دسته‌ها
اخبار

دفتر کابین ترز در فرانسه را با پوشش بتنی تخته سنگی پنهان می کند


استودیوی معماری Bureau از یک روکش بتنی خشن برای مبدل ، این کابین چوبی کوچک در فرانسه به ،وان یک تخته سنگ استفاده کرده است که تنها با پنجره ای به سبک روزنه ای قابل تشخیص است.

این سازه که ترز نام دارد، در محوطه روستایی فضای هنر معاصر برمودا در خارج از شهر سرگی قرار دارد و فضایی را برای یک نفر فراهم می کند تا راحت زندگی کند.

نمای بیرونی بتنی کابین ترز در فرانسه توسط Bureau
دفتر یک کابین تخته سنگ مانند در فرانسه ایجاد کرده است

دفترکه قبلا به ،وان دفتر A شناخته می شد، این پروژه را به ،وان یک قطعه همراه با پروژه Antoine در سال 2014 در نظر گرفت – کابینی در کوه های آلپ سوئیس که به شکل یک تخته سنگ نیز پنهان شده بود.

هر دو پروژه ادای احترام به کار نویسنده سوئیسی Chales-Ferdinand Ramuz است که رمان Derborence او داستان چوپ، به نام آنتوان را روایت می‌کند که در اثر رانش زمین، مدت کوتاهی پس از ازدواجش با ترز، زیر ص،ه‌ها گیر می‌افتد.

جنگلی با ساختار تخته سنگی
دارای روکش بتنی خشن است که آن را در جنگل پنهان می کند

Bureau می گوید: «ترز در امتداد همان خطوط آنتوان فکر و ساخته شد و وابستگی های به هم پیوسته ای از هنر و سایر جوامع مسافرتی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: «س،ت در اینجا سیاسی است، زیرا این دو پناهگاه به هیچ وجه به مسیرها یا دستور کارهای تجاری یا سوداگرانه نزدیک نیستند. آنها مک، را به بسیاری خارج از هرگونه ملاحظات مالی یا اقتصادی ارائه می دهند.»

پنجره ترز در فرانسه به سبک دریچه ای
تنها چیزی که آن را متمایز می کند یک پنجره به سبک روزنه است

در یک منطقه جنگلی نزدیک به مرز فرانسه با سوئیس واقع شده است، تنها چیزی که حضور کابین را نشان می دهد، یک پنجره بزرگ و منفرد به سبک روزنه است.

در زیر نمای بیرونی بتنی خشن ترز یک سازه چوبی هرمی شکل قرار دارد که در بالای پایه های سبک قرار دارد که به آن پتانسیل تغییر مکان در آینده را می دهد.

در داخل کابین، فضای کافی برای یک فرد مجرد برای زندگی راحت فراهم می کند، با فضایی برای یک اجاق گاز قابل حمل ،می، یک میز با نیمکت ها و طاقچه هایی برای ذخیره سازی.

در زیر پنجره دریچه باز شدنی، یک نیمکت برای تماشای مناظر اطراف، در کنار نردب، قرار دارد که به یک اتاق خواب نیم طبقه کوچک منتهی می شود.

طراحی داخلی کابین با روکش چوبی توسط Bureau
در زیر بتن یک سازه چوبی وجود دارد

پانل های چوبی ا،پوز کل فضای داخلی ترز را پوشانده اند و همچنین برای ساخت مبلمان استفاده شده اند، که برای ارائه کنتراست گرم به نمای بیرونی ص،ه ای انتخاب شده اند.

نردبان چوبی به نیم طبقه ترز
دسترسی به نیم طبقه از طریق نردبان امکان پذیر است

Bureau یک استودیوی معماری، طراحی و تحقیقاتی است که توسط معماران Daniel Zamarbide، Carine Pimenta و Galliane Zamarbide رهبری می‌شود و دفاتری در ژنو و لیسبون دارد.

علاوه بر کابینی که قبلا تکمیل شده بود، پروژه های دیگر این استودیو شامل یک کلوپ شبانه PVC بادی در ژنو است که برای میزب، جشن سالانه فدراسیون معماران سوئیس طراحی شده است.

عکاسی توسط دیلن پرنود.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/15/bureau-therese-cabin-france/