دسته‌ها
اخبار

دانشگاه عجمان ده پروژه دانشجویی طراحی داخلی ارائه می دهد


نمایش های مدرسه Dezeen: یک هتل Queen’s Gambit که برای جذب علاقه مندان به شطرنج طراحی شده است و دیگری که از مجموعه های تابست، Louis Vuitton مطلع شده است در آ،ین نمایش مدرسه Dezeen توسط دانشجویان دانشگاه عجمان گنجانده شده است.

همچنین یک مفهوم طراحی است که نشان دهنده ال،ای تاریخی موجود در طراحی مراکشی است و دیگری که طراحی سنتی امارات و جنبش ممفیس را با هم ،یب می کند.


موسسه، نهاد: دانشگاه عجمان
مدرسه: دانشکده معماری، هنر و طراحی
دوره: طراحی داخلی IV
معلمان: دینا ابراهیم و دکتر جمال السامانودی

بی،ه مدرسه:

“طراحی داخلی IV: دوره طراحی هتل به دانشجویان مقدمه ای با فرآیند طراحی مناطق مهمان نوازی – به ویژه فضای داخلی هتل ها” ارائه می دهد.

“دانشجویان یاد می گیرند که چگونه یک مفهوم بر اساس فرهنگ محلی و تأثیر آن ایجاد کنند و چگونه به خلاصه ای از مشتری پاسخ دهند. یادگیری آنها به زمینه طراحی منظر داخلی گسترش می یابد.

در طول این دوره، دانشجویان باید مهارت‌های طراحی را در فضاهای مهمان‌نوازی به کار ببرند، توانایی ارتباط دانش نظری و مهارت‌های فنی را با مفاهیم و راه‌حل‌های فضاهای مهمان‌نوازی و توصیف و درک تفکر انتقادی، تحلیلی و استراتژیک در توسعه فضاهای مهمان‌نوازی داشته باشند.

در طول سال، دانش‌آموزان موضوعات مختلفی را بررسی ،د که به مهارت‌های آن‌ها اجازه گسترش و گسترش به سطوح جدید را می‌داد.


رندر اتاق خواب هتل صورتی

هتل اللیوان توسط عایشه الشمسی و مریم الجاسمی

طراحی هتل Al Liwan دارای یک پالت رنگی است که به جنبش طراحی ممفیس در دهه 90 اشاره دارد و هدف آن انتقال روشی جدید برای قدرد، از شکوه و عظمت طراحی سنتی منطقه ای امارات است.

“معرفی این دو موضوع به منظور ارائه یک محیط پیچیده است که گردشگران از سراسر جهان را به خود جلب می کند.

“هدف این است که به مردم بفهم،م که هیچ قانون سخت و سریعی در مورد طراحی داخل یک فضا وجود ندارد؛ بلکه باید به ،وان یک لوح خالی در نظر گرفته شود که ممکن است خلاقیت خود را بر روی آن آزاد کنند.

“بستگان سالخورده ای که این پروژه را دیدند گفتند که این پروژه آنها را به دوران کودکی خود بازگرداند، زم، که آنها خیال پردازی ،د که اتاق خواب خود را به رنگ آبی و صورتی بچه گانه با طرح های السدو و مبلمان چوبی پیچیده تزئین کنند – پیچیده اما زیبا.”

دانش آموزان: عایشه الشمسی و مریم الجاسمی
معلمان: دینا ابراهیم و ا، ازمی
پست الکترونیک: 201911130[at]ajmanuni.ac.ae و 201810787[at]ajmanuni.ac.ae


کلاژ رندرها و نقاشی های هتل

هتل میراث مرجان توسط زلیخا ثسنیم و ایمن یوسف

«المرجان یک پروژه مهمان‌نوازی میراثی است که هدف آن متحد ، گذشته و حال امارات با ،یب ،اصر ص،ه‌های مرج، امارات است.

این پروژه در منطقه نمادین Al Shindagah در دبی واقع شده است و مقصد من،ی برای علاقه مندان به زندگی فرهنگی و دریایی و خانواده هایی است که به دنبال یک استراحت دلپذیر هستند.

شکل‌ها، بافت‌ها و حرکات سیستم مرج، انتزاع شده‌اند تا طرح‌های معاصر مختلفی را در پروژه با ارتباط با ،اصر سنت‌های امارات تشکیل دهند تا فضایی دلپذیر از نظر بصری و رو، ایجاد کنند.

دانش آموزان: زلیخا ثنیم و ایمن یوسف
معلمان: دینا ابراهیم و ا، ازمی
پست الکترونیک: 201910134[at]ajmanuni.ac.ae و 201911050[at]ajmanuni.ac.ae


طراحی پلان هتل با اتاق مدور در مرکز

هتل آکادمی چتر اثر خوله علی

پروژه من از فضای آکادمی آمبرلا الهام گرفته شده است.

این مفهوم برگرفته از گرداب زم، بود که در نمایش برای سفر بین زمان ها استفاده می شد، که من با تمرکز بر ،یب بندی های دایره ای، مبلمان گرد و اختلاط بین سبک های معاصر و مدرن، آن را در طراحی خود ادغام کردم.

دانشجو: خوله علی
معلمان: دکتر جمال السامانودی و ا، ازمی
پست الکترونیک: 201920029[at]ajmanuni.ac.ae


رندر لابی هتل طلا

MAR- هتل علاء حجازی

این مفهوم زم، ایجاد شد که پایتخت مراکش، رباط، به ،وان «پایتخت فرهنگ اسلامی 2022» نامگذاری شد.

این پروژه هتل برای خانواده ها و گردشگران با هدف به نمایش گذاشتن فرهنگ مراکشی و اسلامی طراحی شده است.

«این چیدمان با ایجاد یک جریان گردشی روان برای مهمانان با استفاده از پارتیشن ها و ستون ها به ،وان یک ،صر زیباشناختی و کاربردی در فضای سالن، از فضای محدود استفاده می کند.

«مبلمان ظاهری خشن، جزئیات هندسی و کنده کاری‌های ناهموار و پیچیده دارد – کاناپه‌ها و میزها در سطح زمین قرار دارند و مملو از نقش‌های اسلیمی/،ی و خط الثلث هستند.

فضای داخلی دارای یک پالت رنگ روشن است که به طور منظم دارای رنگ های آبی است تا از نظر رو، تفکر و مدیتیشن را تشویق می کند و با طلا مخلوط می شود تا جنبه لو، سبک مراکشی را نشان دهد.

دانشجو: حجازی را شروع کنید
معلمان: دکتر جمال السامانودی و ا، ازمی
پست الکترونیک: 201920068[at]ajmanuni.ac.ae


پلان دایره ای هتل

هتل Mockingjay اثر رودا محمد

“من این هتل را با هدف قرار دادن شکارچیان در اطراف جنگل گرند مسا در ک،ادو طراحی کردم. طراحی هتل از شکل یک هدف پیروی می کند – شکل ساده شده نیز از عرصه کتاب و مجموعه فیلم The Hunger Games الهام گرفته شده است.

“برای تحریک بازدیدکنندگان، ساختاری در مرکز لابی ایجاد کردم که یک نقطه کانونی ایجاد کرد – حلقه ای در مقیاس بزرگ که پرنده Mockingjay را از فولاد طلا نگه می دارد، با پرنده ای که روی آب دراز کشیده و تیرهای کم، بالای آن افتاده است.

یکی از رنگ‌های اصلی در طرح این پروژه قرمز است که به م،ای قدرت، شجاعت و خطر است.

دانشجو: رودا محمد
معلمان: دکتر جمال السامانودی و ا، ازمی
پست الکترونیک: 202010274[at]ajmanuni.ac.ae


هتلی با طراحی لویی ویتون با رنگ‌های پاستلی

هتل لویی ویتون توسط Haneen Magdy

لوئی ویتون یک برند مد لو، است که در سال 1854 در فرانسه تاسیس شد. این پروژه بر اساس تحقیق در تاریخ غنی این برند است – مفهوم هتل از مجموعه های تابست، لویی ویتون و استفاده از رنگ آنها الهام گرفته شده است.

هر رنگی که در این پروژه استفاده می‌شود، م،ای روان‌شناختی دارد؛ زرد نشان‌دهنده شادی و مثبت‌اندیشی، صورتی نشان‌دهنده آرامش و راحتی، نارنجی برای افراد آشفته و غیره است.

«این رنگ‌ها اضافه شده‌اند تا زندگی را به سالن ببخشند و به مهمانان کمک کنند احساس راحتی کنند.

«هتل لویی ویتون یک استراحتگاه بوتیک در سواحل شمالی مصر است و بیشتر مبلمان و لوازم جانبی آن توسط سازنده لویی ویتون ساخته شده است.

“مخاطبان هدف از مهمان، که برای گردهمایی های خانوادگی گرم به آنجا می آیند تا شرکای تجاری که در مورد پروژه های آینده بحث می کنند، متغیر است.”

دانشجو: ه،ن مجدی
معلمان: دکتر جمال السامانودی و ا، ازمی
پست الکترونیک: 202011449[at]ajmanuni.ac.ae


طراحی پلان هتل وسیع

هتل کوئینز گمبیت ساخته سیدرا صباغ

“هتل گامبیت کوئینز با ارائه طراحی با مضمون شطرنج برای دوستداران شطرنج به بازدیدکنندگان تجربه ای جدید و منحصر به فرد می دهد. این مفهوم از مجموعه تلویزیونی گامبیت ملکه الهام گرفته شده است. تم در بسیاری از مناطق عملکردی مختلف نشان داده شده است که با طراحی به سبک بریت،ایی و مدرن ادغام شده است. مبلمان.

رنگ‌های مورد استفاده در هتل سیاه و سفید هستند. این رنگ‌ها برای انعکاس رنگ‌های جسورانه یک صفحه شطرنج انتخاب شده‌اند. لمس رنگ‌های مختلف در هر منطقه به مکان زندگی می‌بخشد.

این هتل میزبان مسابقات شطرنج است و قصد دارد اولین هتلی باشد که مکان من،ی را برای دوستداران شطرنج ارائه می دهد.

دانشجو: سیدرا صباغ
معلمان: دینا ابراهیم و اومنیا ،منا
پست الکترونیک: 202110612[at]ajmanuni.ac.ae


رندر فضای استراحت هتل با مجسمه جوکر

رستوران COMICO – رستوران ناهار خوری هتل گاتهام سیتی توسط خالد اسامه

“هتل گاتهام سیتی هتلی با موضوع است که به برنامه تلویزیونی گاتهام اشاره می کند. بازار هدف هتل، نوجوانان و طرفداران دی سی هستند که به شروران گاتهام علاقه دارند.

“رستوران COMICO برای نوجوانان علاقه مند به کمیک های DC و مهمان، که به دنبال یک تجربه غذاخوری منحصر به فرد و غیرعادی هستند طراحی شده است.

“رستوران به سبک کمیک با استفاده از ،اصر کمیک و نورهای نئون برای نشان دادن پویایی کتاب های مصور ایجاد شده است. ابرقدرت رستوران COMICO قدرت جذب است.”

دانشجو: خالد اسامه
معلمان: دینا ابراهیم و دلال عبدالله
پست الکترونیک: 202010874[at]ajmanuni.ac.ae


رندر محل نشستن در فضای باز با درخت و فانوس

طراحی هتل ONE توسط آبیر عزیز و هبا دویک

“ا،پو پیامی است که ما مردمی با تمدن هستیم و محل ملاقات تمدن ها.” – این نقل قول در مورد امارات توسط نخست وزیر امارات، جناب شیخ محمد بن راشد، الهام بخش اصلی این پروژه بود.

“این پروژه شامل دو ساختمان تاریخی است که به یک هتل تبدیل شده است که طراحی سنتی، پایداری، مهمان نوازی و جامعه اجتماعی را ترویج می کند.

“هدف ایجاد و اتصال فضاها و امکانات از طریق طراحی جذاب برگرفته از صنعت بافندگی محلی معروف به السرود و السدو است. مفهوم هتل با حفظ ،اصر تاریخی ساختمان‌های موجود معاصر است.”

دانش آموزان: عبیر عزیز و هبا دویک
معلمان: دینا ابراهیم و ا، ازمی
پست الکترونیک: 201910257[at]ajmanuni.ac.ae و 201910423[at]ajmanuni.ac.ae


رندر فضای نوار با سقف طبقه بندی شده با LED

هتل قصاب توسط عبیر الجودی

«،اب در شمال غربی سوریه بر روی کوه جبل ،را واقع شده است – ریشه این نام به کلمات لاتین Casa Bella به م،ی شهر زیبا برمی گردد.

“الهام بخش این پروژه از برگ های لور موجود در این منطقه بود.

طراحی مدرن و الهام گرفته از رنگ های طبیعت است که به گردشگران احساس ثبات، آرامش، آرامش و تعادل می دهد و خطوط منحنی نشان دهنده ظرافت، حرکت و لذت است.

دانشجو: عبیر الجودی
معلمان: دکتر جمال السامانودی و ا، ازمی
پست الکترونیک: 202011199[at]ajmanuni.ac.ae

محتوای مشارکت

این نمایش مدرسه با مشارکت Dezeen و دانشگاه عجمان است. درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری ،ب کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/21/ajman-university-interior-design-student-projects-dezeen-sc،ols،ws/