دسته‌ها
اخبار

استودیوی نامرئی پیر تیلور به دلیل “ویرانی” برگزیت از بریتانیا خارج می شود


دزین دریافته است که استودیو Invisible که در سامرست تأسیس شده است، به ،وان پاسخی به برگزیت، فعالیت های خود را به خارج از بریت،ا منتقل می کند.

استودیوکه توسط معمار و مجری تلویزیونی بریت،ایی پیر تیلور تأسیس شد، به Dezeen گفت که “فعالانه در حال سرمایه گذاری در آینده ای خارج از بریت،ا است”.

ما علاقه کمی به کار در بریت،ا احساس می کنیم و علاقه محدودی به تعامل با بریت،ا به ،وان یک ایده یا یک چشم انداز اجتماعی و فرهنگی داریم. [this] این استودیو گفت که ما را به تمرکز مجدد بر روی کار در خارج از بریت،ا سوق داده است.

خوشحال می شویم که دیگر هرگز در بریت،ا کار نکنیم.

در ادامه این بی،ه آمده است: «پس از برگزیت، ما خوشحالیم که دیگر هرگز در بریت،ا کار نکنیم.

این امر در پاسخ به نظرسنجی Dezeen که تأثیر ،وج بریت،ا از اتحادیه اروپا (EU) سه سال پیش بر استودیوهای معماری را بررسی می کرد، فاش شد.

این نظرسنجی نشان داد که از هر 10 استودیو معماری بریت،ا، 9 استودیو احساس می‌کنند که تحت تأثیر منفی برگزیت قرار گرفته‌اند، در حالی که 84 درصد در صورت وجود این گزینه، دوباره به اتحادیه اروپا خواهند پیوست.

ساختم، با دیوارهای خاکی
ع، بالا: استودیوی نامرئی به دلیل پروژه‌های آزمایشی با استفاده از مواد طبیعی شناخته شده است. بالا: پیر تیلور در خانه خود طراحی شده اش

استودیوی Invisible در اظهار نظر در مورد این نظرسنجی گفت: «برگزیت یک فاجعه بوده است. “موانع آشکار است، اما این ضرر فرهنگی است که حتی بیشتر است.”

این بی،ه ادامه داد: «معماری به تبادل بین فرهنگی ایده‌ها و منافع حاصل از حرکت آزاد بستگی دارد. این شگفت‌آور است که چگونه صحنه بریت،ا پس از برگزیت کاهش یافته است».

تیلور در پاسخ به این سوال که آیا این استودیو از زمان برگزیت به طور فعال دور از بریت،ا شروع به کار کرده است و دیگر روی پروژه های جدید بریت،ا کار نمی کند، به Dezeen گفت: “بله، ما فعالانه در حال سرمایه گذاری در آینده ای خارج از بریت،ا هستیم که در طول زندگی من، بعید است که بریت،ا نمایانگر آن نوع چشم‌انداز سیاسی باشد که ما از مشارکت در آن احساس خوبی داریم.»

استودیو Invisible همیشه در برابر داشتن هویت جغرافیایی، بدون آدرس در وب سایت خود مقاومت کرده است، اما تیلور تأیید کرد که این عمل اکنون یک پایگاه اداری در قاره اروپا دارد.

استودیو نمی خواهد “با” ،ستان ارتباط داشته باشد

ما هنوز در حال کار بر روی پروژه‌هایی در بریت،ا برای سازمان‌ها یا افرادی هستیم که احساس می‌کنیم ارزش‌های ما را به اشتراک می‌گذارند، اما در ا،ر موارد بریت،ا به نوعی رژیمی را نشان می‌دهد که ا،ر سازمان‌های راست‌اندیش نمی‌خواهند با آن مرتبط باشند.» تیلور اضافه کرد.

ما از کار در قاره اروپا و سایر نقاط جهان خوشحالتر هستیم، اما با توجه به ویر،‌هایی که برگزیت ایجاد کرده است، اگر دیگر هرگز در بریت،ا کار نمی‌کردیم، ذره‌ای اهمیت نمی‌دادیم.»

این استودیو گفت که کارکنان اتحادیه اروپا را از دست داده و بر پروژه های موجود در نتیجه برگزیت آسیب دیده است.

به ویژه محدودیت زم، که ،نان بریت،ا می توانند در کشورهای اتحادیه اروپا بگذرانند در هر 180 روز، مشکل در دریافت بیمه غرامت حرفه ای، موانع در مناقصه قراردادهای اتحادیه اروپا، مشکلات واردات مواد و “خجالت فرهنگی” ذکر شده است.

Invisible Studio که در سال 2010 تأسیس شد، به دلیل پروژه های کوچک و تجربی خود که با مواد طبیعی کار می کنند، شناخته شده است. در فهرست نهایی استودیوی معماری نوظهور سال در جوایز Dezeen 2022 قرار گرفت.

بریت،ا رسماً در 31 ژانویه 2020 پس از رأی گیری برگزیت در ژوئن 2016، با یک دوره انتقالی یک ساله به این م،ی که هیچ تغییری تا اول ژانویه 2021 آغاز نشده است، اتحادیه اروپا را ، کرد.

این سازمان همکاری اقتصادی و توسعه انتظار می رود عملکرد اقتصادی بریت،ا در دو سال آینده بدتر از هر اقتصاد پیشرفته دیگری به جز روسیه باشد.

،ت به استفاده کامل از مزایای برگزیت ادامه می دهد و بریت،ا را احیا می کند.یک سخنگوی ،ت بریت،ا به Dezeen گفت: وضعیت این کشور به ،وان یک کشور مستقل و مستقل که می تواند آینده خود را تعیین کند.

عکاسی توسط جیم استفنسون است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/26/invisible-studio-piers-taylor-uk-brexit/