دسته‌ها
اخبار

آتلیه گای دفتر و کارخانه را با چوب و شیشه سبک می کند


استودیوی محلی Atelier Guy Architects یک دفتر و کارخانه تمام چوب را برای شرکت مهندسی SmartMill در Lévis، کبک تکمیل کرده است.

تاسیسات مطبوع 2000 متر مربعی (21500 فوت مربع) که در ژانویه 2022 تکمیل شد، منع، کننده محصولات و خدمات مشتری، تولید کننده محصولات چوبی کبک است. اسمارت میلو دارای ساختاری است که با ستون های چوبی ،بانده شده (گلولام) و صفحات کف ساخته شده است.

سازه های چوبی و شیشه ای توسط Atelier Guy Architects
این پروژه توسط Atelier Guy Architects طراحی شده است

این بنا از دو توده تشکیل شده است: آلاچیق اداری دو طبقه مربع با حیاط داخلی و کارگاه مستطیل شکل با سقف طاق بشکه ای کم.

«طراحی معماری حول یک حیاط داخلی ارگ،ک متمرکز بود [that] حجم را از بین می برد و ارتباط قوی بین فضای داخلی و بیرونی ایجاد می کند.” Atelier Guy Architects تیم به Dezeen گفت. این منجر به ایجاد فضاهای روشن باز می شود که ارتباط نزدیکی با طبیعت و فضای باز دارند.

ساختمان مستطیلی برای اسمارت میل
از دو توده تشکیل شده است

این استودیو ادامه داد: «استفاده از چوب در بیشتر ،مت‌های ساختمان یک انتخاب طراحی بود که نشان‌دهنده دیدگاه مش، مشتری و شرکت ما و تمایل به ترویج استفاده از چوب محلی و ساخت پایدار است».

ساختمان اداری با سرو سفید عید پاک محلی و کم تعمیر پوشیده شده است، که هم به صورت تخته های عمودی ساده و هم در کناره های تخته ای و چوبی چیده شده است که به نما بافت و سایه می افزاید.

حیاط داخلی
حیاط داخلی دارای پوشش گیاهی سرسبز است

دیوار پرده‌ای با شیشه‌های با کارایی بالا و تابش کم، طبقه دوم ضلع شمالی و غربی را می‌پیچد و پنجره‌های عمودی ،مت‌های جانبی را در امتداد طبقه همکف ت،یم می‌کنند.

حیاط U شکل رو به غرب به خیابان در طبقه همکف باز است و با یک پل شیشه ای طبقه دوم که فضاهای اداری را در خود جای می دهد، هم مرز است.

راه پله مرکزی در کنار پنجره های بزرگ از کف تا سقف
دیوارهای شفاف نور را به داخل ساختمان وارد می کنند

گوشه های داخلی منحنی حیاط محوطه سازی شده را نرم می کند و دیوارهای شفاف نور را به داخل ساختمان و راه پله های معماری مرکزی می آورند.

در بالا، دفاتر پنجره‌دار در امتداد محیط ساختمان اجرا می‌شوند در حالی که یک فضای کاری باز و سالن استراحت مشرف به حیاط است.

پالت داخلی ساده با سقف چوبی
پالت مواد داخلی ساده است

این استودیو گفت: “این سازه از سه بخش بزرگ مثلثی از ،اصر چوبی ،بانده شده تشکیل شده است، یک دهانه بدون ستون را ارائه می دهد که به انعطاف پذیری زیادی در چیدمان اجازه می دهد.”

قاب معمولی پایه های چوبی با ،ب هم به ،وان سیستم ساختاری اصلی و هم به ،وان پشتیبان برای پنجره های بزرگ عمل می کند.

پالت مواد داخلی ساده است – کف‌های بتنی صیقلی با سنگدانه‌های آشکار و دیوارهای سفید در پس‌زمینه محو می‌شوند و اجازه می‌دهند ساختار چوبی در معرض دید برجسته باشد.

ساختار چوبی مهندسی شده تا فضای کارخانه یک طبقه ادامه می یابد، اما طراحی متعامد به یک سقف قوسی ساخته شده از ،پاهای چوبی لمینت شده با ،ب منحنی طول، تبدیل می شود که امکان ایجاد یک دهانه 22 متری بدون وقفه را در سراسر طبقه تولید فراهم می کند.

این استودیو گفت: “این دارای سقف های بلند است که می تواند دو جرثقیل سقفی مورد نیاز برای عملیات را در خود جای دهد.” “سادگی سقف چوبی و ادغام یک پنجره افقی عریض در بالای کارگاه به کیفیت قابل توجه محیط کار کمک می کند.”

کارخانه توسط آتلیه گای
ساختار چوبی مهندسی شده تا فضای کارخانه یک طبقه ادامه می یابد

این سایت با درختان م،وطی و گیاهان میوه کوچک شمالی کاشته شد و نوارهای تخلیه سنگ رودخانه با فضاهای سبز برای مدیریت رواناب آب در بافت صنعتی ادغام شده است.

این استودیو گفت: “به طور کلی، این پروژه استفاده از مواد پایدار، طراحی متفکرانه برای روشنایی روز و تنظیم حرارتی، ادغام فضاهای سبز و مدیریت آب طوفان را به نمایش می گذارد.” استفاده از چوب به ،وان یک منبع تجدیدپذیر و محلی باعث کاهش بیشتر ردپای محیطی ساختمان می شود.

پروژه های مشابه شامل محوطه یک شرکت فناوری نزدیک توسط آتلیه پیر تیبو است. دفتر OVH که در سال 2016 تکمیل شد، شامل یک پیاده‌روی چوبی بزرگ است که فضای داخلی را طی می‌کند.

عکاسی توسط چار، اوهارا.


اعتبار پروژه:

تیم معماری: وینسنت بودون / کاترین بوچارد / دنی برتلو
پیمانکار: Ronam Constructions Inc.
مهندسی (ساخت و عمران): جن
مهندسی (MEP&HVAC): CBTEC
ساختار لمینت شده با ،ب: توده هنری


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/23/atelier-guy-office-and-factory-m،-timber/