دسته‌ها
اخبار

بیست مورد از بهترین رویدادهای معماری و طراحی در سال 2023 از راهنمای رویدادهای Dezeen


هفته طراحی میلان، دوسالانه معماری ونیز و 3 روز طراحی از جمله رویدادهای معماری و طراحی هستند که در راهنمای رویدادهای Dezeen برای سال 2023 به نمایش درآمده اند.

رویدادهای دیگری که در سال 2023 برگزار می شود شامل طراحی شانگهای 2023، هفته طراحی استکهلم و IMM کلن 2023 است.

نکات برجسته 2023 را بخو،د و برای رویدادهای معماری و طراحی بیشتر در سراسر جهان، راهنمای رویدادهای Dezeen را ببینید.

خانه و شی
9 ژانویه تا 23 فوریه و 7 تا 11 سپتامبر

نمایشگاه تجاری Maison&Objet بزرگترین رویدادی است که در هفته طراحی پاریس برگزار می‌شود و بیش از 2000 غرفه‌دار را به نمایش می‌گذارد.

این رویداد برای نسخه‌های تابست، و زمست، خود با برنامه‌ای از نمایشگاه‌ها، نصب‌ها و جوایز برای تجلیل از طراحان تثبیت شده و آینده بازمی‌گردد.

این نمایشگاه همچنین میزبان 38 کنفرانس با موضوعاتی مانند مهمان نوازی، نوآوری و آ،ین روند طراحی است.

این نمایشگاه در مرکز نمایشگاهی پاریس نورد ویلپنت در پاریس، فرانسه برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

افرادی که در نمایشگاه مبلمان و نور استکهلم شرکت می کنند
افرادی که در نمایشگاه مبلمان و نور استکهلم شرکت می کنند. ع، توسط Gustav Kaiser، با حسن نیت از نمایشگاه مبلمان و نور استکهلم

هفته طراحی استکهلم
6 تا 12 فوریه

هفته طراحی استکهلم در فوریه برای بیست و یکمین نسخه خود باز می گردد، پس از برگزاری در سپتامبر سال 2022 به دلیل همه گیری کووید-19.

این جشنواره یک هفته ای شامل نمایشگاه ها، نمایشگاه های باز، مراسم اهدای جوایز و نمایشگاه مبلمان استکهلم است.

این نمایشگاه که از 7 تا 11 فوریه برگزار می شود، طرح های اسکاندیناوی و بین المللی از بیش از 380 برند را به نمایش می گذارد.

این جشنواره در مکان های مختلف در سراسر استکهلم، سوئد برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

شی روتردام
10 تا 12 بهمن

نمایشگاه طراحی Object Rot،am به ساختمان HAKA در شهر هلند باز می گردد و محصولات و خلاقیت های یکباره توسط طراحان آینده و شناخته شده را به نمایش می گذارد.

این رویداد طراحی، صنایع دستی، مد، معماری و هنر را به نمایش می گذارد و از علاقه مندان به طراحی داخلی و طراحی، متخصصان هنر و مجموعه داران استقبال می کند.

دو نسخه قبلی به دلیل محدودیت‌های مرتبط با کووید-19 در تابستان برگزار شد، اما در سال 2023 این رویداد به ،وان بخشی از هفته هنر روتردام به تاریخ‌های زمست، اولیه بازمی‌گردد.

این رویداد در ساختمان HAKA در روتردام هلند برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

جشنواره طراحی مادرید
14 فوریه تا 12 مارس

جشنواره طراحی مادرید هر فوریه با برنامه ای از نمایشگاه ها، تاسیسات، نمایشگاه های باز، کارگاه ها، انجمن ها و گفت،ا بازمی گردد.

این جشنواره همچنین میزبان کنفرانس مادرید دیزاین پرو است که 25 سخنران به چالش ها، روندها و آینده طراحی می پردازند.

این رویداد یک ماهه معماری، طراحی داخلی، طراحی گرافیک، صنایع دستی، مبلمان و آموزش را پوشش می دهد.

جشنواره طراحی مادرید در مکان های مختلف در سراسر مادرید، اسپ،ا برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

نومد سنت موریتز
23 تا 26 بهمن

Nomad یک نمایشگاه سیار است که هنر، معماری و طراحی را جشن می گیرد و شامل نمایشگاهی است که آثار 100 غرفه داری را ارائه می دهد.

برای همراهی با نمایشگاه، Nomad St Moritz میزبان مجموعه ای از گفت،ا، تورها و خانه های باز است.

این رویداد یازدهمین دوره این نمایشگاه است که دوره های قبلی آن در کاپری، ونیز، کن و موناکو برگزار شده است.

این رویداد در سنت موریتز سوئیس برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

باغ شناور پر از درختان روی رودخانه
جنگل شناور اثر Stefano Boeri Interiors در هفته طراحی میلان

هفته طراحی میلان
17 تا 23 فروردین

به ،وان بزرگترین رویداد طراحی سالانه در جهان، هفته طراحی میلان در سال 2023 با صدها رویداد باز می گردد.

این جشنواره شامل نمایشگاه طراحی Salone del Mobile است که در مرکز نمایشگاهی Fiera Milano برگزار می شود و بیش از 800 برند را به نمایش می گذارد.

هفته طراحی همچنین دارای رویدادهای حاشیه ای معروف به Fuorisolane است، از جمله نمایشگاه ها، تاسیسات، کنفرانس ها و کارگاه ها.

هفته طراحی میلان 2023 در مکان های مختلف در سراسر میلان، ایتالیا برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

DesignMarch
3 تا 7 اردیبهشت

DesignMarch بزرگترین جشنواره طراحی در ایسلند است که بیش از 400 برند و طراح در این رویداد شرکت دارند.

این رویداد میزبان نمایشگاه ها، کارگاه ها، گفت،ا، استودیوهای باز و کنفرانس DesignTalks برای رشته های مختلف طراحی است.

DesignMarch 2023 در مکان های مختلف در سراسر ریکیاویک، ایسلند برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

NYCxDesign
18 تا 25 اردیبهشت

NYCxDesign یک جشنواره هفت روزه است که در شهر نیویورک برگزار می شود و یازدهمین سالگرد آن را در سال 2023 جشن می گیرد.

این جشنواره میزبان صدها رویداد در سراسر پنج ناحیه شهر است که آثار بیش از 1000 طراح را به نمایش می گذارد.

این رویدادها شامل معماری، مد، صنایع دستی، طراحی گرافیک، طراحی محصول، طراحی داخلی، مهمان نوازی، فیلم و پایداری است.

این جشنواره در مکان های مختلفی در شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

هفته طراحی ملبورن
18 تا 28 اردیبهشت

هفته طراحی ملبورن به مدت 11 روز با گا،ی ملی ویکتوریا برگزار می شود که میزبان نمایشگاه ها، جوایز، کارگاه های آموزشی، معرفی محصولات، نمایشگاه ها، گفت،ا و تورها است.

این رویدادها شامل نمایشگاه طراحی ملبورن واقع در مرکز همایش و نمایشگاه ملبورن است که برندهای ملی و بین المللی را به نمایش می گذارد.

جشنواره 2023 که هفتمین سال برگزاری این جشنواره را رقم می زند، سه موضوع را دنبال می کند: شفافیت، ارز و میراث.

هفته طراحی ملبورن 2023 در مکان های مختلف در سراسر ملبورن، استرالیا برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

دوسالانه معماری ونیز
20 می تا 26 نوامبر

ونیز هجدهمین دوسالانه معماری خود را با نمایشگاهی به سرپرستی معمار اسکاتلندی-غنائی لسلی لوکو و تورها و کارگاه های آموزشی جشن می گیرد.

دوسالانه عمدتاً در دو مکان برگزار می شود: Giardini della Biennale و Arsenale di Venezia.

دوسالانه معماری ونیز 2023 در مکان‌های مختلف در سراسر ونیز، ایتالیا برگزار می‌شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

IMM کلن
4 تا 7 ،داد

نمایشگاه طراحی IMM Cologne در سال 2023 با بیش از 1200 غرفه دار از تقریباً 140 کشور جهان باز می گردد.

این رویداد محصولات داخلی، از جمله صندلی، مبلمان اتاق ناهارخوری، تخت خواب و نور را به نمایش می گذارد.

نمایشگاه تجاری سه موضوع را ارائه می دهد: خانه، خالص و آشپزخانه زندگی. Home مبلمان و لوازم خانگی را ارائه می دهد در حالی که Pure روی طرح های آوانگارد و نوآورانه تمرکز دارد و LivingKitchen لوازم آشپزخانه را به نمایش می گذارد.

IMM Cologne 2023 در Koelnmesse GmbH در شهر کلن آلمان برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

طراحان نوظهور دیدگاه های Ukurant را به نمایش می گذارند
نمایشگاه Ukurant در 3 Days of Design. ع، توسط Jonas Jacob Svensson است

3 روز طراحی
7 تا 9 ،داد

جشنواره طراحی دانمارکی 3 Days of Design دهمین سالگرد خود را در سال 2023 با طراحی، مبلمان و نور جشن می گیرد.

این جشنواره میزبان نمایشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و گا،ی‌های باز، معرفی محصولات، کارگاه‌های آموزشی، گفت،ا و فرصت‌های شبکه است.

3 روز طراحی در مکان های مختلف در کپنهاگ، دانمارک برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

طراحی شانگهای
8 تا 11 ژوئن

نمایشگاه تجاری دیزاین شانگهای یک رویداد چهار روزه است که طرح های ک،یک، معاصر، آشپزخانه، حمام و محل کار و همچنین مواد، اشیاء و لوازم جانبی را به نمایش می گذارد.

این نمایشگاه از معماران، طراحان داخلی، ،ده فروشان و توسعه دهندگان املاک دعوت می کند تا محصولات بیش از 100 برند معتبر و آینده را بررسی کنند.

طراحی شانگهای در نمایشگاه و مرکز همایش های نمایشگاه جه، شانگهای برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

طراحی میامی/بازل
13 تا 18 ،داد

طراحی میامی/بازل برای هفدهمین نسخه خود با نمایشگاه و مجموعه ای از گفت،ا به سوئیس بازمی گردد.

سال گذشته، نمایشگاه به سه فضا ت،یم شد: گا،ی که شامل طراحی ک،یک و معاصر است. Curio که طرح های آوانگارد را به نمایش می گذارد. و Podium با محصولاتی که توسط متصدی رویداد انتخاب شده اند.

هر سال، این نمایشگاه در کنار هنر بازل برگزار می شود و موضوعی مانند عصر طلایی، طبیعت انسان و زندگی هوشمند را دنبال می کند.

طراحی Miami/Basel 2023 در Messe Basel در بازل، سوئیس برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

هفته طراحی هلسینکی
1 تا 11 شهریور

هفته طراحی هلسینکی در پایتخت فنلاند برگزار می شود تا طیف وسیعی از رسانه ها از جمله معماری، مد، طراحی گرافیک، طراحی محصول، دکوراسیون داخلی و منسوجات را جشن بگیرد.

این جشنواره 11 روزه میزبان صدها رویداد از جمله نمایشگاه، کارگاه، استودیو باز، نمایش مد، بحث و سخنر، است.

هفته طراحی نوزدهمین سالگرد خود را در سال 2023 جشن می‌گیرد و هر سال از موضوعاتی مانند خلق مش،، اقدام و تعهد پیروی می‌کند.

هفته طراحی هلسینکی 2023 در مکان های مختلف در سراسر هلسینکی، فنلاند برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

دوسالانه معماری و شهرسازی سئول
1 سپتامبر تا 29 اکتبر

نسخه 2023 دوسالانه معماری و شهرسازی سئول توسط معمار، چون بیونگ سو چو و ایوی یونگ چون مدیریت می شود.

رویداد چهارمین سالگرد موضوع معماری سرزمین و شهرسازی زمین را در سه موضوع کلیدی دنبال می کند: اکولوژی، توپوگرافی و نماها.

یکی از بزرگترین رویدادهای دوسالانه، نمایشگاه 100 ساله Masterplan سئول است که برنامه های بلندمدت را برای سئول ترسیم می کند.

دوسالانه سئول 2023 در مکان های مختلف در سراسر سئول، کره ج،ی برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

تصویر صندلی های ساخته شده از سنگ های طبیعی
چرخاننده سابین مارسلیس در جشنواره طراحی لندن. ع، توسط اد ریو است

جشنواره طراحی لندن
16 تا 24 شهریور

جشنواره طراحی لندن در سپتامبر هر سال در پایتخت بریت،ا برگزار می شود و میزبان نمایشگاه ها، نمایشگاه های باز، تاسیسات، تورها، گفت،ا، معرفی محصولات و کارگاه های آموزشی است.

این جشنواره در 12 منطقه طراحی در شهر برگزار می شود و معماری، مد، دکوراسیون داخلی، مبلمان، پارچه، هنر، طراحی گرافیک و صنایع دستی را به نمایش می گذارد.

نمایشگاه تجاری طراحی لندن که از 20 تا 23 سپتامبر برگزار می شود، یکی از بزرگترین رویدادهایی است که در طول جشنواره برگزار می شود.

جشنواره طراحی لندن در مکان های مختلف در سراسر لندن، ،ستان برگزار می شود. برای جزئیات بیشتر به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.

هفته طراحی مکزیک
اکتبر

هفته طراحی مکزیک جشنواره‌ای است که در پایتخت مکزیک برگزار می‌شود و نمایشگاه‌ها، تورها و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

در حالی که هنوز تاریخ دقیقی برای پانزدهمین دوره اعلام نشده است، انتظار می رود این رویداد در ماه اکتبر بازگردد.

هفته طراحی مکزیک 2023 در مکان های مختلف در سراسر مکزیکو سیتی، مکزیک برگزار می شود.

هفته طراحی لاگوس
اکتبر

Design Week Lago نیز هنوز تاریخ رویداد 2023 خود را اعلام نکرده است، با این حال، نسخه قبلی در ماه اکتبر برگزار شد.

در سال 2022، این جشنواره میزبان بیش از 40 رویداد در سراسر شهر از جمله نمایشگاه ها، نمایشگاه های تجاری و میزگردها بود.

هفته طراحی از معماران و طراحان داخلی و بین المللی دعوت می کند تا مبلمان، دکوراسیون داخلی، طراحی گرافیک و طراحی صنعتی را بررسی کنند.

هفته طراحی لاگوس در مکان‌های مختلف در لاگوس، نیجریه برگزار می‌شود.

سه سالانه معماری شارجه
نوامبر

انتظار می‌رود که سه‌ساله معماری شارجه در نوامبر پس از افتتاحیه آن در سال 2019 بازگردد.

این جشنواره معماری با موضوع زیبایی ناپایداری: معماری سازگاری، با تمرکز بر پایداری، نوآوری و استفاده مجدد دنبال می‌شود.

سه سالانه معماری شارجه 2023 در مکان های مختلف در شارجه، امارات برگزار می شود.

راهنمای رویدادهای Dezeen

راهنمای رویدادهای Dezeen راهنمای ما برای بهترین رویدادهای معماری و طراحی است که هر ساله در سراسر جهان برگزار می شود.

این راهنما به صورت هفتگی به‌روزرس، می‌شود و شامل رویدادهای مجازی، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌های تجاری، نمایشگاه‌های بزرگ و هفته‌های طراحی، و همچنین اطلاعات به‌روز درباره رویدادهایی است که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو یا به تعویق افتاده‌اند.

گنجاندن در راهنما برای لیست های اولیه رایگان است و رویدادها به صلاحدید Dezeen انتخاب می شوند. سازمان‌دهندگان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کم، فهرست‌های پیشرفته یا ممتاز را برای رویدادهای خود، از جمله تصاویر، متن‌های اضافی و پیوندها دریافت کنند.

علاوه بر این، رویدادها می توانند با مشارکت با Dezeen، شمول را تضمین کنند. برای جزئیات بیشتر در مورد گنجاندن در راهنمای رویدادهای Dezeen و مشارکت رسانه ای با Dezeen، ایمیل کنید [email protected].


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/10/20-of-the-best-architecture-and-design-events-for-2023-from-dezeen-events-guide/