری Museumplein Limburg در هلند ایجاد شده است، در کنار سینمای کروی و پیاده‌روی کشیده قرار دارد.

سه فرم هندسی به ،وان توسعه مجموعه موزه موجود ایجاد شد. این ساختمان مکعبی شکل که با ورق فولادی بازتابنده پوشانده شده است، اولین موزه طراحی کشور را در خود جای داده است.

این استودیو گفت: «هندسه خالص و جهت گیری همه جانبه آنها با شخصیت بی شکل و درونگرای موزه موجود مق، می کند.


قطب پدینگتون اثر رنزو پیانو

مکعب پدینگتون، لندن، ،ستان، کارگاه ساختمان پیانو رنزو

مکعب پدینگتون که قرار است اوا، امسال تکمیل شود، قرار است یک بلوک اداری 18 طبقه در لندن باشد که توسط کارگاه ساختم، رنزو پیانو طراحی شده است.

این بلوک اداری که از همه طرف در شیشه پیچیده شده است، مک، را اشغال می کند که در ابتدا برای یک آسمان ،اش 72 طبقه در نظر گرفته شده بود. طرح های جنجالی پس از چهار ماه لغو شد.


خانه کوبوگائوکا، ژاپن، توسط طراحی معماری کیچی
ع، از Ippei Shinzawa

خانه کوبوگائوکا، ژاپن، توسط طراحی معماری کیچی

این خانه با ،ت چوبی که توسط استودیوی ژاپنی طراحی معماری Kichi طراحی شده است، دارای نماهایی با پوشش گچ است تا این تصور را ایجاد کند که از یک بلوک جامد بتنی ساخته شده است.

پنجره های مربعی کوچکی که در اطراف نمای بیرونی آن قرار گرفته اند، توجه را به نمای مربع جلب می کند.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/20/cube-shaped-buildings/