دسته‌ها
اخبار

تی پی بنت ایستگاه راه آهن سابق را به ساختمان اداری برق تبدیل می کند


در این ویدئو که توسط Dezeen تهیه شده است، استودیوی معماری تی پی بنت توضیح می دهد که چگونه ساختمان اداری کاملا برقی آن در لیدز برای “بهبود سلامت و رفاه” ،نانش طراحی شده است.

تحت ،وان اماکن 11 و 12 ولینگتوناین ساختمان برگرفته از زیبایی‌شناسی استفاده قبلی خود به ،وان ایستگاه راه‌آهن است که نمای برنزی و نقره‌ای دارد که به رنگ‌های خطوط راه‌آهن اشاره دارد. لیور گفت: «روایت طراحی واقعاً برای این بود که نشان دهد ساختمان در جای خود ساخته شده است.

راهرو بیرونی ساختمان اداری TP Bennett's 11 & 12 Wellington Place
ساختمان اداری به استفاده قبلی خود به ،وان ایستگاه راه آهن اشاره دارد

به گفته اندرو لیور، مدیر تی پی بنت، این ساختمان به گونه ای طراحی شده است که یکی از پایدارترین دفاتر معاصر در بریت،ا باشد.

لیور در این ویدئو توضیح داد: “این ساختمان اولین ساختمان پنج ستاره همسایه است که در خارج از لندن مورد بررسی قرار گرفته است، که رتبه برجسته BREEAM و رتبه دو ستاره Fitwel را بایگ، می کند.”

نمای خیابان TP Bennett's 11 & 12 Wellington Place
به گفته تی پی بنت، این اولین ساختم، است که در خارج از لندن رتبه BREEAM “بی نظیر” را ،ب کرده است.

این ساختمان 24000 متر مربعی از دو بلوک به هم متصل از سطح چهار و بالاتر تشکیل شده است که طیف وسیعی از فضاهای طبقه با اندازه های مختلف را برای مستاجران آینده ارائه می دهد.

مای، جونز، مدیر ارشد توسعه در توسعه دهنده توضیح داد: “آنها از سطح چهار و بالاتر به هم متصل شدند، که صفحات کف کوچکتر در سطوح پایین تر و صفحات کف بزرگتر در سطوح بالا ایجاد می کند، که برای ارائه طیف وسیعی از اندازه ها برای مشتریان بالقوه فوق العاده است.” MEPC.

نمای نزدیک از چهره ساختمان اداری TP Bennett's 11 & 12 Wellington Place
نمای نقره ای و برنزی به رنگ خطوط راه آهن اشاره دارد

جونز توضیح داد که این ساختمان به گونه ای طراحی شده است که “به طور باورن،ی در انرژی عملیاتی خود پایدار باشد”.

دارای دیوارهای سبز در ،مت های پذیرایی برای ایجاد یک محیط نرم و لعاب های بزرگ آن در طبقات بالایی فضا را با نور روز غرق می کند و مناظر وسیعی را ارائه می دهد.

لیور توضیح داد: «این همه برقی است، گازی وجود ندارد، بنابراین هیچ سوخت فسیلی در راه اندازی ساختمان استفاده نمی شود. تراس های پشت بام نیز وجود دارد تا مردم به فضاهای بیرونی دسترسی داشته باشند.

TP Bennett 11 & 12 Wellington Place

لیور افزود: “به ،وان معمار، ما مسئولیت جمعی داریم که نه تنها به محیط زیست احترام بگذاریم، بلکه سلامت و رفاه ،ن، را که از ساختمان ها استفاده می کنند، بهبود ببخشیم.”

و از این حیث، ما می بینیم که این ساختمان میله بسیار بالایی را تعیین می کند.

محتوای مشارکت

این ویدیو توسط Dezeen برای تی پی بنت به ،وان بخشی از یک مشارکت درباره محتوای مشارکت Dezeen در اینجا اطلاعات بیشتری ،ب کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/15/tp-bennett-leeds-wellington-place-video/