دسته‌ها
اخبار

انواع ولو Valve راهنمای آشنایی با انواع شیرآلات صنعتی ساده و رایگان فرادرس مجله‌ | kasrasaran

انواع ولو Valve راهنمای آشنایی با انواع شیرآلات صنعتی ساده و رایگان فرادرس مجله‌ | kasrasaran

از دیگر عوامل موثر می‌توان به کلاس فشاری، نوع مجرابند، سایز، نوع اتصال، جنس بدنه و تریم اشاره کرد. به دلیل تغییر در هزینه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید و هزینه حمل و نقل، قیمت این شیرآلات نیز متغیر است. برای اطلاع از قیمت انواع شیرآلات، می‌توانید با کارشناسان فروش پایپ کالا در تماس باشید و یا به سایت این مجموعه مراجعه کنید. همچنین پس از آن که لیست خرید خود را بر روی سایت بارگزاری کردید، لیست قیمت شیرآلات صنعتی مورد نیازتان، برای شما ارسال خواهد شد.

  • این نوع از شیر ها شامل انواع گوناگونی می باشند که مهمترین آنها شیر های یک طرفه، شیر های کشویی، شیر های دیافراگمی و…
  • در این هنگام راحل استفاده از شیر ایمنی فشار شکن در مخزن می باشد که هوای اضافه را به خارج مخزن هدایت کند.
  • اغلب شیرها با استفاده از اتصالات پیچی یا روزه‌دار، فلنجی، جوشی، ساکت ولد، ویفری و لاگ درون شبکه لوله‌کشی نصب می‌شوند.
  • تولید سوپاپ های صنعتی در لوله کشی ها، در طی سال ها، موجب شده است که طیف گسترده ای از شیر ها توسعه پیدا کنند.

شیرهای صافی، زباله‌های خط لوله مانند رسوب، زنگ‌زدگی، ترکیب اتصالات و جوش فلز را از خطوط لوله فیلتر می‌کنند. بنابراین از تجهیزات و فرآیندها در برابر اثرات مضر این مواد محافظت می‌کنند و به این وسیله زمان خرابی و تعمیر قطعات را کاهش می‌دهند. شیرهای سوزنی امکان تنظیم خوب و مناسب جریان سیال و همچنین قطع و وصل کردن جریان، تنظیم  و کنترل کردن آن‌ها را فراهم می‌کنند. عملکرد این شیرها خطی بوده و دارای یک عنصر مخروطی شکل و شبیه سوزن هستند که برای کنترل جریان به کار می‌روند. در این شیرآلات صنعتی، سیال از پایین وارد شده که تشکیل دهندۀ جریان است. این نوع از شیرها، رایج ترین تجهیزاتی هستند که برای قطع و وصل جریان استفاده می‌شوند ولی در موارد خیلی کم برای کنترل و تنظیم جریان نیز به کار می‌روند.

بدنه شیرآلات

ویژگی که این شیر را منحصر به فرد می‌سازد، حرکت دیسک خطی آن است. لازم است بدانید دیسک، مکانیزم خاموش و روشن موثر شیر را بر عهده دارد. شیرهای دروازه ای برای دهه‌هاست که وجود دارند و صنایع مختلفی از آن استفاده می‌کنند. شیرآلات به وسیله یا جسم طبیعی اطلاق می شود که با باز کردن، بستن یا مسدود کردن بخشی از گذرگاه‌ ها، جریان سیال (گازها، مایعات، جامدات سیال یا دوغاب) را تنظیم، هدایت یا کنترل می‌کند. شیر های صنعتی برای کنترل فشار بالا، چه از سیال یا گاز، و برای سالها استفاده در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر کروی یا گلوب ولو چیست و چگونه کار می کند؟

چرا که حرکت مداوم دورانی این نوع ولو صنعتی (شیر سماوری) میتواند به سایش قطعات درونی منجر شود. گسکت آبندی بین استم و درپوش جهت آب بند کردن و جلوگیری از گرد و غباز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از علل منفی بودن هیدرو تست های ولو ها را می توان به کهنه بودن و یا از بین رفتن پکینگ اشاره نمود. گسکت های آب بندی ولو در قسمت های دیگری شامل بین درپوش و اینجا را بررسی کنید بدنه و … مورد استفاده قرار می گیرند.

شیرهای توپی، دستگاه های مکانیکی هستند که برای محدود کردن یا اجازه عبور سیال (مایع یا گاز) در یک سیستم لوله کشی استفاده می شوند. این شیرها به عنوان شیرهای یک چهارم چرخشی نیز شناخته می‌شوند؛ زیرا چرخش ۹۰ درجه دستگیره، تمام حرکتی است که برای تغییر موقعیت سوپاپ از کاملاً باز به کاملاً بسته یا بالعکس لازم است. ویژگی که شیر پروانه ای را از سایر شیرها متمایز می‌کند، صفحه تخت به همراه یک دیسک مقعر است که به میل سوپاپ متصل می‌شود. دیسکی که در وسط شیر قرار دارد، جریان را در هنگام بسته شدن شیر، مسدود می‌کند. در حالی که شیر پروانه ای کنترل کمی بر سرعت جریان دارد، اجازه می‌دهد حجم زیادی از مواد از طریق لوله جریان یابد.