دسته‌ها
اخبار

آدریان اسمیت + گوردون گیل جفت آسمان خراش را در تورنتو طراحی کردند


استودیوی شیکاگو Adrian Smith + Gordon Gill Architecture طرح هایی را برای دو آسمان ،اش در تورنتو منتشر کرده است که از یک بلوک ساختمان های میراثی حفاظت شده برمی خیزند.

اولین آسمان ،اش که 648 Yonge نام دارد، 75 طبقه ارتفاع دارد و در محل خود در محله شلوغ مرکز شهر تورنتو به ارتفاع 254 متر خواهد رسید.

آدریان اسمیت + معماری گوردون گیل (AS+GG) این برج را طوری طراحی کرد که در پشت بلوکی از ساختمان‌های میراثی کم‌مرتبه که در حال حاضر توسط مغازه‌ها اشغال شده‌اند، بالا برود.

آسمان‌،اش‌های تورنتو آدریان اسمیت و گوردون گیل
Adrian Smith + Gordon Gill Architecture یک جفت آسمان ،اش در تورنتو طراحی کرده اند.

به گفته این استودیو، این “نماهای میراثی را برای حفظ شخصیت محله حفظ می کند”.

خود برج از سکوی نازکی که در پشت ،مت گوشه ای قرار گرفته است، بلند می شود، که دارای یک سازه آلاچیق چوبی است که به سمت خیابان کشیده شده تا ورودی را مشخص کند.

پایه از طبقات بالا کمی فرورفته خواهد بود به طوری که برنامه مس، کمی به سمت خیابان می رود. این برج با شکل تقریباً بیضی شکل، دارای اضلاع شیشه‌ای و فولادی خواهد بود که مستقیماً بالا می‌آیند و به یک تاج فلوت ختم می‌شوند.

آسمان ،اش های خیابان یانگ
هر دو 75 طبقه خواهند بود

یک فضای نیمه بسته در بالای برج برای ،نان واحدهای یک، دو و سه خوابه در نظر گرفته شده برای ساختمان در نظر گرفته شده است.

648 Yonge بخشی از توسعه ای است که توسط KingSett Capital برای تصویب ارائه شده است. این برنامه شامل آسمان ،اش دیگری با ارتفاع مساوی به نام ایزابلا – 645 Yonge است.

این برج در پایین بلوک و روبروی خیابان 648 Yonge قرار دارد و استودیوی معماری برای ایجاد جلوه ای ،یبی از این دو سازه برنامه ریزی می کند.

AS + GG گفت: “ساختمان در 648 Yonge قرار است در کنار ساختمان مجاور در Yonge و Isabella مشاهده شود و یک راهرو دید ایجاد کند.”

برج دوم از نظر شکل و مصالح پیشنهادی مشابه است اما تاجی گنبدی دارد. در مجموع، این توسعه نشان‌دهنده افزودنی به ناحیه‌ای از شهر است که در سال‌های گذشته شاهد هجوم پیشنهادها برای آسمان‌،اش‌های جدید بوده است.

ساختمان های میراث با آسمان ،اش در پشت
648 Yonge بالاتر از ساختمان‌های میراث حفاظت‌شده قرار خواهد گرفت

همچنین در مجاورت آن، برج فوق‌العاده Foster + Partners، The One، که دارای 85 طبقه و ارتفاع بیش از 300 متر است و برج آسم، 312 حریری پونتارینی خواهد بود، که هر دو درخواست‌هایی را برای افزایش قد خود به شهر ارسال کرده‌اند. در صورت موفقیت، اسکای تاور 346 قد خواهد داشت.

در حال حاضر، بلندترین آسمان‌،اش برنامه‌ریزی‌شده در شهر – و کشور – طراحی شده توسط هرتزوگ و دی مورون به نام خیابان خلیج ۱۲۰۰ با ارتفاع ۳۲۴ متر است.

Adrian Smith + Gordon Gill Architecture توسط آدریان اسمیت، گوردون گیل و رابرت ،ت در سال 2006 پس از ،وج این سه نفر از سمت خود در SOM تاسیس شد. این استودیو بلندترین آسمان ،اش جهان به نام برج جده را طراحی کرد که در حال حاضر در ،ستان سعودی در حال ساخت است.

تصاویر توسط Adrian Smith + Gordon Gill Architecture ساخته شده اند.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/13/adrian-smith-gordon-gill-toronto-sky،er-yonge/