دسته‌ها
اخبار

استودیو Leckie خانه‌ای با پوشش چوب ایجاد می‌کند تا مناظر کوهستان را قاب‌بندی کند


Leckie Studio خانه دوربین را در کوه‌های بریتیش کلمبیا با پنجره‌ها و نورگیرهای دراماتیک تکمیل کرده است که قرار است مناظر اطراف را مانند یک لنز دوربین قاب کنند.

این خانه یک طبقه با تخته های چوبی تیره پوشیده شده است که به گفته استودیو به آن کمک می کند تا با محیط جنگلی سرسبز خود ،یب شود.

خط سقف شیب دار ساختمان به طور استراتژیک برای نورگیرهایی است که نماهای متفاوتی از کوه های اطراف را قاب می کند.

فضای داخلی کلبه دورافتاده کانادایی با پوشش چوبی و بتونی
استودیو Leckie این مکان دورافتاده را در دره پمبرتون کانادا طراحی کرد

این سازه دورافتاده در دره پمبرتون و تقریباً سه ساعت با ونکوور فاصله دارد. این منطقه در نزدیکی ویست،، یک پیست اسکی محبوب است.

استودیو لکییک استودیوی معماری و داخلی مستقر در ونکوور، توسط یک خانواده جوان برای ایجاد یک خانه ثانویه دور از شهر سفارش داده شد.

Leckie Studio توضیح داد: “برنامه شامل دو اتاق خواب و یک اتاق فل، بود، با این درک که خانواده مدت زمان طول، را در ماه های تابستان در خانه سپری خواهند کرد.”

روکش چوبی سیاه شده روی خانه کانادایی مستطیلی توسط Leckie Studio
خانه یک طبقه با چوب تیره پوشیده شده است

استودیوی Leckie توضیح داد: “نماها از طریق clerestories به طور متناوب بین خاص بودن (Owl Ridge) و انتزاعی (Treets/آسمان) تغییر می کنند.

“فضاهای داخلی با سقف های شیب دار حجاری شده اند تا هم نور و هم خطوط دید را هدایت کنند.”

آشپزخانه اوپن با نورگیرهای سقفی که به تراس با است، شنای طول، باز می شود
آشپزخانه و اتاق غذاخوری در کنار هم قرار گرفته اند

خانه توسط راهرویی طول، و مرکزی به اتاق های عمومی و خصوصی جدا می شود.

استودیو Leckie گفت: “این برنامه به صورت خطی در امتداد خط سقوط شیب در دو سطح سازماندهی شده است، با فضاهای خصوصی که در مقابل ،مت مرتفع جنگلی انبوه شیب قرار گرفته اند و فضاهای عمومی به موازات پایین آن قرار دارند.”

نورگیر در سقف سفید مستطیل قرار داده شده است
نورگیرهای با جهت گیری استراتژیک، منظره ای از کوه های اطراف را قاب می کنند

دسترسی به مناطق مش،، از جمله آشپزخانه و اتاق غذاخوری، از طریق یک پله کوتاه امکان پذیر است. یک شومینه بتنی یکپارچه این فضاها را از اتاق نشیمن جدا می کند.

در انتهای آشپزخانه، درهای شیشه ای کشویی تمام قد به تراس و است، باز می شوند.

است، در خانه دوربین پوشیده از چوب توسط Leckie Studio
درهای شیشه ای به تراس با است، باز می شوند

سه اتاق خواب در امتداد راهرو در ،مت مرتفع خانه چیده شده است. علاوه بر سوئیت اولیه و دو اتاق خواب کودک، یک فضای انعطاف پذیر وجود دارد که می تواند مهمانان خانه را در خود جای دهد.

استودیو Leckie یک پالت روشن را برای فضای داخلی انتخاب کرده است، با کف‌های بتنی صیقلی که نور طبیعی فراو، را که از نورگیرهای خانه و پنجره‌های ساختم، وارد می‌شود پخش می‌کند.

همین ماده در لهجه های دیگر مانند شومینه بافت دار و یک نیمکت بلند در آشپزخانه یافت می شود. این با مواد بیرونی تیره تر در تضاد است.

استودیو Leckie گفت: “بیشتر پروژه با یک سدر قرمز وسترن اره شده و برس خورده صاف پوشیده شده است که با یک لکه تیره به پایان رسیده است.”

“تن تیره روکش به معماری اجازه می دهد تا در منظره عقب نشینی کند.”

خانه مشکی مستطیلی با چشم‌اندازی از کوه‌های راکی ​​کانادا
Camera House برای قاب‌بندی نماهایی از کوه‌های اطراف طراحی شده است

استودیوی Leckie توسط Michael Leckie در سال 2015 تأسیس شد. چندین پروژه مس، در ونکوور و مناطق اطراف آن، از جمله یک خانه حیاطی که با پوشش چوبی کم رنگ پوشیده شده بود، و یک آپارتمان پنت هاوس در آسمان ،اش ونکوور BIG را تکمیل کرده است.

عکاسی توسط اما پیتر.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/27/leckie-studio-camera-،use-mountain-views/