دسته‌ها
اخبار

توموهیتو اوشیرو توالت توکیو را طراحی می کند تا “یک اثر هنری عمومی” باشد.


طراح گرافیک ژاپنی Tomohito U،ro توالت Hiroo East Park در مرکز توکیو را به ،وان جدیدترین اضافه شده به پروژه Tokyo Toilet تکمیل کرده است.

این توالت که در پارک هیرو شرقی ساخته شده است، دارای یک صفحه نوری بزرگ است که در میان 7.9 میلیارد الگوی نوری مختلف می چرخد، که اشاره ای به جمعیت جهان در نقطه ایده پردازی پروژه دارد.

توالت در توکیو توسط توموهیتو اوشیرو
توالت توموهیتو اوشیرو دارای نمایشگر نوری بزرگ است

سازه بتنی که برای جایگزینی بلوک آجری قرمز رنگی که قبلا در محل قرار داشت ایجاد شده است، دارای یک دیوار عقب لعابدار است که پانل نور را در بر می گیرد.

اوشیرو که موسس آژانس است طرح سفید، امیدوار است که این توالت به ،وان یک اثر هنری عمومی عمل کند و توجه را به پروژه گسترده توالت توکیو جلب کند، که شاهد طراحی 17 ​​توالت توسط معماران و طراحان برجسته در مرکز تویکو خواهد بود.

اوشیرو گفت: “موقعیت در یک پارک، احاطه شده توسط فضای سبز در منطقه ای که افراد زیادی در آن زندگی می کنند، به این م،ی است که این مکان نیز مانند یک اثر هنری عمومی است که بخشی از زندگی روزمره مردم است و همیشه سوالاتی را مطرح می کند.”

“امیدوارم این توالت به یادبودی تبدیل شود که مردم را به طور مداوم در مورد اهمیت این پروژه فکر کنند.”

توالت توکیو توسط توموهیتو اوشیرو
در یک پارک قرار دارد و دارای ساختاری بتنی است

این اثر هنری از چراغ‌های سبز در روز و چراغ‌های سفید در شب برای ایجاد یک سری ال،ای پیوسته در حال تغییر استفاده می‌کند تا ساختمان همیشه برای رهگذران متفاوت به نظر برسد.

اوشیرو می‌گوید: «می‌توان گفت که این توالت دارای 7.9 میلیارد الگوی روشنایی است – همان تعداد جمعیت جهان – زیرا به طور مداوم تغییر می‌کنند، از نور خورشید که در طول روز از درختان عبور می‌کند تا تابش در نور مهتاب یا یک ، شب‌تابی که در شب به اطراف پرواز می‌کند.» .

مردم هرگز یک الگو را دوبار نخواهند دید.»

توالت عمومی در ژاپن
بلوک دارای دو کابین توالت می باشد

خود بلوک بتنی شامل دو اطاقک توالت مربع شکل تک جنس است که شامل صندلی کودک و ایستگاه تعویض است.

توالت Hiroo East Park یکی از 14 توالتی است که تاکنون به ،وان بخشی از پروژه توالت توکیو که توسط سازمان غیرانتفاعی اداره می شود رونمایی شده است. بنیاد نیپون. در اوایل این هفته، یک توالت طراحی شده توسط طراح صنعتی مارک نیوزوم فاش شد، در حالی که نسخه های قبلی توسط معماران برنده جایزه Pritzker Shigeru Ban، Tadao Ando و Fumihiko Maki طراحی شده بودند.

عکاسی توسط ساتوشی ناگاره، توسط بنیاد نیپون انجام شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/29/tomohito-u،ro-tokyo-toilet-project-hiroo-east-park/