دسته‌ها
اخبار

خانه آب و هوا رامبلا از چشم انداز دره ای برای حمایت از تنوع زیستی استفاده می کند


معماران اسپ،ایی آندرس ژاک و میگل مسا دل کاستیلو خانه‌ای با شرایط آب و هوایی ساخته‌اند که اکولوژی مقاوم در برابر خش،الی را در محوطه‌ای در حومه مورسیا بازسازی می‌کند.

خانه آب و هوای رامبلا بر روی پایه‌هایی بر فراز منظره‌ای وحشی ساخته شده است که برای حفظ رطوبت خاک سایت و جوان‌سازی تنوع زیستی آن طراحی شده است.

توپوگرافی شکافدار بر اساس دره ها – یا همان طور که به زبان اسپ،ایی به آنها “رامبلا” گفته می شود – که قبل از مسطح شدن و شهری شدن منطقه مولینا دسگورا وجود داشت، الگوبرداری شده است.

گیاهان و درختان در Rambla Climate-House اثر آندرس ژاک، دفتر نوآوری سیاسی و میگل مسا دل کاستیلو
Rambla Climate-House یک خانه خانوادگی سه خوابه است

این پروژه زم، شکل گرفت که از مسا دل کاستیلو خواسته شد تا یک خانه خانوادگی برای برادر و خواهر شوهرش در اینجا بسازد.

معمار به جای پیروی از الگوی معمولی حومه شهر، از ژاک و استودیوی مستقر در نیویورکش دعوت کرد. دفتر نوآوری سیاسی، برای کمک به او در کشف یک رویکرد جدید.

نمای بیرونی خانه آب و هوا رامبلا اثر آندرس ژاک، دفتر نوآوری سیاسی و میگل مسا دل کاستیو
خانه از منظره بر روی پایه بلند شده است

معماران با کار با متخصص خاک ماریا مارتینز منا و بوم شناسان Paz Parrondo Celdrán و Rubén Vives، طرحی را توسعه دادند که از هر دو روش با تکنولوژی بالا و فناوری پایین برای مع، ، آسیب شهرنشینی استفاده می کند.

تیم طراحی علاوه بر بالا بردن خانه آب و هوای Rambla از سطح زمین، که به زمین زیرین اجازه می دهد تا دوباره ویرل شود، یک سیستم آبیاری هوشمند و سازگار با محیط زیست اضافه کرد.

نمای بیرونی خانه آب و هوا رامبلا اثر آندرس ژاک، دفتر نوآوری سیاسی و میگل مسا دل کاستیو
این خانه در بالای یک چشم انداز دره مقاوم به خش،الی قرار دارد

این سیستم هوشمند از فاضلاب برای دستیابی به سطح رطوبت من، خاک، بر اساس داده‌های حسگر و گزارش‌های آب و هوا استفاده می‌کند.

دفتر نوآوری سیاسی گفت: «خانه رامبلا به ،وان یک وسیله اقلیمی و زیست محیطی عمل می کند.

“[It] این استودیو افزود: باران‌های جمع‌شده را از پشت بام‌ها و آب خا،تری را از دوش‌ها و غرق‌ها جمع‌آوری می‌کند تا روی بقایای رامبلا بپاشد و ساختار اکولوژیکی و اقلیمی سابق آن‌ها را بازسازی کند.”

همانطور که معماران توضیح می دهند، دره ها در حفظ رطوبت خاک موثرتر از زمین صاف هستند، به همین دلیل است که گیاهان می توانند در دوره های طول، خش،الی زنده بمانند.

باغ دره مقاوم به خشکی
دره ها رطوبت خاک را حفظ می کنند و رشد گیاهان را آسان تر می کنند

دره ها در خانه آب و هوا رامبلا به طور مصنوعی با استفاده از خاک حفاری شده برای ایجاد تنها منطقه مسطح در کل ملک ایجاد شده اند – یک ،ه در ورودی.

رامبلاها در عرض یک سال به خانه درختان نخل، انجیر و بنه، گیاهان و علف‌ها و گونه‌های مختلف جانوری، پرندگان و ،ات تبدیل شده‌اند.

بالکن مرمری Rambla Climate-House اثر آندرس ژاک، دفتر نوآوری سیاسی و میگل مسا دل کاستیو
سیستم آبیاری غیرفعال از پساب استفاده می کند

معماری این خانه به گونه ای طراحی شده است که از محیط غیرمعمول منظره و همچنین کاهش هزینه ها استفاده کند.

دیوارهای بیرونی همه از فولاد گالو،زه پوشیده شده اند، جدا از دیوارهایی که رو به باغ تنوع زیستی هستند که از کف تا سقف تشکیل شده اند.

فضای سبز فضای سبز خانه آب و هوایی Rambla اثر آندرس ژاک، دفتر نوآوری سیاسی و میگل مسا دل کاستیلو
شیشه های کف تا سقف، فضاهای زندگی را با چشم انداز ارتباط می دهد

فراتر از نمای لعاب دار، یک بالکن مرمری یک منطقه نشیمن با خنک شدن غیرفعال را فراهم می کند، در حالی که یک سیم پیچ خورشیدی به خانه یک منبع انرژی کارآمد آب گرم می دهد.

در داخل اتاق ها به ترتیب چیده شده اند تا باغ از همه جا نمایان باشد. فضاهای نشیمن در یک انتهای ساختمان قرار دارند، در حالی که سه اتاق خواب در انتهای دیگر ساختمان قرار دارند.

سایه سبز سیبی چشمگیر هم دیوارهای داخلی و هم ،مت زیرین سقف را رنگ می کند و با گیاه، که در بیرون قابل مشاهده هستند مطابقت دارد.

اتاق خواب سبز
فضای داخلی به رنگ سبز سیبی است

ژاک – که رئیس دانشگاه نیز هست مدرسه عالی معماری کلمبیا، GSAPP – به دلیل رویکرد تجربی و آگاهانه از محیط زیست به معماری شناخته شده است.

پروژه های قبلی دفتر نوآوری سیاسی شامل خانه آبشاری Never Never Land در ایبیزا، تاسیسات تصفیه کننده آب Comso در نیویورک، و مدرسه رجیو در نزدیکی مادرید است که اخیراً تکمیل شده است.

نمای و بندر خودروی Rambla Climate-House توسط آندرس ژاک، دفتر نوآوری سیاسی و میگل مسا دل کاستیلو
یک بندر ماشین حفاری خاک برای محوطه سازی فراهم کرد

Rambla Climate-House به روند ادامه می دهد. این استودیو گفت: از زمان تکمیل، خانه به یک وسیله نمایشی تبدیل شده است.

“جمع آوری با همسایگان و اعضای جامعه گسترده مولینا د سگورا برای به اشتراک گذاشتن بینش ها و تجربیات در مورد تلاش جمعی برای بازسازی شهرسازی مولینا دسگورا سازماندهی می شود.”

عکاسی توسط خوزه هویا، با عملیات پهپاد توسط خوان خوزه روخو آلبادالخو.


اعتبار پروژه:

مشتریان: ویکتوریا سانچز مونوز، آنتونیو مسا دل کاستیو کلاول
معمار: آندرس ژاک/دفتر نوآوری سیاسی، میگل مسا دل کاستیلو
تیم طراحی: روبرتو گونزالس گارسیا، نیوز کالوو لوپز، خوان فرناندز لینارس، آنا فرناندز مارتینز، مارینا فرناندز راموس، دیوید گیل دلگادو، مارتا خارابو دوسا، خسوس مسگوئر کورتس، لورا مورا ویتوریا، پائولا پائو،
بررسی کمیت: فرانسیسکو دی آسیس پرز مارتینز
مهندسی سازه: مهندسی Qube (Iago Gonzá، Quelle)
مشاور ا،ولوژی: ماریا مارتینز منا
مشاور محیط زیست: پاز پاروندو سلدران
مشاوره کاشت: مهد کودک موزاله (روبن ویوز)
بررسی توپوگرافی: Fulgencio Ma Coll Coll
گزارش ژئوتکنیک: مهندسی فورته
بررسی کیفیت: Ingeolab
ساخت و ساز: التونی حفاری، Hacienda Corvera، آلبرتو سوبرینو قفل ساز، Vifransa Constructions، Aispomur، Escayolas Dani، Sons of Pascual Bath، Tornel Carpentry، Marine Gl،، ACOM Agrocomponents، Diego Plumbing، Anzora Facilities، Iceberg S. ، ماسه سنگ، مش های ف،ی Mirete، Gestchaft


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/13/rambla-climate-،use-biodiversity-andres-jaque-and-miguel-mesa-del-castillo/